صفحه اصلی   »   بلاگ    »   

»

هشدار آژیر دزدگیر، راهی برای پیشگیری از سرقت خودرو

هر آنچه که از هشدار آژیر دزدگیر 🔊 لازم است بدانید+صدای دزدگیر ماشین

|

شاید تا به حال بارها و بارها با صدای دزدگیر ماشین های مختلفی در کوچه و خیابان مواجه شده باشید. به نظر شما چند درصد از این آژیرها به گوش صاحبان خودرو می‌رسد؟ نرسیدن صدای دزدگیر خودرو به مالک دلایل مختلفی دارد. اما اگر به هر دلیلی کسی به داد صدای ممتد دزدگیر خودرو نرسد، مزاحمت شدیدی برای اطرافیان و همسایگان ایجاد خواهد کرد و این بسیار آزار دهنده است.

ما در این مقاله سعی داریم به خلاصه ای از نکات مهم در رابطه با دزدگیر اشاره کنیم و راه‌حلی برای صدای دزدگیرهایی که در بسیاری از مواقع برای صاحب خودرو کمک‌کننده نیست معرفی کنیم.

تعریفی برای دزدگیر خودرو 

اگر بخواهیم خیلی مختصر و مفید دزدگیر را تعریف کنیم باید بگوییم دزدگیر خودرو یک ابزار امنیتی است و با نصب بر روی ماشین، در صورت بروز هر گونه رفتاری که امنیت خودرو را تهدید کند با تولید آژیر، مالک خودرو را باخبر می‌سازد.

انواع مختلف دزدگیر ماشین

  1. ساده: یک دزدگیر ساده و مجهز به سنسور تشخیص خطر می‌باشد.
  2. سیم کارتی: دزدگیر خودرو سیم کارتی، دارای قابلیت تماس با ملک خودرو در مواقع ضروری است.
  3. تصویری: دارای ریموتی با صفحه نمایش که می‌توان به وسیله نمایشگر پیغام ها را تا فاصله‌ای مشخص (حداکثر 1 کیلومتر) دریافت کرد.

منظور از هشدار آژیر دزدگیر چیست؟

صدای دزدگیر ماشین

امروزه استفاده از سیستم‌های دزدگیر بسیار گسترده و عمومی شده است. به نحوی که شاید به ندرت خودروهایی پیدا شوند که به دزدگیر مجهز نباشند. البته لازم به ذکر است در تمام دزدگیرهایی که بر روی خودرو نصب می‌شود حتی گران ترین و پیشرفته ترین مدل های آن، تمامی این امکانات وابسته به بعد مسافت هستند و چنانچه شما از ماشین‌تان خیلی دور شده باشید، عملا دزدگیر شما هیچ کارآیی نخواهد داشت. اما بعد مسافت تنها دلیل برای نشنیدن صدای آژیر دزدگیر خودرو نیست. اگر دزدگیر در حالت حساسیت بالا تنظیم شده باشد، صدای آژیرهای بی دلیل، برای مالک امری عادی شده و توجه او را جلب نمی‌کند. حتی ممکن است مالک صدای دزدگیر خود را نشناسد و قادر به تشخیص آن نباشد!

با توجه به وضعیت فعلی، حالا اگر شما به هر دلیلی از خودروی خود دور باشید، چگونه از به صدا درآمدن آژیر آن و خطرات احتمالی آگاه می شوید؟ ما برای شما راه حلی داریم! شرکت رادار فراتک هوشمند، با یک ابداع ساده ولی هوشمندانه نوعی بورد الکترونیک طراحی کرده است که یک ابزار جانبی برای ردیاب رادار محسوب می‌شود. با اتصال این بورد به دزدگیر خودرویتان می‌توانید از به صدا درآمدن آژیر دزدگیر، بدون محدودیت مسافت مطلع شوید.

رادار یک ردیاب هوشمند است که با مخفی‌سازی و نصب آن بر روی خودرو از امکانات زیادی برخوردار خواهید شد. در میان تمامی امکانات نرم افزار رادار، می‌توان گفت یکی از اصلی ترین امکانات ردیاب رادار، هشدار آژیر دزدگیر می‌باشد. شما از طریق اپلیکیشنی که بر روی تلفن همراه خود نصب نموده اید در مواقعی که دزدگیر خودرو شما به صدا دربیاید، با اعلان هشدار آژیر از این موضوع مطلع خواهید شد.

علت به صدا درآمدن دزدگیر ماشین

آژیر دزدگیر ماشین به علل مختلفی می تواند به صدا درآید. اولین علت احتمال تلاش شخصی غریبه برای باز کردن قفل و ورود غیر قانونی به درون خودرو است. در این صورت آژیر موظف است با هشدار سریع صاحب اتومبیل را از سرقت مطلع سازد. تا به این طریق مانع از انجام قصد سارق شود. 

گاهی نیز ممکن است آژیر دزدگیر خودرو دچار مشکل شده و به صورت خود به خود و بدون دلیل واقعی شروع به آلارم دادن کند. در این شرایط ممکن است چشمی آژیر خودرو کثیف شده باشد. در این مواقع باید با استفاده از پد و الکل لنز چشمی را به دقت تمیز کنید. برخی اوقات نیز سنسورهای لرزشی حساس می شوند. برای رفع این ایراد باید در محل نصب سنسور که معمولا در نزدیکی پدال ها است، پیچ حساسیت سنسور را تنظیم نمایید.

هشدار آژیر دزدگیر چه دردی را دوا می‌کند؟

  • دغدغه بعد مسافت را نخواهید داشت زیرا در هر کجا که باشید از صدای دزدگیر خود مطلع خواهید شد و اقدامات لازم را انجام می‌دهید.
  • در بین شلوغی محیط که گاهی مانع از شنیدن صدای دزدگیر می‌گردد، خیالتان از امنیت خودرویتان راحت است. البته تا حدی که از دزدگیر می‌توان انتظار داشت!
  • زمانیکه ممکن است در خوابی سنگین باشید و صدای فریاد خودرو خود را نشنوید، با دریافت اعلان اپلیکیشن خود، جلوی مزاحمت صوتی ناشی از خودرو خود را می‌گیرید.
  • زمانیکه صدای دزدگیر شما آژیر خاصی نیست که بتوانید آن را تشخیص دهید.

مزاحمت صدای دزدگیر ماشین

برخی مواقع صدای آژیر ماشین می تواند آزار دهنده باشد. تصور کنید در نیمه های شب صدای دزدگیر یک ماشین بیخود و بی جهت و تنها به خاطر اتصالی در تمام محله بپیچد. این اتفاق می تواند آسایش را از اهالی محله بگیرد و موجب مزاحمت بیجا گردد.

انواع صدای آژیر دزدگیر ماشین

چرا دزدگیر ماشین خود به خود صدا می‌کند؟

گاهی اوقات رانندگان از آژیر کشیدن بی دلیل دزدگیر خودرو شکایت می‌کنند. اگر شما هم با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنید، ادامه این مطلب را از دست ندهید. زیرا در ادامه دلایل به صدا درآمدن خود به خود دزدگیر ماشین را بررسی می‌کنیم:

1- ایراد در باتری خودرو

اولین دلیلی که برای صدا دادن الکی و بی دلیل آژیر دزدگیر می‌توان نام برد، ایراد در باتری خودروست. قطعا می‌دانید که دزدگیرها برای تامین برق مورد نیازشان به باتری ماشین متصل هستند. حال اگر مشکلی در باتری ایجاد شود، سیگنال‌های نادرستی به دزدگیر منتقل شده و باعث صدا دادن بی‌دلیل آن می‌شود. به طور مثال کثیف شدن باتری خودرو یا خورده شدن آن از منجر به ارسال سیگنال‌های اشتباه به باتری می‌شوند. در نتیجه حالات متناقضی در دزدگیر ایجاد شده و شروع به صدا دادن می‌کند.

2- حساس شدن سنسور شاسی کاپوت

اغلب دزدگیرها طوری طراحی شده‌اند که اگر کسی کاپوت را باز کند، آژیر دزدگیر فعال شود. برای این منظور سنسورهایی در قسمت شاسی کاپوت نصب شده و به دزدگیر متصل می‌شوند. بنابراین اگر کسی بدون اجازه قصد باز کردن درب کاپوت را داشته باشد، دزدگیر شروع به آژیر کشیدن می‌کند. اما گاهی اوقات این سنسور دچار مشکل شده و بی دلیل آژیر دزدگیر را فعال می‌کند. کثیف شدن سنسور، نصب نادرست، خراب شدن سنسور، اتصال ضعیف سیستم، شل شدن سیم‌ها و … از دلایل حساس شدن سنسور شاسی کاپوت هستند.

3- حساس شدن سنسور ضربه

یکی از بخش‌های مهم هر دزدگیر خودرویی، سنسور ضربه (شوک سنسور) است. وظیفه این سنسور تشخیص تلاش افراد برای باز کردن غیرقانونی درب ماشین است. حال اگر این سنسور دچار مشکل شده و حساس شود، سیگنال اشتباه به کیت دزدگیر ارسال می‌کند. در نتیجه باعث آژیر کشیدن بی دلیل دزدگیر ماشین می‌شود.

علت تغییر صدای آژیر دزدگیر ماشین

موارد زیادی می‌توانند در تغییر صدای آژیر دزدگیر ماشین دخیل باشند. به طور مثال، خیس و مرطوب شدن برد داخلی دزدگیر منجر به تغییر صدای آن می‌شود. در این شرایط باید صبر کنید تا برد کاملا خشک شود. اگر باز هم صدای دزدگیر به حالت اولیه باز نگشت باید به یک نصاب مراجعه نمایید.

گاهی نیز عدم دریافت برق کافی از سیستم برق‌رسانی خودرو دلیل تغییر صدای بوق دزدگیر ماشین می‌باشد. در این شرایط باید سیم‌کشی خودرو را بررسی نمود که این کار به یک نصاب ماهر نیاز دارد.

البته در برخی مواقع رانندگان به شخصه قصد تغییر صدا و آهنگ دزدگیر ماشین را دارند. اگر شما هم یکی از این افراد هستید، ادامه این مطلب را بخوانید.

دانلود انواع صدای آژیر دزدگیر ماشین

حال که با دزدگیر ماشین و کاربردها و معایب آن آشنا شدید. در ادامه برخی از صداهای رایج آژیر و افکت صدای دزدگیر ماشین را برای دانلود گرد هم آورده ایم:

نام فایل: صدای دزدگیر ماشین

فرمت: صوتی mp3

نام فایل: صدای آژیر ماشین

فرمت: صوتی mp3

نام فایل: صدای آژیر دزدگیر خودرو

فرمت: صوتی mp3

نام فایل: صدای بوق دزدگیر

فرمت: صوتی mp3

نام فایل: آهنگ دزدگیر ماشین

فرمت: صوتی wav

ویدیو آموزش تنظیم هشدار آژیر ردیاب خودرو رادار

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم نگاه مختصری بر دزدگیر خودرو داشته باشیم، آن را بررسی کنیم و برای معایب این ابزار راه‌حلی ارائه نماییم. اگر به هر یک از دلایل عنوان شده در بالا در فکر داشتن تجهیز امنیتی پیشرفته تر هستید، ردیاب خودرو رادار گزینه پیشنهادی ما به شما خواهد بود. در واقع شما با خرید و نصب رادار قادر خواهید بود، دزدگیر خود را به یک دزدگیر با برد بی نهایت تبدیل کنید و هم چنین از ده ها امکانات دیگر ردیاب رادار بهره مند شوید. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی در اختیار شما بگذاریم.
اگر تجربه استفاده از دزدگیر خودرو را دارید و صدای آژیر آن توانسته به شما کمک کند، آن را با ما در میان بگذارید.

برای دیدن ویدئو آزمایش ردیاب رادار فرم زیر را پر کنید

دیدگاه های این مطلب
0 0 رای
امتیاز این مطلب
guest
امتیاز شما به این مطلب
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
۱۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۶۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۳۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
ای بابا چرا اینجا
وایستاد! پوچ بود آخه
۳۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۲ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۶ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۱۲۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
۵۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۱‌میلیون تومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۸۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
متاسفانه این یکی
خالی بود

یکی از جوایز ردیاب رادار رو همین الان برنده شو!

اطلاعاتتون رو وارد کنید و بعد با فشار دادن دکمه پایین گردونه رو به چرخش در بیارید، امیدواریم روی بهترین گزینه توقف کنه! ؟

قانون ما:

  • یک بازی برای هر کاربر
  • صحیح بودن اطلاعات برای دریافت جایزه الزامی می‌باشد