صفحه اصلی   »   بلاگ    »   

»

راهنمای خرید ردیاب خودرو

راهنمای خرید ردیاب خودرو؛ نکات کاربردی برای انتخاب یک جی پی اس قدرتمند!

|
آنچه در این مطلب می خوانید نمایش فهرست

راهنمای خرید جی پی اس خودرو پیش رو به شما کمک می‌کند با مهم‌ترین شاخص‌ها در بحث ردیاب آشنا شوید. چرا که امروزه ردیاب‌ها به ابزاری کاربردی و ضروری در زندگی افراد به خصوص مالکان ماشین تبدیل شده است. هدف ما از ارائه این مطلب در رادار نیز کمک به کاربران در جهت خریدی مطمئن و کارآمد است. با ما همراه باشید!

چرا باید ردیاب خودرو بخریم؟

این روزها با توجه به افزایش قیمت خودرو، آمار سرقت آن بیش از گذشته شده است. از این رو نگرانی در رابطه با سرمایه‌هایی از جمله ماشین، همواره در تمام لحظات زندگی یک فرد وجود دارد. ردیاب خودرو راهی برای تامین امنیت ماشین و محافظت از آن در برابر سارقان است. این دستگاه می‌تواند وضعیت خودرو را در هر لحظه برای کاربر مخابره کند. بنابراین از هر کجا که باشید، قادر به کنترل ماشین و شرایط آن خواهید بود. به طور کلی هدف از خرید ردیاب برای خودرو را می‌توان دلایل زیر دانست:

  • اطلاع از موقعیت جغرافیایی وسیله نقلیه در هر لحظه و کنترل آن از راه دور
  • قابلیت کنترل رفتار رانندگان در راستای کاهش تصادفات و بالا بردن ایمنی خودرو
  • اطلاع از وضعیت ماشین اعم از باز بودن درب‌ها، ورود غیرقانونی به آن، دریافت ضربه خارجی، حمل غیرمجاز و …
  • دسترسی به گزارشاتی کارآمد نظیر زمان انجام سرویس‌های دوره‌ای، مسیرهای حرکتی، سرعت حرکت و …

جالب است بدانید ردیاب‌ها تنها با هدف تامین خواسته‌های شخصی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. بلکه این دستگاه را می‌توان برای کنترل و نظارت بهتر در سازمان‌های مبتنی بر حمل و نقل به کار گرفت. سیستم مدیریت ناوگان در راستای تامین نیازهای سازمان‌ها برای کنترل بهتر بر خودروهای سازمانی طراحی شده است. این سامانه امکان مدیریت یک‌پارچه و بدون دخالت انسانی را برای مدیران مجموعه‌های حمل و نقل فراهم می‌آورد.

ردیاب خودرو، راهی مطمئن برای مقابله با نگرانی‌هاست!

افراد برای دستیابی به دارایی‌هایشان تلاش زیادی می‌کنند. محافظت از این دارایی‌ها یکی از مهم‌ترین نیازهای هر انسانی است. بنابراین باید راهی برای حفظ آن‌ها یافت.

ردیاب خودرو، همان راه‌کاری است که اغلب مالکان ماشین در پی آن هستند. این دستگاه به صورت حرفه‌ای برای کنترل و نظارت بر خودرو و محافظت از آن طراحی شده است. طوری که با استفاده از آن دیگر نگرانی نخواهید داشت:

1- با خرید ردیاب ماشین، دغدغه‌ها را پشت سر بگذارید!

در این راهنمای خرید ردیاب به شما می‌گوییم که با تهیه این دستگاه دیگر دغدغه‌ای نخواهید داشت. امروزه ردیاب‎ها دیگر ابزاری نظامی شناخته نمی‌شوند. بلکه به زندگی روزمره افراد راه یافتند تا آرامش خاطر را برایشان فراهم آورند. با استفاده از ردیاب ماشین می‌توانید حتی پس از سرقت نیز از موقعیت خودرو آگاه بوده و برای پس گرفتنش اقدام کنید.

2- ردیاب خودرو، جایگزین قدرتمند دزدگیرهاست!

در شرایط کنونی بازار، شاهد پیشرفت روز به روز انواع قفل‌ها و دزدگیرهای ماشین هستیم. اما چطور می‌شود که با این همه پیشرفت، باز هم سارقان به راحتی از سد این وسایل امنیتی عبور می‌کنند؟

پاسخ روشن است. این وسایل قابل مشاهده هستند و تنها به جهت هشداردهی به کاربر مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این رو سارقان با کمی آموزش، قادر به باز کردن آن‌ها و دزدیدن ماشین خواهند بود. اما یکی از ویژگی‌های مهم هر نوع جی پی اس، قابلیت مخفی شدن آن است. از این رو به راحتی درون ماشین پنهان شده و از چشم سارقان دور می‌مانند. طوری که تنها مالک از وجود آن با خبر است. همین ویژگی سبب شده امروزه ردیاب ماشین به عنوان یک ابزار امنیتی کارآمد شناخته شود.

دیگر برتری ردیاب خودرو نسبت دزدگیر ماشین، توانایی آن در کنترل وسیله نقلیه حتی پس از سرقت است. این در حالی است که دیگر دستگاه‌های امنیتی از جمله قفل فرمان و پدال و انواع دزدگیرها تنها پیش از وقوع سرقت کارآمد هستند.

3- با پیشرفت تکنولوژی همگام شوید!

پس از ناتوانی وسایل امنیتی مختلف در محافظت از خودروها، جی پی اس روی کار آمد. طوری که از طریق ارتباط با ماهواره‌ها قادر با یافتن موقعیت دقیق ماشین است. سپس داده‌های دریافتی را به کمک شبکه مخابراتی کشور، در اختیار مالک قرار می‌دهد. از این رو کاربر در هر لحظه و هر مکانی می‌تواند از وضعیت خودرویش مطلع باشد. علاوه بر این سنسورهای مختلفی در این دستگاه تعبیه شده که دیگر شرایط ماشین را به کاربر اطلاع می‌دهد. به طور مثال باز شدن درب‌ها، ورود غیرقانونی به ماشین و … در لحظه به اطلاع مالک می‌رسد. بنابراین فرد می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان، بهترین عکس‌العمل را داشته باشد.  

راهنمای خرید جی پی اس خودرو

4- با جی پی اس ماشین، کنترل کاملی بر امنیت خودرو دارید!

جی پی اس ماشین در کنار قابلیت موقعیت یابی و ردیابی وسیله نقلیه، امکانات دیگری هم دارد. این امکانات با توجه به نیازهای کاربران می‌تواند متفاوت باشد. به طور مثال برخی از افراد خودرویشان را در اختیار فرزندانشان قرار می‌دهند. بنابراین مهم است که بدانند با ماشین با سرعتی رانده می‌شود. و حتی در مواقعی مانع از افزایش سرعت آن شوند.

هنگام خرید ردیاب خودرو چه نکاتی را مد نظر قرار دهیم؟

ممکن است در نگاه اول، خرید ردیاب خودرو کار ساده و آسانی به نظر برسد. اما باید بدانید که تهیه یک محصول حرفه‌ای و کارآمد، نیاز به دانش و دقت بالایی دارد. به همین منظور در ادامه این راهنمای خرید ردیاب خودرو به نکاتی مهم و ضروری در این زمینه اشاره می‌کنیم:

1- نیازهایتان را دریابید!

امروزه انواع مختلفی از ردیاب خودرو در بازار یافت می‌شود. هر یک از این دستگاه‌ها، قابلیت‌های مختلفی دارند. بنابراین مهم است که پیش از خرید GPS برای ماشین، به خوبی از نیازهایتان آگاه باشید. به طور مثال ممکن است قصد استفاده از ردیاب برای کنترل ماشین شخصی را داشته باشید. یا این که آن را برای نظارت بر ماشین‌های فعال در مجموعه‌تان تهیه کرده باشید. در این دو حالت، دستگاه‌های مورد نیاز شما، تفاوت‌های زیادی با هم خواهند داشت.

2- بهترین ردیاب خودرو را تهیه کنید!

نکته دیگری که در این راهنمای خرید ردیاب خودرو به آن اشاره می‌کنیم، ساختار دستگاه است. برخی از جی پی اس ها به صورت سیمی و برخی دیگر به صورت آهنربایی به ماشین متصل می‌شوند. مدل‌های سیمی معمولا از باتری ماشین برای تامین انرژی خود استفاده می‌کنند. البته یک باتری ثانویه با ظرفیت پایین‌تر نیز جهت شرایط اضطراری درون آن‌ها تعبیه شده است. اما در ردیاب‌های آهنربایی برای نصب دستگاه نیاز به سیم‌کشی نداشته و می‌توان آن را به هر قسمت فلزی بدنه متصل نمود. این مدل ردیاب دارای باتری‌های قوی بوده و برق لازمه را از این طریق به دست می‌آورد. اما باید همواره حواستان به شارژ باتری آن باشد.

مهم است که هر یک از این مدل ردیاب‌های ماشین را شناخته و از امکاناتشان مطلع باشید. سپس با توجه به کاربردهای هر یک برای شخص خودتان، بهترین جی پی اس را تهیه نمایید.

3- از میزان دقت ردیابی دستگاه غافل نشوید!

جی پی اس های موجود در بازار خودرو، دارای میزان دقت ردیابی مختلفی هستند. بدیهی است هر چه مقدار دقت دستگاه در یافتن موقعیت، بالاتر باشد، درصد خطای آن کمتر خواهد بود. بنابراین باید در زمان خرید ردیاب ماشین به دقت آن توجه داشته باشید. این مهم معمولا در بخش مشخصات دستگاه ذکر شده است.

4- ظرفیت حافظه داخلی GPS را بررسی کنید!

یکی دیگر از نکاتی که در زمان خرید GPS خودرو باید مدنظر داشته باشید، ظرفیت حافظه داخلی آن است. زیرا گاهی ممکن است به سبب شرایط جغرافیایی، خودرو خارج از محدوده مخابراتی کشور قرار گیرد. در این مواقع ردیاب همچنان به کار خود ادامه می‌دهد. اما داده‌های دریافتی را درون حافظه داخلی ثبت خواهد کرد. سپس با رسیدن به محدوده شبکه‌های مخابراتی، این داده‌ها را در اختیار مالک قرار می‌دهد. از این رو مهم است که حافظه داخلی GPS توانایی ذخیره و ثبت حجم داده‌های مورد نظر را داشته باشد.

5- پشتیبانی ردیاب از هشدارهای مهم را چک کنید!

همان‌طور که گفتیم یکی از وظایف مهم ردیاب بررسی وضعیت خودرو است. بدیهی است این دستگاه باید توانایی ارسال گزارشات و هشدارهای لازم در رابطه با شرایط ماشین را داشته باشد. تا در صورت بروز مشکل، در کوتاه‌ترین زمان مالک را مطلع سازد. امروزه GPS ها از روش‌های مختلفی نظیر پیامک، نرم‌افزار مخصوص، ایمیل و … برای ارسال هشدارهای مهم کمک می‌گیرند.

راهنمای انتخاب ردیاب ارزان و مناسب

6- آیا ردیاب، امکان خاموش کردن خودرو از راه دور را دارد؟

برخی از ردیاب‌های ماشین امکانات بیشتری در اختیار کاربران می‌گذارند. یکی از این امکانات جالب توجه، قابلیت خاموش کردن خودرو از راه دور است. این امکان معمولا به کمک وسیله‌ای به نام رله قطع کن فراهم می‌آید. این وسیله با دریافت فرمان خاموش شدن ماشین، ارتباط برق در موتور را قطع کرده و مانع از ادامه حرکت آن می‌شود.

زمانی که خودرو توسط سارق دزدیده شود، پیغام هشداری برای مالک ارسال خواهد شد. در این شرایط فرد می‌تواند از راه دور، فرمان خاموش شدن ماشین را ارسال کرده و سپس درب‌ها را قفل کند. به این ترتیب سارق درون خودرو زندانی خواهد شد. از این قابلیت هنگام عبور خودرو اجاره‌ای از محدوده و یا سرعت تعیین شده نیز می‌توان استفاده نمود.

7- آیا سرور پشتیبان ردیاب، داخلی است؟

نگهداری از سرور پشتیبان ردیاب نیازمند تخصص و هزینه لازم است. علاوه بر این که ترافیک بالا در سرور به معنای عملکرد کند ردیاب می‌باشد. بنابراین بهتر است به سراغ برندهایی بروید که دستگاه‌هایشان را بر سرور داخلی سِت کرده‌اند. به این ترتیب گروهی از متخصصان مجموعه همواره به نگهداری از سرور مشغول بوده و تا حد امکان قطعی آن را کاهش می‌دهند.

8- جی پی اس ماشین را از شرکت‌های معتبر تهیه کنید!

هشتمین نکته مهم از این راهنمای خرید جی پی اس ماشین را به فروشگاه و شرکت ارائه‌دهنده ردیاب اختصاص می‌دهیم. مهم است بدانید تهیه GPS از شرکت‌های معتبر به معنای تهیه محصولی باکیفیت و قدرتمند است.

شرکت‌های با تکیه بر سابقه طولانی خود در زمینه عرضه انواع ردیاب خودرو باکیفیت به برندی متعهد در میان مشتریان تبدیل شده‌اند. بنابراین خرید از این مجموعه‌ها مناسب‌ترین راه برای تهیه یک دستگاه امنیتی است. زیرا گارانتی آن‌ها معتبر بوده و در صورت وقوع مشکل سریعا پاسخگو خواهند بود.

مجموعه رادار برای محصولات خود 24 ماه گارانتی بدون قید و شرط در نظر گرفته است. تا مشتریان در زمان خرید دغدغه و نگرانی بابت عملکرد ردیاب در آینده نداشته باشند.

9- پشتیبانی و خدمات پس از فروش شرکت‌ها را جویا شوید!

بهتر است هنگام خرید ردیاب خودرو از نحوه پشتیبانی و خدمات پس از فروش شرکت نیز مطمئن باشید. قطعا می‌دانید که سارقان برای دزدیدن ماشین، زمان مشخصی را با شما هماهنگ نمی‌کنند. بنابراین مهم است که شرکت طرف قرارداد شما، در هر روز و ساعتی پاسخگو نیازهایتان باشد. در شرکت رادار، تیم پشتیبانی حرفه‌ای و کارآمدی به صورت شبانه روزی و 24 ساعته آماده پاسخگویی به کاربران هستند.

شاخص‌های مهم در خرید ردیاب خودرو حرفه‌ای

اگر قصد خرید ردیاب خودرو حرفه‌ای و قدرتمندی را دارید، باید یکسری شاخص‌ها را در نظر داشته باشید. این شاخص‌ها مربوط به سخت‌افزار، نرم‌افزار، امکانات، نحوه نصب و … ردیاب مربوط می‌شود:

۱- استفاده راحت و ساده

یکی از مهم‌ترین موارد در خرید ردیاب خودرو، راحتی استفاده از آن است. زیرا باید در سریع‌ترین زمان به درخواست کاربر پاسخ دهد. علاوه بر این گزارشات و هشدارهای دریافتی از آن باید به زبانی ساده باشد. طوری که برای تحلیل آن‌ها نیاز به هیچ تخصص خاصی نباشد.

۲-اپلیکیشن قدرتمند و روان

به توصیه این راهنمای خرید جی پی اس خودرو بهتر است ابتدا دموی اپلیکیشن دستگاه را بررسی کنید. به این ترتیب می‌توانید از نحوه کارکرد آن، راحتی استفاده، تجربه کاربری خوب و … مطمئن شوید.

برای مشاهده اپلیکیشن رادار به لینک زیر مراجعه نمایید:

۳-سرعت بالا در به روزرسانی داده‌ها

دیگر شاخصی که در بحث خرید ردیاب ماشین باید در نظر بگیرید، سرعت آن در به روزرسانی داده‌هاست. هر چه یک GPS در زمان کوتاه‌تری داده‌ها را به روز کند، سرعت کاربر در اطلاع از وضعیت خودرو بالاتر خواهد بود. در نتیجه امنیت بیشتری را برای ماشین فراهم می‌کند. سرعت به روز رسانی داده‌ها مهم‌ترین تفاوت ردیاب‌های فعال و غیرفعال است.

۴- ساختار و طراحی دستگاه

یکی دیگر از مواردی که در زمان خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید، ساختار و طراحی دستگاه است. مواردی از جمله ابعاد دستگاه، نصب آسان، عایق آب، رطوبت، گرد و خاک و … در این گروه قرار می‌گیرند.

۵- پشتیبانی از اپراتورهای مختلف

بهتر است ردیابی تهیه کنید که از اپراتورهای مختلف کشور پشتیبانی کند. به این ترتیب محدودیت‌های کمتری را تجربه خواهید کرد.

6- ظرفیت باتری

قاعدتا داشتن ظرفیت باتری بالاتر به معنای مدت زمان بیشتر کارکرد دستگاه با هر بار شارژ است. البته در مدل‌های سیمی، ردیاب انرژی لازم را از باتری ماشین دریافت می‌کند. هر چند در این مدل‌ها نیز ردیابی با ظرفیت کمتر برای موارد اضطراری تعبیه می‌شود.

راهنمای خرید ردیاب برای ماشین

7- قیمت ردیاب خودرو

قیمت ردیاب خودرو یکی دیگر از پارامترهای تعیین‌کننده در زمان خرید است. به خصوص اگر قصد تهیه ردیاب برای ناوگان حمل و نقل را داشته باشید.

مواردی از جمله امکانات دستگاه، تکنولوژی به کار رفته در ساخت آن، ظرفیت باتری و … در قیمت نهایی GPS تاثیرگذار هستند. به همین دلیل باید پیش از خرید ردیاب نیازهای خود را شناسایی کرده و بر اساس آن دستگاه مناسب را تهیه کنیم.

۸- تعیین محدوده جغرافیایی

بهتر است ردیابی که تهیه می‌کنید دارای قابلیت تعیین محدوده جغرافیایی باشد. این ویژگی به کاربر امکان رسم محدوده جغرافیایی مجاز را می‌دهد تا خودرو به خارج از این محدوده نرود. به این ترتیب شرکت‌های اجاره ماشین می‌توانند امنیت بیشتری برای خودروها فراهم آورند.

9- کارایی جی پی اس در خارج از ایران

اگر مالک ماشین‌های سنگین هستید که همواره در سفرهای بین‌المللی است، باید ردیاب خودرویتان در خارج از کشور نیز کارایی داشته باشد. جی پی اس ها دارای یک سیم کارت هستند که از این طریق با تلفن همراه کاربر ارتباط می‌گیرند. حتما می‌دانید که اغلب اپراتورها، خدمات رومینگ بین‌الملل دارند. از این رو با رفتن به خارج از کشور، ردیاب ماشین سنگین از کار نیفتاده و همچون گذشته به فعالیتش ادامه خواهد دارد. البته پیش از خروج باید از فعال بودن رومینگ سیم کارت مربوطه مطمئن شوید.

10- توجه به شارژ سیم‌کارت ردیاب

ردیاب خودرو برای انتقال پیام‌ها به تلفن همراه کاربر و برقراری ارتباط اینترنتی با او، نیاز به شارژ سیم‌کارت دارد. حال اگر این شارژ تمام شود، احتمال قطع ارتباط و عدم هشداردهی به موقع وجود دارد. به همین منظور لازم است از وضعیت شارژ سیم کارت مطلع باشید. در حال حاضر برای بررسی میزان شارژ باید از کدهای دستوری اپراتورها و یا نرم‌افزارهای ارائه شده توسط اپراتور استفاده نمایید.

تفاوت ردیاب آنلاین و آفلاین چیست؟

ردیاب ماشین را می‌توان در دو نوع آنلاین و آفلاین در بازار یافت. سوال اینجاست که تفاوت این دو مدل چیست؟ در ادامه این راهنمای خرید ردیاب خودرو به این سوال پاسخ می‌دهیم:

1- ردیاب ماشین آنلاین

ردیاب ماشین آنلاین اطلاعات را بالافاصله پس از ذخیره در حافظه داخلی برای کاربر ارسال می‌کند. به این ترتیب در هر لحظه می‌توان به این اطلاعات دست یافته و تنظیمات لازم را روی GPS اعمال نمود. این دستگاه‌ها دارای سیم کارت هستند و از این طریق ارتباط لازم را با کاربر برقرار می‌کنند.

2- ردیاب خودرو آفلاین

ردیاب خودرو آفلاین فاقد سیم کارت بوده و نمی‌تواند به صورت آنلاین داده‌ها را در لحظه برای کاربر ارسال کند. بلکه این دستگاه اطلاعات دریافتی را در حافظه جانبی خود ذخیره می‌کند. سپس کاربر برای استخراج این اطلاعات باید حافظه داخلی را از دستگاه جدا کرده و به کامپیوتر متصل کند. به این ترتیب به گزارشات ردیاب دسترسی خواهد داشت.

راهنمای خرید ردیاب خودرو از نگاه متخصصین رادار

در این راهنمای خرید ردیاب خودرو تلاش کردیم تمام نکات مهم از نگاه متخصصین رادار را با شما درمیان بگذاریم. با این حال احتمال وجود سوالاتی در ذهن شما می‌رود که این مقاله به آن پاسخ نداده است. از این رو پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات دقیق و روشن در رابطه با ردیاب خودرو با کارشناسان رادار تماس بگیرید.

شماره تلفن دفتر مرکزی رادار:  37177-051

تلفن تماس دفتر تهران: 91012727-021

برای دیدن ویدئو آزمایش ردیاب رادار فرم زیر را پر کنید

دیدگاه های این مطلب
0 0 رای
امتیاز این مطلب
guest
امتیاز شما به این مطلب
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
۱۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۶۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۳۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
ای بابا چرا اینجا
وایستاد! پوچ بود آخه
۳۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۲ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۶ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۱۲۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
۵۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۱‌میلیون تومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۸۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
متاسفانه این یکی
خالی بود

یکی از جوایز ردیاب رادار رو همین الان برنده شو!

اطلاعاتتون رو وارد کنید و بعد با فشار دادن دکمه پایین گردونه رو به چرخش در بیارید، امیدواریم روی بهترین گزینه توقف کنه! ؟

قانون ما:

  • یک بازی برای هر کاربر
  • صحیح بودن اطلاعات برای دریافت جایزه الزامی می‌باشد