صفحه اصلی   »   بلاگ    »   

»

نصب ردیاب خودرو

راهنمای نصب ردیاب خودرو + آموزش مرحله به مرحله

|

نگران نباشید! با این آموزش امنیت ردیاب شما به خطر نمی‌افتد. ما در این مقاله سعی داریم توضیحاتی در رابطه با آشنایی شما با نحوه نصب ردیاب خودرو رادار بدهیم تا به عنوان یک ناظر بر نصب دستگاه، در محل حضور داشته باشید.

ردیاب رادار به دلیل ابعاد کوچک در هر قسمتی از خودرو قابل نصب است و این یکی از برترین ویژگی‌های رادار به حساب می‌آید. اما چند نکته هست که باید بدانید:

 • دستگاه بر روی خودروهایی با برق12 یا 24ولت قابل نصب است.
 • بهتر است نصب gps خودرو را به تیم رادار فراتک بسپارید تا با عاملین نصب تایید شده، این کار به بهترین نحو انجام شود.
 • به علت نیاز به سیم‌کشی دقیق و حساسیت بالا دسته سیم خودرو به شما پشنهاد می‌کنیم از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.
 • نصب جی‌پی‌اس بسته به سنسورهای اختصاصی که شما درخواست کرده باشید 40 تا 60 دقیقه طول خواهد کشید.
 • در صورتی که تمایل به نصب رله قطع برق دارید درباره‌ی شرایط آن از عامل نصب اطلاعات کسب کنید.

خب، آماده شوید ببینیم چه سازوکاری برای نصب وجود دارد:

محتویات جعبه ردیاب رادار:

 1. سخت افزار رادار
 2. سیم‌کارت ردیاب
 3. سرسیم اتصال بدنه
 4. چسب دو طرفه
 5. بست کمربندی
 6. سوکت انشعاب سیم برق
 7. دیود (یکسو کننده جریان برق)
 8. کارت گارانتی و دفترچه راهنما
جی پی اس ماشین

بهترین محل نصب ردیاب خودرو کجاست؟

حال که با روال نصب ردیاب خودرو آشنا شدید، احتمالا از خود می‌پرسید بهترین محل برای نصب آن کجاست؟

در ادامه پاسخ این سوال را می‌دهیم:

 • داخل داشبورد یکی از محل‌های مناسب برای نصب ردیاب ماشین است. در این حالت می‌توانید سیم شارژ دستگاه را نیز به باتری خودرو متصل کرده و از دردسرهای شارژ کردن آن خلاص شوید.
 • درون ابر صندلی‌های خودرو نیز محل خوبی برای مخفی کردن ردیاب است. برای این کار باید درز صندلی را باز کرده و پس از قرار دادن دستگاه، مجددا آن را بدوزید.
 • یکی دیگر از محل‌های مناسب نصب GPS، زیر ماشین است. البته برای استفاده از این مکان باید سراغ ردیاب‌های آهنربایی بروید. البته چالش تامین فضای ایمن برای محافظت از دستگاه در مقابل آب، گرد و غبار و ضربه در این مکان وجود دارد.
 • سپر جلوی خودرو نیز برای قرار دادن ردیاب محل مناسبی است. در این قسمت سنسورهای مختلفی وجود دارد که فضایی امن و پنهانی جهت نصب GPS فراهم می‌آورند. ضمن این که امکان اتصال مستقیم دستگاه به باتری خودرو نیز وجود داشته و نیاز به شارژر اضافی ندارید.
 • زیر سپر عقب هم می‌تواند انتخاب کارآمدی باشد. طوری که ردیاب دور از چشم سارقان بوده و پیدا کردن آن سخت است.
 • یکی از بهترین مکان‌ها برای نصب جی پی اس خودرو پورت OBDII است. این پورت کامل مخفی بوده و دستگاه را دور از دسترس سارقان قرار می‌دهد. با این حال بسیاری از ماشین‌های قدیمی فاقد پورت OBDII هستند.

نحوه سیم کشی ردیاب خودرو رادار

نصب ردیاب‌های خودرو سیمی یک کار تخصصی است و نیاز به سیم‌کشی توسط شخص مسلط دارد. این دستگاه‌ها باید مطابق روال تعیین شده توسط شرکت سازنده، به جعبه فیوز خودرو متصل شوند. حال در برخی مدل‌ها تنها 3 مرحله برای نصب وجود دارد. اما در دیگر مدل‌ها، بسته به امکانات متعدد ردیاب ماشین، روال کار کمی پیچیده‌تر خواهد بود. البته معمولا سیم‌های متصل به جی پی اس دارای رنگ‌بندی به خصوصی هستند. هر یک از این رنگ‌ها نشان‌دهنده عملکرد مشخصی در دستگاه بوده و باید به سیم مربوطه در جعبه فیوز ماشین متصل شوند.

نقشه نصب ردیاب رادار

آموزش مراحل نصب جی پی اس خودرو رادار

نصب ردیاب خودرو دو مرحله کلی دارد که عبارتند از: نصب سخت‌افزار ردیاب بر روی ماشین و نصب نرم‌افزار جی پی اس بر روی تلفن همراه کاربر.

در ادامه به طور کامل روال نصب جی پی اس خودرو رادار را شرح می‌دهیم:

1- نحوه نصب سخت‌افزار ردیاب سیمی خودرو

اولین قدم برای راه‌اندازی ردیاب سیمی خودرو، نصب بخش سخت‌افزاری دستگاه بر روی ماشین است. برای این کار ابتدا باید اتصالات خروجی و ورودی جی پی اس را مشخص کنید. به طور معمول ردیاب‌ها دارای سه دسته سیم اصلی هستند که برای اتصال برق اصلی، سوئیچ پله و اتصال دستگاه به بدنه کاربرد دارند.

پیدا کردن محل اتصال برق اصلی

در نصب ردیاب ماشین توصیه می‌کنیم برق مورد نیاز را از زیر فرمان و درون خودرو فراهم آورید. معمولا بهترین محل برای تامین برق ردیاب، جعبه فیوز خودرو است.

به طور معمول سیم قرمز رنگ ردیاب، محل اتصال برق اصلی است. مراحل یافتن محل اتصال برق اصلی ردیاب در جعبه فیوز ماشین به صورت زیر است:

 • جعبه فیوز را از زیر فرمان یافته و آن را باز کنید.
 • حال به کمک فازمتر و یا ولت سنج به دنبال فیوزی دارای جریان برق باشید.
 • توجه داشته باشید که برق ماشین 12 ولت است و زمانی فیوز مناسب را پیدا خواهید کرد که ولت سنج، عدد 12 را نشان دهد. یا این که چراغ فازمتر روشن شود.
 • فیوز انتخابی باید به صورت مداوم، چه سوئیچ ماشین باز باشد یا بسته، جریان داشته باشد.

نصب سوئیچ پله ردیاب خودرو

قدم بعدی نصب سوئیچ پله است. سوئیچ پله، سیستمی است که با فعال شدن آن می‌توانید از روشن یا خاموش بودن ماشین مطلع شوید. برای تعیین اتصال سوئیچ پله ردیاب خودرو باید مطابق روال زیر عمل کنید:

 • سوئیچ ماشین را در حالت باز قرار دهید.
 • حال با استفاده از ولت سنج یا فازمتر به دنبال فیوزی باشید که دارای جریان برق باشد.
 • توجه داشته باشید که فیوز منتخب نباید پس از بستن سوئیچ ماشین، جریان داشته باشد.
 • برای اطمینان بهتر است یک‌بار سوئیچ ماشین را بسته و مجددا باز کنید. سپس برای بار دوم جریان برق فیوز منتخب را چک کنید.
 • در صورتی که محل اتصال سوئیچ پله و برق اصلی ردیاب اشتباه شود، ردیاب کار نخواهد کرد.

اتصال ردیاب به بدنه ماشین

آخرین مرحله، اتصال ردیاب به بدنه ماشین است. معمولا سیم مشکی رنگ در جی پی اس، سیم اتصال به بدنه است. برای انجام این مرحله باید فیوزی بیابید که جریان نداشته و چراغ فازمتر را روشن نکند. در صورتی که از ولت سنج استفاده می‌کنید، عدد آن باید صفر باشد.

تا اینجا بخش سخت‌افزاری ردیاب خودرو را نصب کردیم. اما اگر دستگاه شما امکانات بیشتری نظیر رله قطع کن، سیستم اعلام خطر و … دارد، باید سیم‌های مربوط به آن‌ها را هم به پشت جعبه فیوز متصل کنید.

مجموعه رادار در راستای ارائه خدمات پس از فروش به مشتریان، نصب ردیاب خودرو را توسط نصاب‌های ماهر انجام می‌دهد. در واقع زمانی که شما دستگاه مورد نظرتان را از رادار خریداری می‌کنید. کارشناسان فروش ما با شما تماس گرفته و نصاب مجاز در شهر محل زندگیتان را معرفی می‌کنند. پس از هماهنگی‌های لازم، نصاب در محل حاضر شما و دستگاه ردیاب را به ماشین متصل می‌کند. البته این فرآیند بسته به مدل خودروی شما دارای هزینه است.

خوشبختانه رادار برای نصب جی‌پی‌اس خودرو در مشهد، اصفهان، تهران، کرج، شیراز، رشت، کرمانشاه و بسیاری از شهرهای دیگر ایران عوامل نصب اختصاصی دارد. شما می‌توانید از طریق بخش رایچت به کمک تیم پشتیبانی با عاملین نصب ارتباط برقرار نمایید.

2- نحوه نصب نرم‌افزار جی پی اس خودرو

پس از این که ردیاب بر روی خودرو نصب شد، زمان نصب نرم‌افزار و ایجاد ارتباط آن با کاربر فرا می‌رسد. روال این مرحله به صورت زیر است:
 • با توجه به اینکه ردیاب، اطلاعات خودرو را از طریق سیم‌کارت برای سرور ارسال می‌کند، اگر چنانچه تمایل به استفاده از سیم‌کارت خودتان را دارید نسبت به راه اندازی اولیه سیم‌کارت ردیاب مطابق توضیحات دفترچه راهنما اقدام نمایید.
 • با مراجعه به بخش دانلود اپلیکیشن رادار آن را دانلود و نصب نمایید.
 • پس از نصب نرم افزار، برنامه را اجرا و دکمه ثبت خودرو جدید را بزنید. بعد از آن به ترتیب، شماره سریال ردیاب (مندرج بر روی قاب دستگاه یا کارت گارانتی)، شماره سیم‌کارت ردیاب، شماره سرگروه (مالک خودرو) را وارد نموده و دکمه بررسی و راه اندازی ردیاب را انتخاب کنید.
 • پس از ثبت ردیاب در سامانه، در پنجره اصلی برنامه، شماره سرگروه را وارد و دکمه دریافت کد تایید را انتخاب نمایید. با دریافت کد اعتبارسنجی، به صورت خودکار وارد محیط برنامه خواهید شد. اکنون از قسمت تنظیمات، اطلاعات مربوط به خودرو را وارد نمایید.
 • در نهایت تست های صحت عملکرد ردیاب را از طریق برنامه، همراه با نصاب انجام دهید.
آشنایی بیشتر با امکانات رادار:
آشنایی بیشتر با امکانات رادار:

هزینه نصب جی پی اس روی ماشین

یکی از سوالات پر تکرار مشتریان، مقدار هزینه نصب جی پی اس روی ماشین است. این هزینه بسته به مدل خودرو و امکانات جانبی دستگاه متغیر است. از این رو نمی‌توان مبلغ مشخصی برای آن عنوان کرد. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از هزینه نصب ردیاب خودرو با کارشناسان فروش رادار تماس بگیرید.

سخنی با عاملان نصب تیم رادار فراتک هوشمند:

 • هنگام نصب، دستگاه را به صورت افقی و به نحوی که سریال دستگاه رو به بالا باشد قرار دهید.
 • سیم‌کارت ردیاب را قبل از وصل نمودن برق در دستگاه قرار دهید.
 • قرار دادن دستگاه زیر صفحات فلزی، نزدیک آهنربا، کف خودرو سبب کاهش میزان آنتن دهی جی‌پی‌اس می‌گردد.
 • برای نصب بر روی خودروهای سنگین با ولتاژ باتری کمتر از 30 ولت، نیاز به مبدل برق نیست.
 • توصیه می‌گردد جهت اتصال برق دستگاه و سیم استارت، از دیودهای یکسوکننده برق استفاده گردد.

دعوت نامه از سوی رادار

ما در رادار برای رشد و پیشرفت به کمک شما از هر نقطه کشور نیازمندیم. اگر شما فردی هستید که با امور سیم کشی و برق خودرو آشنایی دارید به جمع عاملین نصب رادار بپیوندید. برای پیوستن به ما کافیست سری به صفحه همکاری با رادار بزنید و فرم مربوطه را پر نمایید. همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.  توصیه می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با نحوه همکاری ویدئو زیر را تماشا کنید.

رادار جی پی اس همراه شما در نصب انواع ردیاب

در این مقاله تلاش کردیم، روال انواع ردیاب را شرح دهیم. ضمن این که به برخی از سوالات مهم کاربران از جمله بهترین مکان نصب GPS و هزینه آن را پاسخ دادیم. اما توصیه می‌کنیم برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در این خصوص با کارشناسان ما در بخش فروش تماس بگیرید.

شماره تلفن دفتر مرکزی رادار: 37177-051

تلفن تماس دفتر تهران: 91012727-021

برای دیدن ویدئو آزمایش ردیاب رادار فرم زیر را پر کنید

دیدگاه های این مطلب
0 0 رای
امتیاز این مطلب
guest
امتیاز شما به این مطلب
2 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
۱۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۶۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۳۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
ای بابا چرا اینجا
وایستاد! پوچ بود آخه
۳۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۲ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۶ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۱۲۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
۵۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۱‌میلیون تومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۸۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
متاسفانه این یکی
خالی بود

یکی از جوایز ردیاب رادار رو همین الان برنده شو!

اطلاعاتتون رو وارد کنید و بعد با فشار دادن دکمه پایین گردونه رو به چرخش در بیارید، امیدواریم روی بهترین گزینه توقف کنه! ؟

قانون ما:

 • یک بازی برای هر کاربر
 • صحیح بودن اطلاعات برای دریافت جایزه الزامی می‌باشد