صفحه اصلی   »   بلاگ    »   

»

دزدگیر تصویری خودرو

دزدگیر تصویری ماشین چیست+ مزایای دزدگیر تصویری و معایب آن

|

دزدگیر تصویری خودرو راهی برای محافظت از ماشین و تجهیزات ارزشمند آن در مقابل سارقان می‎باشد. اغلب سارقان در کمین ماشین‌هایی هستند که فاقد سیستم‌های امنیتی بوده و سرقت آن‌ها راحت و ساده است. استفاده از دزدگیر تاحدودی مانع از پیشروی اهداف سارقان شده و ایمنی خودروها را برقرار می‌سازد.

امروزه تنوع در بازار دزدگیرها و سیستم‌های محافظتی خودرو بسیار زیاد است. به طوری که افراد هنگام خریداری آن‌ها دچار سردرگمی شده و نمی‌توانند انتخاب مناسبی داشته باشند. از این رو تصمیم گرفتیم در این مقاله از رادار شما را با ویژگی‌های دزدگیر تصویری آشنا نموده و در انتها میزان ارزشمندی این تکنولوژی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

دزدگیر تصویری چیست؟

دزدگیر تصویری یکی از تجهیزات ایمنی خودرو است که پس از دزدگیرهای معمولی روی کار آمد. این دزدگیرها دارای سنسورهای متفاوتی هستند که در بخش های مختلف خودرو نصب شده و می توانند وضعیت ماشین را از طریق صفحه نمایش ریموت نشان دهند. به طور مثال اگر یکی از درب‌های خودرو یا صندوق عقب آن باز شود، دزدگیر هشداری برای کاربر از طریق ریموت کنترل ارسال می کند. سیستم ارتباطی در این مدل دزدگیرها، مبتنی بر فناوری بلوتوث و اف ام می باشد.

دزدگیر تصویری خودرو چه کاربردهایی دارد؟

همان طور که گفتیم دزدگیر تصویری خودرو جهت اعلام هشدار ورود غیرقانونی به ماشین به کار برده می شود. البته این دستگاه به جهت استفاده از فناوری بلوتوث، برد کوتاهی داشته و با طولانی شدن فاصله کاربر تا ماشین، کارایی خود را از دست می دهد. از این رو برای افرادی که عموما از خودرو خود فاصله زیادی دارند، کاربرد ندارد.

مزایا نصب دزدگیر تصویری در خودرو

نصب دزدگیر تصویری در خودرو مزیت‌های مختلفی به همراه دارد که برخی از آن‌ها را در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • مجهز به مانیتور بوده و اتفاقات اطراف خودرو نظیر باز شدن درب‌ها را به کاربر نمایش می دهد.
 • نوع اتفاق پیش آمده برای خودرو را در مانیتور ریموت کنترل نشان می دهد. به طور مثال اگر کسی به ماشین ضربه وارد کند، هشدار آن شبیه به علامت چکش بر روی مانیتور به نمایش در می‌آید.
 • عدم نیاز به مراجعه به خودرو جهت شناسایی مشکل پیش آمده و رفع آن از راه دور
 • دارای سنسورهای متعدد برای شناسایی پیشامدهای اطراف خودرو

معایب استفاده از دزدگیر تصویری در ماشین

استفاده از دزدگیر تصویری در ماشین در کنار مزیت‌هایی که دارد، با محدودیت‌های مختلفی نیز همراه است. این محدودیت‌ها که در واقع معایب دزدگیر به شمار می‌آیند، عبارتند از:

 • امکان از کار انداختن دزدگیر تصویری تنها با قطع اتصال آن از سیستم برق‌رسانی خودرو
 • یکسان بودن صدای آژیر دزدگیرهای مختلف در ماشین‌های سطح شهر
 • محدودیت جهت برقراری ارتباط با ریموت کنترل در فاصله های طولانی
 • عدم ارسال هشدار هنگام حرکت دادن ماشین با جرثقیل
 • قیمت بالا و عدم صرفه اقتصادی نسبت به امکانات و قابلیت‌ها
برد دزدگیر تصویری

برد دزدگیر تصویری خودرو چقدر ست؟

برد دزدگیر تصویری خودرو بر اساس نوع برند و کیفیت قطعات به کار رفته در آن، نسبتا متفاوت است. البته بیشترین حدی که این دزدگیرها می‌توانند ارتباط خود را ماشین حفظ نموده و همچنان کاربر را در جریان اتفاقات پیرامون خودرو بگذارند، حدود 1 کیلومتر است. این میزان در دزدگیرهای تصویری چینی کمی پایین‌تر از حد تصور است اما در دزدگیرهای ساخت کره معمولا ارتباط تا فاصله 1 کیلومتری از ماشین همچنان برقرار است. به این ترتیب اگر قصد خرید داشته و به یکی از پاساژهای شهر مراجعه نمایید. هنگام پارک کردن خودرو و رفتن به پاساژ، همچنان به ماشین اشراف داشته و می‌توانید از آن با خبر باشید. به طور مثال اگر شخصی در این فاصله قصد باز کردن درب کاپوت و سرقت باتری را داشته باشد، شما مطلع شده و به سرعت امکان مقابله با آن را خواهید داشت. اما در فاصله های طولانی‌تر از 1 کیلومتر این ویژگی از کار افتاده و همچون دزدگیرهای معمولی دیگر دسترسی و اشرافی بر خودرو نخواهید داشت.

حدود قیمت دزدگیر تصویری چقدر است؟

قیمت دزدگیر تصویری با توجه به برند آن و امکاناتی که در اختیار کاربر می گذارد، بسیار متفاوت است. به طور مثال برای خرید دزدگیرهای تصویری ساخت برند هوتای و استیل میت، نیاز به پرداخت هزینه ای در حدود 400.000 تا 1.500.000 هزار تومان خواهید داشت. اما برای تهیه دزدگیر تصویری ماجیکار این مبلغ تا حدود 6.000.000 تومان نیز افزایش می یابد.

بهترین دزدگیر تصویری کدام است؟

برای انتخاب بهترین دزدگیر تصویری لازم است به بررسی تمام برندهای موجود در بازار پرداخته و با در نظر گرفتن میزان سرمایه خود، بهترین گزینه را انتخاب نمایید. با این حال برندهایی نظیر ماجیکار، هوتای، استیل میت، ایزیکار، چیتا و … در زمره بهترین مدل های دزدگیر تصویری به شمار می‌آیند.

گرانترین دزدگیر ماشین کدام برند است؟

در بازار امروز ایران، عنوان گران‌ترین دزدگیر ماشین را می‌توان به دزدگیرهای تصویری اختصاص داد. این دستگاه با توجه به امکانات و سنسورهای مختلفی که دارد، از قیمت بالایی برخوردار می باشد. البته این قیمت بالا، نسبت به میزان کارایی و توانمندی‌های دزدگیرهای تصویری، کمی زیاد بوده و قطعا گزینه‌های بهتری با هزینه های کمتر در بازار موجود می‌باشد.

چرا از دزدگیر ساده استفاده نکنیم؟

سنسورهای به کار رفته در دزدگیرهای ساده معمولا قابلیت تنظیم ندارند. از این رو با صداهایی نظیر رعد و برق یا عبور ماشین‌های سنگین از نزدیک خودرو، شروع به آژیر کشیدن می‌کنند. این هشدارهای کاذب موجب کلافگی مالک ماشین شده و ممکن است فرد تصمیم به از کار انداختن آژیر دزدگیر بگیرد تا مانع از آلودگی صوتی برای همسایه‌ها شود.

گاهی اوقات سارقان از این ضعف دزدگیرهای ساده سوء استفاده کرده و با بلندکردن صدای آژیر دزدگیر طی دفعات متوالی، صاحب خودرو را وادار به قطع هشدار می کنند. در نتیجه به راحتی به خودرو دسترسی پیدا کرده و آن را به سرقت می برند.

تفاوت دزدگیر معمولی و تصویری

امکانات اضافی دزدگیر تصویری ماشین نسبت به دزدگیر ساده چیست؟

دزدگیر تصویری ماشین نسبت به دزدگیر ساده، امکانات بیشتری دارند. به طور مثال با این سیستم ها قفل کودک به صورت اتوماتیک، در زمان بالا رفتن سرعت خودرو از حد مشخص شده، طی کردن مسافت تعیین شده و یا با اولین ترمز فعال می شود. علاوه بر این دزدگیرهای تصویری شرایطی فراهم می آورند که بتوان یک ربع قبل از سوار شدن به ماشین، بخاری های آن را روشن نمود. این ویژگی در فصل های سرد سال بسیار مفید می باشد. دیگر ویژگی جذاب این دزدگیرها امکان خاموش و روشن کردن ماشین از راه دور می باشد. با این حال به دلیل برد کوتاه آن ها، پس از گذر از محدوده پوشش دهی ریموت، دیگر این ویژگی ها در دسترستان نخواهد بود.

چرا دزدگیر تصویری خودرو، بیشتر از دزدگیر اینترنتی مورد توجه قرار گرفت؟

تصور کنید می خواهید به یک سفر طولانی بروید و خودرو خود را در فرودگاه پارک می کنید. قطعا پس از آغاز سفر، دیگر دسترسی به دزدگیر تصویری ماشین نداشته و نمی توانید فرمانی برای آن ارسال کنید. اما در خودروهایی که از سیستم ردیاب استفاده می کنند، به راحتی می توان از فاصله های دور چند صد کیلومتری نیز دستورات لازم را برای دزدگیر ماشین ارسال نمود. اغلب مردم تصور می کنند دزدگیرهای سیم کارتی مجهز به سیستم جی پی اس، هزینه های اینترنتی زیادی دارند. از این رو نسبت به استفاده از آن ها نگران هستند. اما واقعیت این است که این GPS ها نه تنها هزینه های اینترنتی زیادی نداشته بلکه مزیت های فراوانی برایتان به همراه می آورند:

 • تمام سنسورهای ردیاب از طریق موبایل قابل تنظیم هستند.
 • هشدارهای دزدگیر خودرو، در هر دو حالت آنلاین و آفلاین به اطلاع مالک ماشین می‌رسد.
 • اگر ریموت خودرو گم شود و یا در دسترستان نباشد، باز هم می توان ماشین را از طریق اپلیکیشن روشن یا خاموش نمود.
 • محدودیتی در پوشش‌دهی برای خدمات جی پی اس وجود نداشته و از هر مکانی می‌توان بر ماشین نظارت کامل داشت.
 • امکان ردیابی خودرو از هر مکانی وجود داشته و اگر دزدگیر ماشین به هر دلیلی قطع شود، ویژگی GPS به صورت اتوماتیک فعال خواهد شد.

آیا آخرین روش جلوگیری از سرقت، دزدگیر تصویری است؟

فناوری دزدگیر تصویری پس از مشخص شدن ناکارآمدی دزدگیرهای معمولی روی کار آمد. اما این سیستم هم نتوانست به خوبی تمام نیازهای مالکان خودروها و رانندگان را برطرف سازد. بزرگترین مشکل این سیستم عدم دسترسی به خودرو در فاصله هایی طولانی تر از برد آن می‌باشد. تصور کنید به عنوان مالک خودرو مدام در حال اندازه‌گیری فاصله خود تا ماشین باشید که مبادا از محدوده پوشش‌دهی دزدگیر فراتر نروید. این کار در عمل امکان‌پذیر نخواهد بود.

مهندسان با شناخت مشکلات دزدگیر تصویری، فناوری جدیدی با نام ردیاب خودرو طراحی نمودند که تمام قابلیت های دزدگیرهای پیش از آن را پوشش داده و برای ایردات آن ها هم راهکارهایی ارائه می‌داد.

ردیاب خودرو چیست؟

ردیاب خودرو در حال حاضر آخرین نسل از سیستم‌های محافظتی ماشین به شمار می آید. این دستگاه ابعاد بسیار کوچکی داشته و در هر بخش از خودرو امکان مخفی شدن دارد. به طوری که سارقان از محل نصب آن اطلاع نداشته و برای از کار انداختنش به زحمت خواهند افتاد. علاوه بر این جی پی اس ها محدودیتی در پوشش‌دهی خودرو نداشته و از مکان و فاصله‌ای، دسترسی به سنسورهای ماشین را برای مالک و راننده فراهم می‌آورند.

نصب GPS در ماشین علاوه بر تامین امنیت خودرو، قابلیت‌های دیگری نظیر هشدار سررسید سرویس‌های دوره‌ای، هشدار حمل ماشین با جرثقیل، هشدار تصادفات خطرناک، تعیین محدوده و سرعت مجاز حرکتی و … را در اختیار رانندگان و مالکان خودرو قرار خواهد داد.

ردیاب خودرو رادار

مزایای ردیاب خودرو نسبت به دزدگیر تصویری چیست؟

قطعا استفاده از ردیاب خودرو نسبت به دزدگیر تصویری مزایا و امکانات بیشتری در اختیار رانندگان و مالکان خودرو خواهد گذاشت. علاوه بر این همان امکانات مشابه نیز در سطح پیشرفته‌تری در جی پی اس ها ارائه می‌شود. اما به طور خلاصه، موارد زیر را می‌توان در زمره مزیت‌های نصب GPS در خودروها دانست که دزدگیرهای تصویری از ارائه آن‌ها عاجز هستند:

 • ردیابی موقعیت دقیق خودرو به صورت آنلاین و آفلاین در هر زمان و مکان
 • مشاهده تاریخچه مسیرهای حرکتی ماشین در طول 6 ماه گذشته
 • تعیین محدوده مجاز حرکتی برای خودرو و هشدار عبور از آن برای نرم‌افزار
 • تعیین سرعت مجاز و هشدار عبور از آن از طریق اپلیکیشن
 • تعیین هشدار سررسید سرویس‌های دوره‌ای نظیر زمان تعویض روغن، زمان تمدید بیمه و …
 • اعلام حمل خودرو با جرثقیل از طریق اپلیکیشن
 • هشدار باز شدن درب خودرو، شکستن شیشه‌ها و مواردی از این دست

آیا غول آخر سرقت، می تواند غول آخر امنیت را پشت سر بگذارد؟

سخن پایانی

در پایان اگر بخواهیم میان دزدگیر تصویری و ردیاب خودرو ، یکی را به عنوان کارآمدترین انتخاب معرفی کنیم، قطعا ردیاب برنده میدان خواهد بود. 

نظر شما چیست؟ آیا تجربه استفاده از دزدگیرهای تصویری را دارید؟ جی پی اس ها چطور؟ کدام یک امنیت بیشتری برای خودرو فراهم می آورد؟

برای دیدن ویدئو آزمایش ردیاب رادار فرم زیر را پر کنید

دیدگاه های این مطلب
0 0 رای
امتیاز این مطلب
guest
امتیاز شما به این مطلب
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
۱۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۶۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۳۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
ای بابا چرا اینجا
وایستاد! پوچ بود آخه
۳۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۲ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۶ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۱۲۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
۵۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۱‌میلیون تومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۸۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
متاسفانه این یکی
خالی بود

یکی از جوایز ردیاب رادار رو همین الان برنده شو!

اطلاعاتتون رو وارد کنید و بعد با فشار دادن دکمه پایین گردونه رو به چرخش در بیارید، امیدواریم روی بهترین گزینه توقف کنه! ؟

قانون ما:

 • یک بازی برای هر کاربر
 • صحیح بودن اطلاعات برای دریافت جایزه الزامی می‌باشد