صفحه اصلی  »  بلاگ  »  مقالات خودرویی  »  حقایقی در مورد کولر خودرو که نمی دانید + ترفندهای افزایش سرما

حقایقی در مورد کولر خودرو که نمی دانید + ترفندهای افزایش سرما
23 نظر
رضا

سلام روشن کردن کولر لرزش زیادی به خودرو و موتور و سایر قطعات محرک مثل واترپمپ، تسمه تایم و … وارد می کند. مثل روشن کردن دور تند کولر آبی.
در روشن کردن کولر سعی کنید که اگر در حرکت هستید، کلاچ را بگیرید یا در حالت توقف کامل کولر را روشن کنید تا ارتعاش و لرزش سبب خرابی دیگر قطعات خودرو نشود

ساواش

با عرض سلام من کولرم از لحاظ سرما مشکلی نداره ولی شتاب بادش کم شده بعضی وقتا شتاب بادش خوب میشه ولی بیشتر شتابش کمه ممنون میشم راهنماییم کنید،

احمد قنبرزاده

با سلام سرعت خودرو که از ۸۰ کیلومتر رد میشه ،کولر ماشینم دیگه خنک نمیکنه

علی امیدی

سلام به شما و ممنون از مقاله خوبتون.
سوال من این است که آیا خنک کنندگی کولر خودرو ارتباط مستقیم با حجم گاز آن دارد؟ مثلا حجم گاز تندر90 بیش از حجم گاز سوناتا و سوزوکی ویتارا هست! آیا میشود اینجوری مقایسه کرد؟

محمود لک

سلام کمپرسور کولراتومبیلم یکسره کارمیکنه ماشینم جیلی امگرند۷ کوپه هست تمام ادواتش هم سالمه راهنمایی بفرمائید لطفا

سعید رضای

توروخدا راهنماییم کنید.الانم میخام برم باتری بخرم .و بعد مجبورم کولر استفاده کنم. دوباره میترسم باتری نو را هم خراب کند.

سعید رضای

سلام‌.من تسمه کولر انداتختم و کولرم روشن کردم و خوب هست و خنک هم میکند. اما بلد چندروز لامپ هدلایت چراغ جلوم یکیش کم نور شد بعدش اون یکی کم نور شد و بعد یکیش سوخ و بعدم یکی دیگش سوخت. رفتم یه هدلایت دیگه خریدم انداختم اونم بعدو دو روز سوخت. بعدش متوجه شدم که از زمانی که تسمه کولرو انداختم و هدوقت ظهرها کولر میگیرم شبش اون اتفاق چرآغم میفتاد. درضمن دکمه ای سی رو میزنم لامپ یه کم و زیاد میشد نورش. و دیشبم باتری ماشینم دیگه تمام کرده.و باید باتری بترم.میخاستم راهنمیاییم کنید که ،ایا باتریم فرسوده بوده اینجور میشده و ایا افتامات دینامم خراب بوده و اینجور میشده و برق ماشین موقع کولر گرفتن کم زیاد میشده. حالا مشکلش چیه به نظرتون .از باتریم کهنه بوده اینجور شده یا از افتامات دینام بوده که موجب شده هم باتریم خراب بشه و هم چراغم بسوزه.

سعید رضای

سلام

سعید رضای

سلام‌ ببخشید تسمه کولر انداختم رو پرایدم. کولر

@Rez

سلام ماشین من پژو ۴۰۵. وقتی کولر میگیرم فن رو دور تند نمیره و دمای آب بالا میاد.رله ها رو عوض کردم فیوز دور تند رو هم چک کردم سالمه.

علی

با سلام ایا خرابی ترموستات کولر پراید .در بالارفتن دمای موتور تاثیر دارد

حسین روحانی

کوییک دارم ۱ سال کاره تا پارسال کولر قوی داشت
امسال یدفعه گرم و مرطوب میشه چند دقیقه بعد درست میشه
کولر صدای پر پر میده

حسین روحانی

سلام
کوییک کولر خوبی داشت تا چند روز پیش یدفعه بادش کم میشه کرم و مرطوب میشه دوباره درست میشه
صدای باد کولرش پر پر میکنه

امیر ادیب

چرا کمپرسور ماشین های جدید زیر موتور هستند؟آیا امکان دارد از کمپرسور های جدید برای خودروهای قدیمی استفاده کرد؟به عنوان مثل من شورلت نوا دارم و کمپرسور فابریک آن دچار مشکل شده است آیا میتوانم بجای کمپسور فابریک یا ساندن از کمپرسور های خودرو های جدید استفاده کنم؟(با توجه به محل قرارگیری کمپسور)

حسن معماری

سلام جعبه جلو کولر سمت شاگرد بسیار خنک و نمنانک می شود و قطرات آب از شیلنگ خروجی به داخل ماشین می ریزد، لطفا راهنمایی کنید

محبوبه حیدری

سلام به شما??
اوپراتور کولر شما نشتی داره و باید برطرف بشه

محمد محمّدی یار

اگر خودرو گارانتی دارد به نمایندگی مراجعه و اعلام کنید ، چون سازنده موظف به رفع ایراد مونتاژ درست قسمت اواپراتور بوده تا آب ناشی از تعریق اواپراتور از مسیری که برای این کار است به خارج خودرو منتقل شود، در غیر اینصورت ممکن است شما به تازگی تغییرات یا تعمیراتی در قسمت داشبورد داشته اید که بعد از آن این ایراد بوجود آمده ، از تعمیر کار که معمولاً در این مورد سیم کش و برق کار خودرو است ( و گاهی صافکاری که مسئول درستی مونتاژ بعد رفع ایرادات تصادف احتمالی است) بخواهید درستی نصب اواپراتور را کنترل کند.

پرویز بابازاده

سمند سورن تا هفته پیش کولرش خنک میکرد
دیروز اصلا خنک نکرد، وقتی دکمهACرو میزنم صدای سسس میاد
ماشین 5 هزار تا نرفته

محبوبه حیدری

سلام به شما
احتمالا مشکل از سیم کشی ماشینتون هست. حتما به سیم کش خودرو مراجعه کنید که بررسی کنن

محمد محمّدی یار

میتوانید درب موتور خودرو را بالا زده و ضمن روشن بودن خودرو و فن بخاری و کولر ، از فرد دیگری بخواهید کلید کولر را با فرمان شما فشار دهد و شما در این لحظه به هرزگرد سر کمپرسور کولر که تا قبل زدن کلید کولر. فقط قسمت بیرونی آن می‌چرخد نگاه کنید و اگر با زدن کلید کولر قسمت میانی هم شروع به چرخش کرد( در واقع تمام پولی و هرزگرد با هم در حال چرخش باشد) ، در این صورت به احتمال زیاد گاز کولر نشتی پیدا کرده و تخلیه شده که باید محل نشتی پیدا و مجدد شارژ شود ولی اگر پولی کمپرسور نچرخید ، ایراد می‌تواند از سیم کشی و ضعیف بودن آن و یا کلید برقی و مگنت پولی و هرزگرد باشد که توسط برق کار و تعمیر کار کولر خودرو باید رفع ایراد و در صورت نیاز تعویض قطعه شود.

محمد محمّدی یار

خودروی دارای گارانتی را فقط به نمایندگی مجاز ببرید و حتی بعد گارانتی هم ترجیحاً همین کار را بکنید و حتماً فاکتور تعمیرات را دریافت و تا حداقل شش ماه نگهداری کنید.

خبات احمدی

سلام من هرچی گاز کولر رو شارژ میکنم دوباره تخلیه میشه.در سربالای این گاز تخلیه میشه.

محبوبه حیدری

سلام به شما?
باید برای پیدا کردن نشتی در مسیر لوله ها به سیم کش خودرو مراجعه کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.