صفحه اصلی   »   بلاگ    »   

»

انتخاب بهترین ردیاب خودرو

8 نکته طلایی برای انتخاب بهترین ردیاب خودرو +معرفی GPS های خارجی

|

اجازه بدهید همین اول بگوییم موضوع این مقاله داستانی طولانی دارد! ما نمی‌توانیم بگوییم که ردیاب با داشتن یک ویژگی منحصر به فرد، انتخابی ایده‌آل است. فاکتورهای زیادی در انتخاب بهترین ردیاب خودرو  نقش دارند که نداشتن هر یک از این ملاک‌ها، ممکن است یک ضعف بزرگی برای دستگاه باشد.

ما در این مقاله این فاکتورها را کامل بررسی کرده و به شما کمک می‌کنیم بتوانید گزینه مناسب را شناسایی کنید. اگر شما هم در گیرو‌‌ دار خرید ردیاب خودرو هستید و نمی‌دانید باید کدام را انتخاب کنید یا چه ویژگی‌هایی را برای پیدا کردن بهترین جی پی اس ماشین در نظر بگیرید این مقاله برای شماست. 

ردیاب خودرو چگونه کار می‌کند؟

پیش از هر صحبتی بهتر است با نحوه عملکرد ردیاب خودرو آشنا شویم. این دستگاه، ابعاد بسیار کوچکی داشته و به راحتی درون ماشین پنهان می‌شود. از این رو از دسترس سارقان دور خواهد بود.

عملکرد جی پی اس از طریق ارتباط گرفتن با ماهواره‌ها است. طوری که موقعیت خود را بر اساس داده‌های ماهواره‌ها تشخیص می‌دهد. سپس با استفاده از سیم کارت درون خود، با شبکه مخابراتی کشور ارتباط گرفته و داده‌های جمع‌آوری شده را به تلفن همراه کاربر مخابره می‌کند. به این ترتیب مالک ماشین در هر لحظه و موقعیتی می‌تواند از وضعیت خودرو خود آگاه باشد.

مهم‌ترین امکانات ردیاب ماشین چیست؟

از جمله مهم‌ترین امکانات ردیاب ماشین می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • قابلیت یافتن موقعیت خودرو با کمترین میزان خطا به صورت لحظه‌ای
 • هشدار سرقت ماشین به کاربر
 • هشدار حمل با جرثقیل
 • هشدار باز شدن درب‌ها و یا پنجره‌ها
 • هشدار ضربه به بدنه و لاستیک‌های ماشین
 • هشدار سررسید زمان سرویس‌های دوره‌ای خودرو
 • امکان خاموش کردن ماشین از راه دور
 • قابلیت تعیین محدوده و سرعت مجاز حرکتی برای خودرو
 • و …
عملکرد بهترین جی پی اس ماشین

نحوه ارسال هشدار در جی پی اس خودرو

همان‌طور که گفتیم جی پی اس خودرو از شبکه‌های مخابراتی کشور برای ارسال هشدارها به مالک استفاده می‌کند. این دستگاه به کمک سنسورهای تعبیه شده، هر گونه نفوذ غیرقانونی به خودرو و یا وارد شدن ضربه به آن را شناسایی می‌نماید. سپس هشداری مبنی بر اتفاق رخ داده برای نرم افزار مربوطه در تلفن همراه کاربر ارسال می‌کند. مهم‌ترین نکته در این موقعیت، سرعت عمل ردیاب در ارسال هشدارها برای مالک است.

انواع ردیاب خودرو

به طور کلی ردیاب خودرو را می‌توان در دو گروه سیمی و غیرسیمی دسته بندی کرد. در ادامه نگاهی به توضیح هر یک از این مدل‌ها می‌اندازیم:

1- ردیاب ماشین سیمی

اصلی‌ترین ویژگی در ردیاب ماشین سیمی، قابلیت اتصال آن به باتری خودرو است. طوری که این دستگاه نیروی لازم برای انجام وظایفش را از باتری ماشین دریافت می‌کند. اما مسئله مهم در مورد این مدل GPSها، امکان قطع کردن ارتباط دستگاه با باتری پس از سرقت خودرو است. به این ترتیب فرآیند ردیابی از کار خواهد افتاد. برای حل این مشکل، سازندگان یک باتری داخلی به عنوان منبع تغذیه ثانویه بر روی جی پی اس در نظر می‌گیرند. در نتیجه حتی با قطع شدن ارتباط دستگاه و باتری خودرو، باز هم فرآیند ردیابی بر قوت خود باقی خواهد ماند.

2- ردیاب ماشین غیرسیمی

ردیاب ماشین غیرسیمی را برخی با نام ردیاب آهنربایی یا مغناطیسی نیز می‌شناسند. در این مدل، یک باتری داخلی قوی به عنوان منبع تغذیه اصلی قرار دارد. به این ترتیب دیگر نیازی به سیم کشی میان دستگاه و باتری خودرو وجود نخواهد داشت. از این رو برای نصب دستگاه بر روی ماشین از آهنربا استفاده می‌شود. این آهنربا باید به اندازه‌ای قوی باشد که در اثر ضربه و تکان‌های خودرو جدا نگردد. در غیر این صورت ردیاب آسیب دیده و امکان از کار افتادن آن وجود دارد.

مشخصات بهترین ردیاب خودرو چیست؟

اگر بخواهیم مشخصات بهترین ردیاب خودرو را عنوان کنیم، اشاره به موارد زیر ضروری به نظر می‌آید:

 • امکان ردیابی آنلاین و آفلاین خودرو از هر نقطه‌ای در جهان
 • برخورداری از دقت بالا با حداکثر خطای 5 متر
 • داشتن یک منبع تغذیه قدرتمند (بهترین مدل ردیاب‌ خودرو سیمی هستند.)
 • ابعاد مناسب و کوچک جهت پنهان شدن راحت دستگاه درون ماشین
 • داشتن خدمات پس از فروش کارآمد
امکانات بهترین ردیاب خودرو

8 نکته مهم برای خرید بهترین ردیاب خودرو موجود در بازار

دقت داشته باشید هر یک از این هفت نکته یک قابلیت مهم و اصلی به شمار می‌آید و نمی‌توان آن را نادیده گرفت.

1. در ایران قابل استفاده باشد.

شاید در جواب جمله بالا می‌گویید اگر در ایران کار نمی‌کرد که نمی‌خریدیم! بله کاملا حق با شماست. اما بسیاری از ردیاب‌ها امکانات زیادی در طراحی خود دارند که در ایران بنا به شرایط جامعه کاربردی ندارد. بنابراین مهم است بدانید برای داشتن کدام ویژگی‌ها هزینه می‌کنید و این آیتم‌ها برایتان کاربردی هستند یا نه؟ 

برای فهمیدن این موضوع می‌توانید نسخه دمو ردیاب را دیده و زیر و بم دستگاه را کشف کنید!

2. موضوع پشتیبانی در انتخاب بهترین جی پی اس

 شاید بپرسید چرا بعضی شرکت‌ها پشتیبانی ندارند؟

جواب این سوال خیلی ساده است. زمانی که یک شرکت به طور تخصصی بر روی ردیاب کار نمی‌کند، فروش بالایی نداشته و سود قابل توجهی کسب نمی‌کند. بنابراین قادر نیست نیرویی جهت پشتیبانی و خدمات پس از فروش به کار بگیرد. در واقع باید گفت زمانی‌که ردیاب‌هایی با قیمت‌های پایین و غیرمتعارف خریداری می‌کنید نباید توقع خدمات پس از فروش یا پشتیبانی را هم داشته باشید. قبلاً درباره اهمیت پشتیبانی در مقاله ردیاب چینی مفصل صحبت کرده‌ایم. به شما توصیه می‌کنیم برای درک بهتر اهمیت پشتیبانی، این مقاله را از قلم نیندازید.

3. گارانتی گارانتی گارانتی!

در انتخاب بهترین جی‌پی اس برای ماشین، گارانتی جزء مهم‌ترین فاکتورهاییست که حتما باید در نظر بگیرید. شما با خرید ردیاب از یک شرکت معتبر و تخصصی می‌توانید مطمئن باشید دستگاه شما گارانتی معتبری دارد و پاسخگوی اشکالات و اتفاقاتی که ردیاب با آن مواجه می‌شود، خواهد بود.

توجه به گارانتی برای انتخاب بهترین ردیاب خودرو

4. پیدا کردن بهترین شرکت ردیاب خودرو

متاسفانه امروز هیچ نشانی از بسیاری از شرکت‌های ارائه دهنده ردیاب که در گذشته فعالیت می‌کردند، نیست. از این شرکت‌ها تنها  افرادی باقی مانده‌اند که ردیاب را خریداری کرده و حالا هیچ کس پاسخگویشان نیست. بنابراین لازم است پیش از خرید GPS ماشین، اعتبار و سابقه ارائه دهنده ردیاب را هم در نظر بگیرید. 

بدیهی است در میان ارائه‌دهندگان ردیاب، شرکتی برنده خواهد بود که سابقه و اعتبار بالایی داشته باشد. برای پیدا کردن بهترین ردیاب موجود در بازار باید بدانید ارائه‌دهنده در چه سطحی برای پیشرفت خود برنامه‌ریزی کرده است. قطعا شرکت‌هایی با برنامه‌ریزی‌های بلند مدت به سادگی میدان را خالی نمی‌کنند. فهمیدن این موضوع کار سختی نیست. اگر کمی دقیق‌تر به تبلیغات و شعارها توجه کنید خواهید فهمید این شرکت تا چه سطحی برای پیشرفت خود تلاش می‌کند. یکی از اهداف اصلی ما در رادار تمرکز بر روی بخش تحقیق و توسعه است. ما سعی داریم با با برنامه‌ریزی دقیق برای بالا بردن ویژگی‌های ردیاب رادار، به افراد ثابت کنیم بالاترین اولویت ما، رضایت مشتریانمان است. 

5. کیفیت ساخت ردیاب

کیفیت ساخت ردیاب و دقت عملکرد آن از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر دستگاهی فاقد این ویژگی‌ها بوده و نتواند در شرایط حساس، عملکرد مناسبی نشان دهد، عملا باید آن را دور انداخت. در واقع باید گفت زمانی دستگاهی با کارایی بالا خواهید داشت که از کیفیت ساخت آن مطمئن باشید. پیدا کردن چنین جی ‌پی‌اسی با این مشخصات، به کمی تحقیق و برانداز کردن نیاز دارد. سرتان را درد نیاوریم کیفیت را فدای هیچ چیز نکنید. چون دستگاهی که نتواند در دریافت و ارسال موقعیت، عملکرد خوبی داشته باشد، دردی از شما دوا نمی‌کند.

کیفیت ساخت ردیاب خودرو

6. در نظر گرفتن سناریوپذیری در انتخاب بهترین ردیاب

یکی از قابلیت‌های  مهمی که ما در رادار به آن تاکید می‌کنیم سناریو پذیریست. اما این یعنی چی؟ اگر بخواهیم این موضوع را با زبانی ساده توضیح دهیم باید بگوییم هر شخص انتظارات متفاوتی از ردیاب خودرو دارد. این انتظارات در قالب یک سناریو برای هر دستگاه رادار، قابل تعریف است. اجازه بدهید چند مثال بزنیم:

راننده کامیونی را در نظر بگیرید که مدام در جاده‌ها تردد می‌کند. در نتیجه احتمال تصادف و واژگونی این ماشین به مراتب بالاتر از یک خودرو معمولی خواهد بود. این راننده انتظار دارد هشداری وجود داشته باشد که اگر سانحه‌ای برای او اتفاق افتاد، افرادی که برای سیستم تعیین کرده، مطلع شوند. ما در رادار با توجه به اینکه دستگاه مجهز به سنسور تشخیص واژگونی و تصادف است، این قابلیت را در قالب یک سناریو برای راننده کامیون فراهم می‌کنیم.

یک مثال دیگر: فرض کنید شما برای حرکت خودرو یک محدوده مجاز تعریف کرده‌اید. زمانی که خودرو از این محدوده خارج شود دو راهکار دارید:

1. هشدار ارسال از سوی دستگاه دریافت کنید.
2. خودرو خارج شده از محدوده مجاز را خاموش کرده و اجازه حرکت به او ندهید.

کدام را ترجیح می‌دهید؟ ما مطابق با انتخاب و انتظار شما سناریویی برای دستگاه تعریف می‌کنیم که بتواند خواسته شما را برآورده کند. وجود پردازنده‌ی هوشمند که قابلیت سناریوپذیری را به وجود می‌آورد می‌تواند یک ملاک مهم در انتخاب یک ردیاب به شمار بیاید.

7. سرور داخلی، نکته‌ای بسیار ضروری!

همانطور که قبلا در بحث سرور اختصاصی گفته بودیم قبل از خرید ردیاب خودرو از داخلی بودن سرور آن مطمئن شوید. این نکته به این دلیل ضروریست که با اتفاقاتی مثل قطع شدن اینترنت و فیلترینگ که این روزها عجیب نیست یا هر اتفاق دیگری از این قبیل، سیستم شما تحت تاثیر قرار نگیرد.

داشتن سرور داخلی در بهترین ردیاب خودرو

8. تهیه‌ی آسان بهترین ردیاب ماشین

تا اینجا با 7 ملاک مهم و اساسی در خرید ردیاب ماشین آشنا شدید. حال می‌خواهیم بدانیم چطور می‌توان ردیابی با این ویژگی‌ها یافته و از کیفیت و سلامت آن مطمئن بود؟

بهترین راه برای خرید جی پی اس حرفه‌ای و قدرتمند خودرو، مراجعه به فروشگاه‌های معتبر در سراسر کشور است. چنین فروشگاه‌هایی، اعتبارشان را از راه ارائه محصولات باکیفیت و کارآمد به دست آورده‌اند. بنابراین حاضر به فروش دستگاه‌های بی نام و نشان نیستند. از این رو مطمئن می‌شوید محصول خریداری شده از امکانات و ویژگی‌های کاربردی و کیفیت ساخت مناسب بهره‌مند است.

معرفی بهترین ردیاب‌های خودرو خارجی

اگر قصد خرید ردیاب خودرو خارجی را دارید و به دنبال لیستی از بهترین و کارآمدترین نمونه‌های آن می‌گردید، ادامه این مطلب را بخوانید.

امروزه شرکت‌های بسیاری در سراسر جهان به تولید و ارائه دستگاه‌های موقعیت‌یابی ماشین می‌پردازند. از میان این مجموعه‌ها می‌توان  برندهای (مارک) زیر را در زمره برترین و بهترین نمونه‌های ردیاب ماشین خارجی قرار داد:

 • ردیاب AMERICALOC
 • ردیاب MOTOSAFETY
 • ردیاب ماشین Bouncie GPS
 • ردیاب GPS Amcrest
 • ردیاب خودرو Accutracking VTPlug
 • بسته نرم‌افزاری ردیاب GPS Optimus 2.0
 • ردیاب GPS LandAirSea 2020

بهترین جی پی اس خودرو برای ماشین من

قطعا نمی‌توان یک نسخه را برای همه پیچید. بلکه این افراد هستند که بر اساس نیازها و سلایقشان می‌توانند بهترین و ایده‌آل‌ترین انتخاب را داشته باشند. به طور کلی برای خرید بهترین جی پی اس خودرو برای ماشین دلبندتان باید به سوالات زیر پاسخ روشنی بدهید:

 • هدف شما از خرید ردیاب خودرو چیست؟
 • مهم‌ترین نیازهایی که می‌خواهید gps برطرف کند، چه هستند؟
 • معیارهای اصلی در خرید ردیاب برای شما چیست؟

هر گاه پاسخ این سوال‌ها را دادید به راحتی می‌توانید محصولی قدرتمند و مطابق با خواسته‌هایتان تهیه نمایید.

بهترین gps برای ماشین من

معیارهای تعیین‌کننده قیمت بهترین برند جی پی اس خودرو

بدیهی است قیمت هر محصولی از کیفیت، امکانات و ویژگی‌های آن تاثیر می‌گیرد. در تعیین قیمت بهترین برند جی پی اس خودرو نیز این قاعده برقرار است. طوری که هر چه ردیاب از کیفیت بالاتری در ساخت و قطعات داخلی بهره‌مند باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود. علاوه بر این امکانات جانبی دستگاه و قابلیت‌هایی که در اختیار کاربر می‌گذارد نیز بر قیمت نهایی آن تاثیرگذار است. زیرا هر چه امکانات یک دستگاه بیشتر باشد، از ماژول‌ها و قطعات بیشتری درون آن استفاده شده که هر کدام هزینه اولیه دارند.

معرفی بهترین شرکت ردیاب خودرو برای خرید جی پی اس در ایران

در این مقاله کوشیدیم به شما در خرید بهترین ردیاب خودرو کمک کنیم. حال می‌خواهیم یکی از بهترین شرکت‌های ایرانی فعال در این عرصه را معرفی کنیم.

رادار جی پی اس طی سال‌های اخیر با هدف ارائه محصولاتی قدرتمند و با کیفیت کوشیده، رضایت مشتریانش را در اولویت کارها قرار دهد. طوری که مشتری‌مداری، همگام بودن با تکنولوژی و ارائه خدمات با کیفیت به عنوان سه ارزش اصلی در رادار معرفی شده است. امروزه محصولات رادار به عنوان یکی از پرفروش‌ترین برندها در حوزه ردیابی ماشین شناخته می‌شوند. البته که تمام این‌ها به سبب حمایت مشتریان و رضایت آن‌ها از محصول و خدمات پس از فروش بوده است.

سخن پایانی

پیش از رسیدن به انتهای مقاله، بد نیست بگوییم ملاک‌ها برای انتخاب بهترین جی پی اس موجود در بازار، از نظر کاربران بسیار مختلف است. این شما هستید که با توجه به نیاز و اولویتی که برای خرید ردیاب خودرو دارید می‌توانید بهترین گزینه را انتخاب کنید. بعنوان نکته آخر حتماً  تجربه کاربران در خرید جی پی اس ماشین مورد نظرتان را بررسی کنید. بدون شک نظر این افراد کمک زیادی به انتخاب شما خواهد کرد. ما سعی کردیم در این مطلب به ساده‌ترین حالت این موضوع را برای شما شفاف کنیم. باید گفت اگر قبل از خرید این ملاک ها را در نظر گرفته‌اید، راه را درست رفته‌اید و جای نگرانی نیست. البته شاید هنوز نکاتی باشند که ما به آن اشاره نکرده باشیم. نظر شما در این رابطه چیست؟ چه نکات دیگری در  انتخاب بهترین ردیاب نقش دارند؟ اگر تجربه ای در این زمینه دارید با ما به اشتراک بگذارید.

برای دیدن ویدئو آزمایش ردیاب رادار فرم زیر را پر کنید

دیدگاه های این مطلب
0 0 رای
امتیاز این مطلب
guest
امتیاز شما به این مطلب
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
۱۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۶۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۳۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
ای بابا چرا اینجا
وایستاد! پوچ بود آخه
۳۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۲ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۶ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۱۲۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
۵۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۱‌میلیون تومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۸۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
متاسفانه این یکی
خالی بود

یکی از جوایز ردیاب رادار رو همین الان برنده شو!

اطلاعاتتون رو وارد کنید و بعد با فشار دادن دکمه پایین گردونه رو به چرخش در بیارید، امیدواریم روی بهترین گزینه توقف کنه! ؟

قانون ما:

 • یک بازی برای هر کاربر
 • صحیح بودن اطلاعات برای دریافت جایزه الزامی می‌باشد