صفحه اصلی   »   بلاگ    »   

»

ردیابی خودرو سرقت شده

ردیابی ماشین سرقت شده با 5 + 1 راهکار مفید

|

تا به حال هر آنچه گفتیم از این بود که چه کنیم خودرو به سرقت نرود و راه‌های ضدسرقت خودرو کدامند. اما هیچ وقت نگفتیم اگر به هر دلیلی متاسفانه خودرو به سرقت رفت چگونه ماشین دزدیده شده را پیدا کنیم و چه راه هایی برای ردیابی خودرو سرقت شده وجود دارد. تجربه هایی از این دست، همیشه برای دیگران نیست و در چشم به هم‌زدنی ممکن است گریبان‌گیر خودمان شود. جالب است بدانید به گزارش پلیس آگاهی 90 درصد خودروهای سرقت شده پس از گذشت مدتی پیدا و کشف می‌شوند. اما اینکه چطور و با چه حالتی خودرو را تحویل بگیرید بستگی به دست و دل‌باز بودن سارق دارد! اگر موافقید در ادامه این مقاله با ما باشید تا با هم نگاهی داشته باشیم بر کارهایی که برای ردیابی ماشین دزدیده شده بر شما واجب است و باید بدانید.

1. ردیابی ماشین دزدیده شده با استعلام آن از پارکینگ

در گام اول کمی خوشبین باشید. اگر خودرو خود را در محلی پارک کرده‌اید که امکان دارد پلیس راهور آن را حمل کرده باشد، قبل از هر اقدامی استعلام خودرو از پارکینگ را فراموش نکنید. در چنین وضعیتی گوشی خودتان را برای دریافت پیام پلیس بررسی کنید. البته این نکته را بدانید که در چندین حالت پیامک انتقال خودرو توسط پلیس را دریافت نخواهید کرد:

  • سیم‌کارت خود را عوض کرده‌اید و تغییر شماره را اطلاع ندادید و ثبت نشده است.
  • خودرو را به صورت قولنامه‌ای خریداری کرده‌اید و شماره مالک تغییر داده نشده است.
  • اطلاعات شما به عنوان مالک، در سامانه به روز نشده و شماره مالک جدید ثبت نشده است.

در این شرایط می‌توانید با پلیس 110 تماس بگیرید و استعلام خودرو خود را بگیرید.
برای ردیابی ماشین دزدیده شده یک راه دیگر هم وجود دارد! برای اطلاع از اینکه خودرو شما به پارکینگ منتقل شده است یا خیر، می‌توانید اعداد شماره پلاک خودرو را به شماره‌ی 30005353 ارسال کنید و منتظر پاسخ آن باشید. اگر خوشبختانه خودرو گم شده شما توسط پلیس حمل شده باشد، فردای همان‌روز با به همراه داشتن مدارک شخصی و ماشین به پارکینگ راهور مراجعه کنید و پس از طی مراحل قانونی، خودرو را تحویل بگیرید. اقدام سریع شما برای تحویل گرفتن خودرو، باعث می‌شود هزینه‌ی کمتری برای پارکینگ پرداخت کنید. تا یادمان نرفته بگوییم اینکه خودرو در کدام پارکینگ است، سوالیست که باید از پلیس 110 بپرسید تا شما را راهنمایی کنند. البته تمام این ماجراها و دردسرها برای افرادیست که اتومبیل خود را به رادار مجهز نکرده باشند. زیرا یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که شما را از این استرس‌ها خلاص می‌کند، هشدار حمل با جرثقیل رادار خواهد بود.

ردیابی ماشین دزدیده شده

2. پلیس، راهکار اصلی برای پیگیری اتومبیل سرقت شده

اگر از مرحله قبل گذشتید و اطمینان پیدا کردید خودرو شما در پارکینگ نیست، برای پیگیری اتومبیل سرقت شده در اولین فرصت با پلیس تماس بگیرید و اطلاعات دقیق محل و زمان دزدی را گزارش دهید. یکی از مهم‌ترین دلایلی که در این مرحله نباید فرصت را از دست بدهید این است که اگر در این حین سارق با خودرو شما تخلفی کند، ثابت کردن اینکه خودرو درآن لحظه در اختیار شما نبوده کار آسانی نیست و به دردسر خواهید افتاد!

پس از ثبت اطلاعات توسط پلیس، نیروهای گشت به محل مورد نظر خواهند آمد و گزارش دقیقی از سرقت تهیه خواهند کرد. با برگه‌ای که از گزارش ماموران دریافت می‌کنید، به نزدیکترین کلانتری بروید و سرقت را گزارش دهید. بعنوان یک راهکار دیگر می‌توانید برای استعلام خودروی سرقتی، به سایت Postyafteh.post.ir  مراجعه نموده و به صورت اینترنتی سرقت خودرو را ثبت نمایید و یا اینکه با سامانه پیامکی 110106060 ارتباط برقرار کنید.

پیگیری ماشین سرقتی

3. کاربرد دوربین مداربسته 

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در ردیابی اتومبیل سرقتی باید انجام داد، چک کردن دوربین‌های مداربسته است. شما می‌توانید با پیدا کردن تمام دوربین‌های آن حوالی و بررسی دقیق، سرنخ‌هایی از سارق پیدا کنید. اطلاعات شما برای پلیس بسیار کارآ خواهد بود و تاثیر بزرگی در سرعت بخشیدن به پرونده خواهد داشت. این را هم فراموش نکنید که بسیاری از مالکین دوربین، به علت نصب خصوصی ممکن است با شما همکاری نداشته باشند. برای اینکه درگیر این ماجرا نشوید بهتر است با در دست داشتن مجوز دسترسی، کار خودتان را راحتتر کنید و درگیر حواشی داستان نشوید.

چک کردن دوربین های مداربسته

4. ردیابی خودرو سرقت شده در اوراقی ها

یکی از بدترین صحنه‌هایی که در روند ردیابی خودرو سرقت شده‌ی خود ممکن است ببینید، پیدا کردن آن در اوراقی‌هاست. معمولاً سارقان پس از سرقت برای اینکه پیدا کردن خودرو را دشوار و تقریباً غیرممکن کنند، قطعات آن را جدا کرده و با قیمت ارزان می‌فروشند. با داشتن شماره سریال این قطعات، شاید بتوان ردی از سارق پیدا کرد. علاوه براین سر زدن به اوراقی‌ها را از قلم نیندازید. شاید خودرو خود را در گاراژها و اوراق فروشی‌ها ببینید و از این طریق حداقل بتوانید به دستگیری سارق کمک کنید.

5. حواستان به جریمه‌های راهنمایی رانندگی باشد

قطعاً سارق دلش به حال خودرو شما نمی‌سوزد و مراعات اینکه جریمه نشود را نخواهد کرد. به خصوص زمانی که در حال فرار باشد و نتواند معطل سبز شدن چراغ و باز شدن ترافیک بماند. اگر پیگیر جریمه‌ها از تاریخ سرقت به بعد باشید، با احتمال بالا بتوانید با پیدا کردن محدوده مکانی تخلف، کمی به سارق نزدیکتر شوید و اطلاعات کسب کنید. بهتر است قبل از انجام هرکاری، اطلاعاتی از این دست را به پلیس گزارش دهید تا آن‌ها پیگیری لازم را انجام دهند.

پیدا کردن ماشین با پلاک

6.نقش سیستم اعلام سرقت خودرو در ردیابی ماشین دزدیده شده

شاید اسم سیستم اعلام سرقت خودرو برای گوشتان کمی ناآشنا باشد اما حتما واژه ردیاب ماشین را می‌شناسید! ردیاب‌ها عضو مهمی از این سیستم هستند  که در ردیابی خودرو پس از سرقت نقش مهمی دارند. اگر خودروی خود را از دست داده‌اید و از قبل فکری برای امروزتان نکردید، متاسفانه کاری از دست ما برنمی‌آید. اما اگر قبل از هر اتفاقی اقدام به نصب سیستم‌های اعلام سرقت خودرو کرده‌ باشید در چنین روزی برای پیدا کردن خودرویتان چندین گام پیش افتاده‌اید. ما قبلاً در مقاله امنیت خودرو به بررسی کامل راه‌هایی که از سرقت خودرو شما پیشگیری خواهد کرد، پرداختیم و ردیاب خودرو را معرفی کردیم.  اما شاید این مقاله بهترین جایی باشد که راجع به ردیاب صحبت کنیم و به نقش آن در پیگیری سرقت خودرو بپردازیم. همانطور که می‌دانید بعد از دزدیده شدن خودرو، ابزارهای پیشگیری از سرقت کاربردی ندارند و کاری از دست مالک ساخته نیست. اما با خرید ردیاب خودرو می‌توان به راحتی برای ردیابی ماشین دزدیده شده اقدام کرد و سارق را در دام انداخت. شما به کمک اطلاعاتی که از موقعیت دقیق ماشین دارید، می‌توانید کار پلیس را راحت کرده و در سریعترین زمان خودرو خود را پیدا کنید. در حقیقت اگر شما متوجه هشدارهایی که قبل از سرقت توسط دستگاه دریافت می‌کنید نشده باشید، باز هم پس از دزدیده شدن راه چاره دارید و یک تله قدرتمند برای سارقان حرفه‌ای ساخته‌اید.

7. استعلام خودرو سرقتی با شماره پلاک از سامانه پست و پلیس من

تا اینجا 6 راه‌کار برای پاسخ دادن به سوال “ماشین دزدیده شده را چگونه پیدا کنیم؟” بیان کردیم. حال به عنوان هفتمین راه‌کار، کمک گرفتن از سامانه پست و پلیس من را معرفی می‌نماییم. این سامانه زمانی در دسترستان خواهد بود که در قدم اول، پلیس را از دزدیده شدن ماشینتان مطلع کرده باشید. با ورود به نرم‌افزار استعلام خودرو سرقتی پلیس من، لیستی از خودروهای سرقتی پیدا شده را مشاهده خواهید نمود. بنابراین به راحتی می‌توان وضعیت آن‌ها را بررسی نموده و اگر خودرویتان را در میانشان دیدید به پلیس مراجعه کنید. در این سامانه امکان یافتن خودرو با استفاده از شماره پلاک نیز وجود دارد. در نتیجه می‌توان از این سامانه برای استعلام پیدا شدن خودرو سرقتی استفاده نمود.

راهکاری برای یافتن خودرو سرقتی در کوتاه‌ترین زمان و جلوگیری از اوراق شدن آن

همان‌طور که می‌دانید به سرقت رفتن ماشین‌ها معمولا با هدف اوراق کردنشان انجام می‌شود. قطعا پس از اوراق شدن می‌توان خودرو سرقتی را یافت، اما دیگر چه چیزی از چنین ماشینی باقی مانده است؟ بنابراین بهتر است در پی راهکاری باشیم تا پیش از اوراق کردن خودرو آن را یافته و پس بگیریم.

استفاده از ردیاب خودرو بهترین و کارآمدترین شیوه در یافتن خودرو سرقت شده است. این دستگاه می‌تواند در کوتاه‌‎ترین زمان ممکن، محل ماشین دزدیده شده را یافته و به شما اطلاع دهد. در نتیجه با کمک نیروی پلیس می‌توانید خیلی سریع ماشینتان را از سارقان پس بگیرید.

داستانی واقعی از پیدا کردن ماشین سرقتی به کمک رادار

تمامی 5 روش معرفی شده دو ایراد بزرگ دارند ولی شاید تا به امروز کسی نمی‌دانست بجز این روش‌ها برای پیگیری ماشین سرقتی یک راهکار سریع و هوشمندانه دیگر به اسم ردیاب خودرو نیز وجود دارد. اولین ایراد که همه ما واقف به آن هستیم احتمالی بودن پیدا شدن خودرو است. هیچ یک از روش‌های نام برده شده نمی‌تواند تحویل گرفتن ماشین دزدیده شده را تضمین کند. علاوه بر این اگر فرض کنیم ماشین دزدی پیدا خواهد شد این نکته خیلی مهم است که ظرف چه مدت این اتفاق خواهد افتاد. یک روز؟ یک هفته؟ یک ماه؟ شاید هم بیشتر! واضح است ماشینی که بعد از چنین مدت طولانی پیدا شود چیزی از آن نمانده و اوراق شده است. اوراقی یک خودرو سرقتی هیچ دردی از مالک دوا نمی‌کند. 

به گفته افرادی که در زمینه سرقت شدن خودرویشان تجربه دارند، خرید ردیاب ماهواره ای ماشین هزینه نیست، سرمایه گذاریست. یک سیستم اعلام سرقت خودرو که پس گرفتن ماشین سرقت شده را تضمین می‌نماید. فقط کافیست برای تحویل گرفتن ماشین دزدیده شده خود نقشه را در نرم افزار ردیاب رادار چک کنید و از موقعیت لحظه‌ای خودرو مطلع شوید. حالا در چشم به هم زدنی ماشین را پس خواهید گرفت. بهتر است به جای هر صحبتی تمام این مزایا و دلایل را از زبان کسی بشنویم که حس خوب پیدا کردن ماشین سرقتی خود را در کمتر از 24 ساعت تجربه کرده است و حالا بیش از پیش ارزش و اهمیت ردیاب خودرو رادار را درک می‌کند. 

کشف خودرو سرقتی با پلاک

پلیس برای پیدا کردن و ردیابی خودرو سرقت شده راه‌های مختلفی را امتحان می‌کند. اولین گام برای پيدا كردن ماشين سرقتي از روی پلاک، اعلام آن به تمامی مراکز آگاهی برای قرار دادن شماره پلاک، شماره بدنه و موتور خودرو در لیست سیاه پلیس است. فرصت طلایی کشف خودرو سرقتی با پلاک چند ساعت بیشتر نیست، زیرا برخی از سارقان به سرعت اقدام به تعویض پلاک کرده و کار را خیلی دشوارتر خواهند کرد. پس از آن پلیس به کمک سه روش

  • دوربین‌های ثبت تخلف در سطح شهر
  • ایست‌های بازرسی در خروجی شهرها برای زمانی که سارق قصد خارج شدن از شهر را داشته باشد 
  • از طریق نیروهای گشت پلیس که به دستگاه‌های پلاک خوان مجهز هستند

خودرو سرقتی را به واسطه‌ی پلاک آن‌ها کشف خواهد کرد. اگر شماره پلاک خودرو تغییر کرده باشد ردیابی خودرو سرقت شده از طریق شماره موتور و شاسی خواهد بود که ممکن است بسیار زمانبر باشد. 

سرنوشت خودروهای سرقتی

بیایید کمی از بحث پیگیری اتومبیل سرقت شده فاصله بگیریم و ببینیم چه اتفاقاتی ممکن است برای خودرو، پس از دزدیده شدن بیفتد. سرنوشت خودروهای سرقتی (داستان خودروها پس از سرقت) به چند حالت تقسیم می‌شوند  که سارقان بر اساس روند کاری خود یکی از این حالت‌ها را انتخاب می‌کنند:

1. اوراق کردن خودرو

از آنجایی که فروش هر خودرو سرقتی به دردسر آن نمی‌ارزد، بسیاری از سارقان بلافاصله پس از سرقت قسمت های ارزشمند و قیمتی خودرو را با قیمتی نه چندان بالا به مالخران می‌فروشند و خودرو را اوراق می‌کنند.

2. خودرویی برای انجام جرم

برای مدتی تبدیل به وسیله‌ای برای انجام جرم و کارهای خلاف خواهد شد. بسیاری از خلافکاران برای انجام جرم های خود ترجیح می‌دهند از وسایل نقلیه‌ای استفاده کنند که متعلق به آن‌ها نباشد و پس از اتمام کار کسی نتواند مدرکی پیدا کند. در چنین حالتی حتی برای چند ساعت هم که باشد، خودرو یا هر وسیله دیگر را به سرقت برده و پس از عملیاتشان آن را در مکانی نامعلوم رها می‌کنند. خب، همانطور که مشخص است پلاک خودرو به نام شخص دیگریست که هیچ نقشی در جرم ندارد و برای اثبات این موضوع باید مراحل طولانی را طی کند.  

3. فروش ماشین سرقتی در هویتی جدید

متاسفانه در این زمینه راه در رو برای سارقان کم نیست. یکی از روش‌های سارقان حرفه ای برای فروش ماشین سرقتی  اصطلاحاً “سند کردن نمره” نام دارد. سارقان در قدم اول برای این کار یک خودرو تصادفی را خریداری می‌کنند. هر چه مدل این خودرو بالاتر باشد سود فروش بالاتر خواهد بود. همزمان با آن یک خودرو کاملاً مشابه با همان ماشین تصادفی، اما با ظاهری خوب را به سرقت می‌برند. از آنجاییکه فروش خودروهای سرقتی با مدل بالا کار آسانی نیست قطعاتی از آن را مثل شاسی، تنه خودرو، پلاک و چند بخش دیگر  از وسایل خودرو را که شماره دارد و شماره آن هم در سند نوشته شده از خودروی تصادفی برمی دارند و با قطعات خودروی سرقتی عوض می‌کنند. در حقیقت خودروی سرقتی را که حالا با سندی جدید هویتی دیگر پیدا کرده با قیمتی مناسب به یک خریدار ساده می‌فروشند. 

پيدا كردن ماشين سرقتي

 

و اما نکته آخر…

همیشه گفتیم و باز هم می‌گوییم پیش از اینکه لازم باشد برای ردیابی خودرو سرقت شده اقدام کنید، دست به کار شوید و جلوی این اتفاق را بگیرید. این روز ها با بالارفتن آمار سرقت رعایت تمامی اصول امنیتی امری است که برای همه‌ی ما ضروریست. تلاش ما این بود که هر آنچه برای ردیابی خودرو سرقت شده لازم دارید ارائه کنیم. در این مقاله به بررسی راهکارها و اقداماتی که در هنگام سرقت خودرو باید انجام دهید پرداختیم و از نقش مهم جی پی اس خودرو صحبت کردیم. اگر شما هم نظر و یا پیشنهادی در رابطه با این موضوع دارید با ما در میان بگذارید.

برای دیدن ویدئو آزمایش ردیاب رادار فرم زیر را پر کنید

دیدگاه های این مطلب
0 0 رای
امتیاز این مطلب
guest
امتیاز شما به این مطلب
9 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
۱۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۶۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۳۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
ای بابا چرا اینجا
وایستاد! پوچ بود آخه
۳۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۲ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۶ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۱۲۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
۵۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۱‌میلیون تومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۸۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
متاسفانه این یکی
خالی بود

یکی از جوایز ردیاب رادار رو همین الان برنده شو!

اطلاعاتتون رو وارد کنید و بعد با فشار دادن دکمه پایین گردونه رو به چرخش در بیارید، امیدواریم روی بهترین گزینه توقف کنه! ؟

قانون ما:

  • یک بازی برای هر کاربر
  • صحیح بودن اطلاعات برای دریافت جایزه الزامی می‌باشد