صفحه اصلی   »   بلاگ    »   

»

ردیاب دیاگ

ردیاب دیاگ را تمام و کمال بشناسید

|

این روزها سارقان به کسی رحم نمی‌کنند و هیچ وسیله ارزشمندی در امان نیست. طبیعیست که تنوع در محصولاتی مثل ردیاب خودرو که یک راهکار قدرتمند برا پیشگیری از سرقت است روز به روز بیشتر و پیشرفته تر شود. مثلا همین ردیاب دیاگ که موضوع مقاله امروز ما است! دقیقاً چیست؟ چه کاربردی دارد؟ چه دردی از ما دوا می‌کند؟ امکانات آن کدام است؟ به شما توصیه می‌کنیم اگر تمایل دارید با این مدل از جی پی اس آشنا شوید چند دقیقه برای مطالعه این مطلب زمان بگذارید و پاسخ تمام این سوالات را بگیرید.

ردیاب دیاگی چیست؟

ردیاب دیاگی یک نوع جی پی اس خودرو محسوب می‌شود که به دلیل راحتی در نصب و ابعاد کوچک محبوبیت زیادی دارد. این جی پی اس با تمام مدل‌های خودرو سازگار است و افراد با اهداف مختلف می‌توانند از آن استفاده کنند. به خصوص آن دسته از افرادی  که حوصله سیم کشی ندارند و یا به مسائل فنی خودرو وارد نیستند. این جی پی اس کوچک در درون خودرو قرار گرفته و بر روی دیاگ خودرو نصب می‌شود. بعد از قرار دادن سیم‌کارت و تعبیه کردن آن در داخل سوکت دیاگ، کار این ردیاب شروع خواهد شد…

ردیاب دیاگی

ردیاب دیاگ چگونه کار می‌کند؟

بر خلاف ردیاب‌های آهنربایی که بدون اتصال به برق قادر به موقعیت یابی هستند این سری از ردیاب به کمک برق خودرو و بدون نیاز به شارژ بهترین عملکرد را از خود نشان خواهد داد. منظور ما از این عملکرد خوب، واکنش سریع به صورت آنلاین و آفلاین به اتفاقاتیست که به صورت هشدار برای این سیستم طراحی شده است. عملکرد این جی پی اس هم همانند ردیاب رادار پس از اتصال به برق خودرو آغاز خواهد شد و به کمک یک باتری داخلی، حتی در زمانی که برق خودرو قطع شود یا ماشین خاموش باشد، قادر به ادامه فعالیت است.

امکانات ردیاب OBD کدام است؟

اصلی‌ترین وظیفه‌ای که از ردیاب OBD یا همان دیاگ می‌توان انتظار داشت، موقعیت یابی دقیق و سریع است اما خب تنها فقط این نیست! اگرپس از روشن شدن چراغ چک ماشینتان برای عیب‌یابی به تعمیرگاه رفته باشید حتما دیده‌اید که چگونه سر از کار خودرو شما در‌می‌آوردند! استفاده از دستگاه عیب‌یاب یا به اصطلاح دیاگ (OBD) که وظیفه آن پیدا کردن مشکلاتیست که خودرو درگیر آن است. در حقیقت اگر قطعات به کار گرفته شده در یک وسیله دچار مشکل شوند، یک کد در قسمت کامپیوتر خودرو که ECU نام دارد، ذخیره می‌شود. دیاگ با تشخیص این کد به تعمیرکار کمک می‌کند ایراد خودرو را متوجه شود. اما این صحبت‌ها چه ربطی به ردیاب دیاگ دارد؟

خب، باید خدمت شما عرض کنیم که ردیاب دیاگ علاوه بر امکانات موقعیت یابی، مثل یک دیاگ عمل کرده و قادر است مشکلاتی که برای خودرو ممکن است پیش بیاید را بررسی کند. بعد از آن شما را به عنوان مالک خودرو به کمک اپلیکیشنی که در دست دارید از طریق هشدارهای مربوطه مطلع می‌نماید. در واقع با یک تیر دو نشان خواهید زد! عیب یابی و موقعیت یابی به طور همزمان آن هم از راه دور!

بنابراین اگر بخواهیم یک نتیجه گیری خیلی سریع داشته باشیم، باید گفت ردیاب دیاگ با داشتن امکاناتی مثل قطع و وصل برق خودرو، نمایش تاریخچه مسیر، تعریف محدوده مجاز حرکتی، ثبت سرعت خودرو و ارسال هشدار در صورت عبور از آن، ثبت شتاب و از همه مهم‌تر ارسال هشدار روشن شدن چراغ چک و وجود مشکل، می‌تواند بسیار کارآمد باشد

امکانات ردیاب OBD

7 مورد از ویژگی های ردیاب خودرو دیاگ

 1. ارزان بودن
 2. امکانات متنوع
 3. کوچک بودن سایز
 4. نصب راحت و بدون نیاز به سیم کشی و دانش فنی
 5. صرفه جویی در زمان نصب و هزینه آن
 6. عدم نیاز به شارژ مجدد و قابلیت اتصال به برق خودرو
 7. بررسی همزمان موقعیت و سلامت خودرو

همه و همه دلایلی هستند که این روزها ردیاب خودرو دیاگ را بسیار محبوب کرده‌اند.

کاربردهای ردیاب دیاگ برای مشاغل و افراد

با توجه به مطالبی که تا اینجا گفتیم احتمالاً متوجه شده باشید که دامنه کاربردهای این ردیاب بسیار وسیع است. اما اگر بخواهیم دقیق‌تر به این موضوع بپردازیم باید بگوییم که این دستگاه برای انواع خودروها و ناوگان‌های حمل‌ونقل مناسب است و به کمک آن می‌توان مطمئن بود که ماشین‌ها در وضعیت مطلوب قرار دارند. به طور کلی:

 1. اگر شما شخصی هستید که نمی‌خواهید درگیر مراحل نسبتاً طولانی برای جاساز کردن یک ردیاب شوید و یا نیاز دارید که بتوانید خیلی سریع آن را وصل کنید، ردیاب دیاگ چاره کار شماست.
 2. اگر فردی هستید که دانش فنی زیادی در خصوص سیسم برق کشی خودرو ندارید و نمی‌خواهید به واسطه نصب ردیاب در آن تغییرات ایجاد کنید بهتر است به ردیاب دیاگ فکر کنید.
 3. اگر موسسه ای برای اجاره خودرو دارید و به دنبال خرید یک ردیاب ارزان قیمت برای تمام خودروها هستید این گزینه را به شما معرفی می‌کنیم.
 4. اگر برای کنترل و نظارت بر ناوگان به دنبال راهکاری کارآمد هستید این سیستم می‌تواند کمک کننده باشد.
 5. اگر به دنبال راهی میانبر برای داشتن امکانات ردیاب‌ها هستید، بعنوان یک اولویت می‌توانید ردیاب دیاگ را مد نظر داشته باشید.
 6. اگر برای خودروهای اورژانس، پلیس و آتش‌نشانی نیازمند یک ردیاب هستید که بتوانید سریعاً آن را به کار بگیرید، ردیاب دیاگ توصیه می‌شود.
ردیاب دیاگ

مقایسه ردیاب دیاگ خودرو و ردیاب رادار

تا به اینجا با زیر و بم ردیاب دیاگ خودرو آشنا شدیم اما نکته ای که ناگفته ماند این است که با وجود ردیاب دیاگی که ویژگی‌های مختلفی دارد، چرا باید پول بیشتری به ردیاب رادار داد و چه دلایلی برای برتری رادار وجود دارد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت قطعاً تامین امنیت با دستگاهی که نصب بسیار راحتی دارد و فضای جاسازی آن کاملا آشکار و مشخص است، با ردیابی که جایی از پیش تعیین برای مخفی‌سازی آن وجود ندارد و مراحل نصب آن به واسطه سیم کشی پیچیده‌تر است، قابل مقایسه نخواهد بود. زیرا سارق بعد از بررسی قسمت دیاگ و جدا کردن جی پی اس، دغدغه‌ی وجود ردیاب را نخواهد داشت. یعنی به همین سادگی می‌تواند مطمئن شود که پس از گذشت چند ساعت امکان ردیابی خودرو وجود ندارد. اما در ردیاب رادار اگر به هر دلیل سارق از وجود ردیابی که به هیچ عنوان قابل رویت نیست مطلع شود، ریسک پیدا کردن آن را به جان نخواهد خرید.

مورد دومی که برتری ردیاب رادار را  مشخص می‌کند، بحث امکانات است. البته این تا حدودی به اولویت شما بستگی دارد. اینکه هدف شما از خرید جی پی اس چیست. ولی اگر امکانات این دو ردیاب را در کنار یکدیگر قرار دهید، متوجه خواهید شد که قیمت کم این سیستم به جهت امکانات محدود آن نسبت به رادار است.

مورد سوم ویژگی هاییست که در مقاله انتخاب بهترین ردیاب خودرو به طور مفصل به آن پرداخته‌ایم وبه شما توصیه می‌کنیم حتماً مطالعه کنید. اطلاع از این پارامترها قبل از خرید به شما کمک می‌کند بدانید برای داشتن چه ویژگی‌هایی هزینه می‌کنید و انتخاب هوشمندانه‌تری داشته باشید.

حتماً بخوانید:آشنایی با ایمن ترین
حتماً بخوانید:آشنایی با ایمن ترین

بعنوان نکته پایانی باید بگوییم همیشه در انتخاب و خرید هر ردیابی نیاز شما تعیین کننده است که کدام گزینه را انتخاب نمایید. پس بهتر است قبل از خرید روی نیازسنجی خود بسیار دقیق عمل کنید و بعد به مقایسه بپردازید. امیدواریم این مطلب، خوب از آب درآمده باشد و بتواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهد. اینجا با هم از ردیاب دیاگ، امکانات، نحوه کارکرد و نکات مربوط به آن صحبت کردیم. در نهایت از مقایسه ردیاب رادار و دیاگ خواندیم. اگر هنوز جای نکته‌ای را در این مقاله خالی می‌بینید حتما با ما در میان بگذارید. ارادت

برای دیدن ویدئو آزمایش ردیاب رادار فرم زیر را پر کنید

دیدگاه های این مطلب
0 0 رای
امتیاز این مطلب
guest
امتیاز شما به این مطلب
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
۱۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۶۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۳۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
ای بابا چرا اینجا
وایستاد! پوچ بود آخه
۳۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۲ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۶ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۱۲۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
۵۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۱‌میلیون تومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۸۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
متاسفانه این یکی
خالی بود

یکی از جوایز ردیاب رادار رو همین الان برنده شو!

اطلاعاتتون رو وارد کنید و بعد با فشار دادن دکمه پایین گردونه رو به چرخش در بیارید، امیدواریم روی بهترین گزینه توقف کنه! ؟

قانون ما:

 • یک بازی برای هر کاربر
 • صحیح بودن اطلاعات برای دریافت جایزه الزامی می‌باشد