صفحه اصلی   »   بلاگ    »   

»

دزدگیر سیم کارتی

دزدگیر سیم کارتی و آشنایی با نحوه عملکرد آن!

|

دزدگیر سیم کارتی یکی از پیشرفته‌ترین و بهترین مدل‌های دزدگیر موجود در بازار ایران است. برخورداری از امکانات و قابلیت‌های متعدد سبب شده امروزه بسیاری از افراد به استفاده از این سیستم‌ها روی آورند. زیرا به کمک این دزدگیرهای ماشین سیم کارت خور می‌توان ضریب امنیتی خودرو ها تا حد قابل توجهی بالا برد.

در این مقاله از رادار مفهوم دزدگیر سیم کارتی را به همراه قابلیت‌ها، معایب و نحوه عملکرد آن توضیح خواهیم داد.

دزدگیر سیم کارتی خودرو چیست؟

دزدگیر کارتی علاوه بر امکانات معمول دزدگیرهای ساده و تصویری، قابلیت‌های دیگری نیز به کاربر ارائه می‌دهد. به طور مثال این دزدگیرها هنگام تشخیص نفوذ غیر قانونی و سرقت خودرو علاوه بر آژیر کشیدن، مالک را از طریق نرم افزار مربوطه هم مطلع می‌سازد. به این ترتیب حتی از راه دور هم می‌توان بر ماشین کنترل داشت. از دیگر قابلیت‌های این دزدگیر می‌توان به امکان تشخیص موقعیت خودرو اشاره نمود. به طوری که از راه دور و تنها به کمک نرم افزار، موقعیت ماشین بر روی نقشه به مالک آن نشان داده می‌شود.

نحوه عملکرد دزدگیر سیم کارتی چگونه است؟

همان‌طور که از نام دزدگیر سیم کارتی پیداست، این دستگاه قابلیت نصب سیم کارت و اتصال به شبکه موبایل را دارد. بنابراین به کمک سیم کارت و اینترنت به راحتی با گوشی تلفن کاربر ارتباط برقرار می‌کند. اینجاست که کاربر با استفاده از نرم افزار مربوطه به راحتی کنترل ماشین خود را از راه دور در دست می‌گیرد.

نصب دزدگیرهای سیم کارت خور به روی ماشین امکان کنترل بخش‌های مختلف آن را در اختیار کاربر می‌گذارد به طوری که می‌توان از راه دور قفل درها، وضعیت خودرو، موقعیت مکانی آن و مواردی از این دست را تحت نظارت داشت. در واقع هر زمان خودرو در محدوده آنتن دهی شبکه موبایلی قرار داشته باشد، کنترل و نظارت بر آن از راه دور در دست مالک خواهد بود.

دزدگیر سیم کارتی چه مدل‌هایی دارد؟

دزدگیر سیم کارتی بر اساس امکاناتی که در اختیار کاربر می‌گذارد دارای مدل‌های مختلفی است. به طور مثال برخی از آن‌ها تنها موقعیت خودرو را مشخص نموده و پیام هشدار برای کاربر ارسال می‌کنند. اما برخی دیگر امکانات دیگری نظیر خاموش و روشن کردن ماشین از راه دور را هم فراهم آورده‌اند. به همین منظور می‌توان آن‌ها در مدل‌های ساده و دارای رله قطع کن دسته بندی نمود.

یک روش دیگر برای دسته بندی دزدگیر سیم کارت خور بررسی نحوه نصب آن‌ها به روی ماشین است. زیرا این دزدگیرها دارای روش‌های نصب بدون سیم و با سیم کشی می‌باشند. به همین منظور آن‌ها در مدل‌ها آهنربایی، سیم کشی دار و … تقسیم بندی می‌کنند.

منابع تغذیه دزدگیر سیم کارتی چیست؟

دزدگیر سیم کارتی برای انجام فعالیت‌های خود نیاز به نیروی الکتریسیته دارد. از این رو به باتری خودرو متصل شده و نیاز برق خود را تامین می‌کنند. البته این عمل تنها هنگام روشن بودن ماشین قابل اجراست. به همین منظور درون این سیستم‌ها باتری های بکاپی نصب شده که امکان تامین برق دستگاه را در زمان خاموش بودن ماشین فراهم می‌آورند. این باتری ها معمولا تا چندین ساعت شارژدهی داشته و از از این نظر مشکلی برای کاربر به وجود نخواهد آمد.

امنیت ماشین با دزدگیر سیم کارتی

نصب دزدگیر سیم کارت خور چه مزایایی دارد؟

دزدگیر سیم کارت خور ماشین از قابلیت‌های جالب توجهی برخوردار است. به طوری که امروزه آن را به عنوان بهترین سیستم ضد سرقت خودرو در بازار می‌شناسند. در ادامه چند مورد از برترین ویژگی‌ها و مزایای این دستگاه را مورد بررسی قرار می‌دهیم:

1- اطلاع از شرایط ماشین از طریق نرم‌افزار یا پیامک

به کمک دزدگیر ماشین سیم کارتی می‌توانید شرایط ماشین را در هر لحظه مورد ارزیابی قرار دهید. به طور مثال با این دزدگیر می‌توان قفل یا باز بودن درهای ماشین، روشن و خاموش بودن آن، محل دقیق خودرو، بالا یا پایین بودن پنجره‌ها و … را بررسی نمایید.

این دزدگیرها بر اساس نوع و مدلی که دارند، از دو روش برای برقراری ارتباط با مالک خودرو بهره می‌برند. اولین روش اطلاع رسانی به کمک نرم‌افزار مخصوص دستگاه بر روی گوشی تلفن همراه مالک است. روش دوم نیز ارسال پیامک هشدار و یا نشان‌دهنده وضعیت خودرو به شماره همراه مالک می‌باشد.

2- کنترل کامل از راه دور بر خودرو

یکی از مزایای کاربردی دزدگیر سیم کارتی ماشین، امکان کنترل کامل خودرو از راه دور می‌باشد. در واقع با این ویژگی مهم نیست که شما چند متر یا چند صد متر با خودرو فاصله دارید. بلکه با استفاده از نرم‌افزار و یا ارسال یک کد پیامکی خاص برای دستگاه می‌توانید فرمان مشخصی به دزدگیر بدهید. به عنوان مثال می‌توان فرمان باز یا قفل شدن درب های ماشین را ارسال نمود. یا حتی موتور خودرو را خاموش کرده و از روشن شدن آن جلوگیری نمود. این قابلیت در گیر انداختن سارق ماشین بسیار کارآمد است.

3- اطلاع از محل دقیق خودرو روی نقشه

شاید اصلی‌ترین دلیلی که کاربران به خرید دزدگیرهای سیم کارت خور روی می‌آورند، اطلاع از موقعیت دقیق خودرو در هر لحظه است. به همین منظور می‌توان آن را بهترین و مهمترین قابلیت این دزدگیرها به شمار آورد. زیرا با کمک این قابلیت امکان یافتن خودرو از روی نقشه در هر زمان و مکانی دور از دسترس نیست.

معایب نصب دزدگیر سیم کارتی خودرو چیست؟

با وجود مزایا و ویژگی‌های جالب توجه دزدگیر سیم کارتی خودرو نمی‌توان از معایب آن چشم پوشی کرد. زیرا هیچ تکنولوژی و فناوری در این دنیا بدون عیب نیست. برخی از معایب این دستگاه را در ادامه بیان می‌کنیم تا هنگام خرید این دزدگیرها با دید باز تصمیم بگیرید:

1- وابستگی به آنتن شبکه تلفن همراه

سیم کارت به کار رفته در سیستم‌های ضد سرقت ماشین همانند هر سیم کارت دیگری برای برقراری ارتباط نیاز به دسترسی شبکه موبایل دارد. بنابراین با قرار گرفتن خودرو در محیطی که قدرت آنتن شبکه تلفن همراه کم بوده یا خارج از محدوده آنتن دهی باشد، احتمال عدم دسترسی به ماشین وجود خواهد داشت.

2- هزینه‌های اضافی جهت شارژ سیم کارت

دزدگیر سیم کارتی برای ایجاد ارتباط با نرم افزار مربوطه یا حتی ارسال پیامک به کاربر، نیازمند شارژ می‌باشد. به همین منظور باید به طور مرتب برای سیم کارت آن شارژ تهیه نمود. البته این مورد با توجه به نرخ شارژ در حال حاضر چندان مبلغ بالایی نبوده و نگران کننده نیست.

3- احتمال از کار افتادن توسط سارقین حرفه‌ای

هر چقدر سیستم‌های ضد سرقت خودرو پیشرفته‌تر می‌شوند، سارقان نیز حرفه‌ای‌تر و کاربلدتر خواهد شد. بنابراین احتمال از کار افتادن دزدگیر سیم کارتی توسط سارقین حرفه‌ای دور از ذهن نیست. به همین دلیل توصیه می‌شود از مدل‌های مخفی و جدید دزدگیرهای سیم کارت خور استفاده کنید.

کاربرد دزدگیر سیم کارتی

نحوه تعیین قیمت دزدگیر سیم کارتی چگونه است؟

تعیین قیمت دزدگیر سیم کارتی به امکانات و قابلیت‌های آن بستگی دارد. در واقع هر چه امکانات یک دزدگیر بیشتر می‌شود، قیمت نهایی آن هم افزایش خواهد یافت. به طور معمول پایه‌ای‌ترین مدل‌های این سیستم ضد سرقت ماشین امکاناتی نظیر ردیابی خودرو، باز و بسته نمودن درب و … را در اختیارتان خواهد گذاشت. این در حالی است که مدل‌های پیشرفته آن امکانات دیگری نظیر خاموش خودرو از راه دور، اطلاع رسانی به کاربر در صورت حمل با جرثقیل و حتی کنترل چراغ‌های ماشین را به مالک ارائه می‌دهند. با این همه اگر بودجه کافی برای خرید دزدگیر سیم کارتی پیشرفته را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم از ردیاب خودرو دیاگی استفاده نمایید.

علت محبوبیت دزدگیر ماشین سیم کارتی چیست؟

امروزه از کار انداختن دزدگیرهای ساده خودرو کار بسیار راحتی است. به طوری که کم تجربه‌ترین سارقان نیز به راحتی و در کمتر یک دقیقه، دزدگیر را از کار انداخته و درب ماشین را باز می‌کنند. واضح است که دوره استفاده از این آژیرهای ساده به سر رسیده است.

دزدگیرهای تصویری کمی نسبت به مدل‌های قبلی، پیشرفته‌تر هستند. با این وجود این دزدگیرها در ازای امکاناتی که به کاربر می‌دهند، بسیار گران بوده و خرید آن‌ها توجیه اقتصادی ندارد. اینجاست که می‌توان اظهار داشت دوره دزدگیر تصویری ماشین هم به سر رسیده است.

در نهایت دزدگیر سیم کارت خور را می‌توان به عنوان جدیدترین و کارآمدترین سیستم ضدسرقت خودرو معرفی نمود. این سیستم‌ها با وجود امکانات بسیار کارآمدی که دارند، قیمت مناسبی داشته و خرید آن‌ها کاری عاقلانه است.

آموزش نصب دزدگیر سیم کارت خور بر روی خودرو

نصب دزدگیر سیم کارت خور بر روی خودرو کار سخت و پیچیده‌ای نیست. برای این کار ابتدا باید یک سیم کارت فعال به همراه بسته اینترنت برای دستگاه تهیه نمایید. سپس با اتصال دزدگیر به برق ماشین و قرار دادن آن در فضایی دور از دسترس سارق به راحتی فعال خواهد شد. البته اگر با سیستم برقی خودرو آشنایی کامل ندارید توصیه می‌کنیم از یک متخصص برای این کار کمک بگیرید.

نکاتی که در زمان خرید دزدگیر سیم‌کارتی باید بدانید!

  • جنس باتری داخلی دزدگیر و میزان شارژدهی آن را بررسی کنید. زیرا دزدگیرهای سیم کارت خور هنگام خاموش بودن ماشین از باتری برای تامین نیاز خود بهره می‌گیرند.
  • سرعت عمل دزدگیر در تشخیص سرقت و اطلاع رسانی به کاربر یکی دیگر از موارد مهمی است که باید هنگام خرید آن در نظر بگیرید.
  • کیفیت صدای آژیر دزدگیر را ارزیابی نموده و از میزان بلندی صدا و خاص بودن آن نسبت به دیگر مدل‌های دزدگیر اطمینان حاصل کنید.
  • هنگام خرید دزدگیر سیم کارتی به بودجه خود توجه داشته باشید. سپس با در نظر گرفتن آن بهترین مدل را برای ماشینتان تهیه نمایید.
  • برای نصب دزدگیر از متخصصان این امر کمک بگیرید. زیرا آن‌ها به خوبی با ویژگی‌های دستگاه آشنا بوده و بهترین حالت تنظیمات را فراهم می‌آورند.

آیا دزدگیر سیم کارتی بهترین راه تامین امنیت ماشین است؟

دزدگیرها مزایای زیادی در اختیار کاربران قرار می‌دهند. با این حال کاربرد آن‌ها تنها در پیشگیری از سرقت بوده و پس از سرقت دیگر عملکردی ندارند. به همین منظور می‌توان این مشکل را بزرگ‌ترین نقص دزدگیرهای ساده دانست. به همین منظور باید به سراغ سیستم‌های ضدسرقت جدید رفت. دزدگیر سیم کارتی یکی از این سیستم‌هاست که تا حدودی توانسته مشکلات مدل‌های ساده را برطرف سازد. اما این دزدگیرها نیز تنها در محدوده آنتن دهی موبایل کارایی داشته و در همه مواقع نیاز کاربر را برطرف نمی‌سازند. اینجاست که باید به سراغ ردیاب خودرو رفت.


ردیاب خودرو حتی پس از سرقت ماشین نیز کارایی داشته و در کمترین زمان می‌تواند محل آن را روی نقشه شناسایی نماید.
علاوه بر این ردیاب های بسیار کوچک بوده و به راحتی درون خودرو جاسازی می‌شوند. به طوری که یافتن آن‌ها و از کار انداختنشان زمان زیادی از سارق گرفته و احتمال لو رفتن فرد را بالا می‌برد.

بهترین و ایده‌آل‌ترین حالت نصب دزدگیر سیم کارت خور و ردیاب ماشین در کنار هم است. این کار امنیت اتومبیل را به طور چشم‌گیری افزایش خواهد داد. همان‌طور که می‌دانید دزدگیر ماشین سیم کارتی یکی از بهترین مدل‌های موجود در بازار است و امکانات زیادی در اختیار مالک می‌گذارد. با این حال هنگام خارج شدن از محدوده آنتن موبایل، عملا کارایی خود را از دست می‌دهد. ردیاب اما با استفاده از جی پی اس و برقراری ارتباط با ماهواره‌ها به طور لحظه‌ای موقعیت یابی می‌نماید. بنابراین در هر مکان و زمانی می‌توان از محل دقیق خودرو آگاهی یافته و آن را از سارق پس گرفت.

هوشمند سازی منازل با دزدگیر سیم کارتی

کاربرد دزدگیرهای سیم کارت خور تنها به محافظت از خودروها محدود نمی‌شود. بلکه این دزدگیرها را می‌توان برای ایجاد امنیت در منازل و هوشمندسازی آن به کار گرفت. زیرا این سیستم قابلیت اتصال با دیگر تجهیزات خانه هوشمند نظیر دوربین‌های مداربسته، سنسورهای دمایی، سیستم اعلام حریق و … را دارد. به این ترتیب هنگام خطر و بروز اتفاقاتی مانند آتش سوزی، زلزله و … درب‌های خانه به صورت هوشمند باز شده و امکان فرار سریع ایجاد می‌شود. همچنین هنگام بروز سرقت و یا شکسته شدن یکی از پنجره‌ها یا درب‌ها، به طور خودکار پیامک یا تماس هشداری برای صاحب خانه توسط دزدگیر سیم کارتی ارسال می‌گردد.

آشنایی با محبوب‌ترین برند های دزدگیر اماکن در بازار ایران

امروزه برندها و شرکت‌های مختلفی در حوزه تولید دزدگیر سیم کارتی فعالیت می‌کنند. بنابراین برای انتخاب بهترین و کارآمدترین مدل باید معیارهایی نظیر سرعت عمل سیستم، سطح پشتیبانی، قیمت، قابلیت اتصال به شبکه موبایل کشور و … را در نظر گرفت. با این حال برندهایی مانند فایروال، کلاسیک، جی ام کا، هگزا، بتا، آنیک، اسپارک، آواکس، فاکس، ای ام سی، کیپر، سینتکس، فوکو، نکست، آسانه، پرتو آذرخش، سایلکس، مکسرون، ویزیترون، وای گارد، آکروپولیس، سی جی بی، آی تی آر و فایو استار از جمله معروف‌ترین سازندگان دزدگیر سیم کارت خور در دنیا می‌باشند.

سخن پایانی

دزدگیر سیم کارتی یکی از مدل‌های پیشرفته سیستم‌های ضد سرقت خودرو است. این دستگاه با استفاده از شبکه تلفن همراه می‌تواند پیام‌هایی در رابطه با وضعیت ماشین برای مالک ارسال نماید. با این حال هنگام خروج از محدوده آنتن دهی دیگر عملکرد اولیه را نخواهد داشت. بنابراین توصیه متخصصان بر استفاده همزمان دزدگیرهای سیم کارت خور و ردیاب خودرو می‌باشد. زیرا به این ترتیب می‌توان همواره به ماشین دسترسی داشته و فرمان‌های لازم را برای آن ارسال نمود.

آیا تاکنون تجربه استفاده از دزدگیر سیم کارتی را داشته‌اید؟ این سیستم چطور از ماشین شما محافظت می‌کند؟

برای دیدن ویدئو آزمایش ردیاب رادار فرم زیر را پر کنید

دیدگاه های این مطلب
0 0 رای
امتیاز این مطلب
guest
امتیاز شما به این مطلب
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
۱۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۶۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۳۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
ای بابا چرا اینجا
وایستاد! پوچ بود آخه
۳۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۲ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۶ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۱۲۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
۵۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۱‌میلیون تومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۸۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
متاسفانه این یکی
خالی بود

یکی از جوایز ردیاب رادار رو همین الان برنده شو!

اطلاعاتتون رو وارد کنید و بعد با فشار دادن دکمه پایین گردونه رو به چرخش در بیارید، امیدواریم روی بهترین گزینه توقف کنه! ؟

قانون ما:

  • یک بازی برای هر کاربر
  • صحیح بودن اطلاعات برای دریافت جایزه الزامی می‌باشد