صفحه اصلی   »   بلاگ    »   

»

روش های ضدسرقت خودرو

آشنایی با بهترین روش ضد سرقت خودرو 🔒+ 13 راهکار برای حفظ امنیت آن

|
آنچه در این مطلب می خوانید نمایش فهرست

احتمالا شما هم در طی هفته ها و ماه های اخیر دست کم یک بار خبرهای مربوط به سرقت وسایل نقلیه دوستان و اطرافیانتان را شنیده اید. بی شک یکی از ناراحت کننده‌ترین اتفاقاتی که هر انسان ممکن است تجربه کند از دست دادن اموالیست که برای او ارزشمند است ، آنهم با توجه به قیمت های نجومی و افزایش قیمت های تاریخی خودرو در بازار ایران.همانطور که می دانید با توجه به ضعف ایمنی خودرو‌های موجود در ایران و تکنولوژی های قدیمی به کار رفته در این خودرو ها آمار سرقت خودرو درایران روز‌به‌روز در حال افزایش است. 

اما واقعاً راهکار جلوگیری از سرقت چیست ؟ چه راهی برای تامین امنیت خودرو وجود دارد ؟ چه تجهیزاتی به طور قطعی جلوی دزدیده شدن ماشین را می‌گیرد ؟ در این مقاله، به بررسی تمامی این موارد بپردازیم و به شما کمک کنیم تا سیستم ضد سرقت خودرو چیست و چگونه می توانیم یک سیستم امنیتی خوب را برای وسایل نقلیه مان بسازیم. بنابرین اگر پارکینگ امنی برای ماشین شما وجود ندارد و یا اگر به دنبال انتخاب تجهیزات امنیتی خوب هستید مطالعه این مقاله را از دست ندهید !

خطر سرقت، کابوس صاحبان خودروهای ایرانی

احتما شما هم ذکر مصیبت خودروهای ایرانی را در مباحث امنیتی شنیده اید چرا که سارقان خودرو همواره از آنها به عنوان یکی از آسان ترین و سریع ترین فرآیند های سرقت خودرو نام میبرند ، متاسفانه در خودروهایی مثل پراید، پژو 206 و به طور کلی ماشین‌های ایرانی، سطح امنیت بسیار پایین است و آنها را را می توان از جمله بی دفاع ترینِ خودرو ها در مقابل سارقین دانست.

از طرفی با توجه به بالا بودن قیمت ماشین‌ های ژاپنی یا آلمانی که ایمنی مطلوبی دارند، بسیاری از افراد ناچارند به خودروهای وطنی یا چینی رضایت بدهند. اما همیشه هم اینطور نیست که در اتفاقاتی مثل سرقت، تنها سازنده مقصر باشد چرا که اگر شما از عدم امنیت وسیله نقلیه‌تان آگاه هستید و تصمیمی برای آن اتخاذ نمی کنید، شما نیر در وقوع تجربه تلخ سرقت مقصر خواهید بود. جلوگیری از سرقت خودرو یک فرآیند است که شما مسئول آن هستید. سرقت یک خودرو کار راحتی نخواهد بود، زمانی که خودروی شما مجهز به ابزارها و سیستم های پیشرفته برای جلوگیری از سرقت باشد.

با این تفاسیر بهتر است از راه‌های جانبی کارمان را راه بیندازیم و مالمان را سفت بچسبیم !
 این ابزارها و روش ها مختلف اند و انتخاب هر یک از آن ها به اولویت و هدف شما بستگی دارد. هرچند خوشبختانه در خودروهای مدرن به طور پیش‌فرض یکسری ابزارهای امنیتی مثل قفل ضد سرقت خودرو وجود دارد. به طور مثال به کار گرفتن قفل مرکزی و سیستم ایموبلایزر (Immobilizer) یکی از کارآمدترین سیستم ها برای پیشگیری از سرقت خودرو به شمار می‌آید، اما باز هم نمی‌‌توان صددرصد از امنیت خودرو مطمئن بود. به همین دلیل استفاده از ابزارهای جانبی برای بالا بردن ضریب امنیت خودرو امری مهم و ضروریست.

توجه داشته باشید که …

خودروهایی که مجهز به سیستم ایموبلایزر نیستند، همیشه بهترین سوژه برای سارقان محسوب می‌شوند. فهمیدن این موضوع برای سارقان حرفه‌ای به کمک نشانه هایی که در مدل‌های گوناگون خودروها وجود دارد کار سختی نیست. 

خطر سرقت خودرو ایرانی

روش‌های حفظ امنیت خودرو و لوازم ضد سرقت خودرو کدامند؟

ما در این مقاله 13 راه حل برای حفظ امنیت خودرو بیان کردیم و هر آنچه که به عنوان لوازم ضد سرقت خودرو کاربرد دارد را شرح دادیم که به بررسی هر یک می‌پردازیم:

1. قفل پدال، یک ابزار زیرک برای جلوگیری از سرقت خودرو

شاید برای شما سوال پیش بیاید چرا گفتیم زیرک؟ الان عرض می‌کنیم.

یکی از اهداف اصلی قفل پدال این است که سارق برای اینکه بتواند قفل را باز کند، خم شده و تمرکز خود را روی باز کردن آن بگذارد. در این حالت سارق متوجه نزدیک شدن افراد و محیط اطراف نخواهد شد و همین مورد یک عامل بازدارنده مهم برای سارقان خواهد بود. این ابزار با قفل کردن پدال ها حرکت خودرو را مختل می‌کند و جلوی سرقت را می‌گیرد. اگرچه متاسفانه اکثر افراد به علت زمان بر بودن و دشوار بودن نصب، از این ابزار صرف نظر می‌کنند اما این قفل یک راه حل خیلی خوب برای جلوگیری از سرقت خودرو می‌شود.

قفل پدال برای ضدسرقت خودرو

2. قفل فرمان، راهی برای ضد سرقت کردن ماشین با کمترین هزینه

با زدن قفل فرمان به راحتی می‌توانید ضریب امنیتی خودرو رو بالا ببرید. کار سختی هم نیست. فقط کافیست یک سمت آن را با فرمان خودرو تنظیم کنید و سمت دیگر آن را بکشید تا به قسمت روبه رویی فرمان برسد. البته باید گفت اصولی بستن قفل فرمان نکته مهم و قابل توجهی در ضد سرقت کردن ماشین است. زیرا با بستن نادرست قفل، کار سارق راحت‌تر شده و با فشار یا باز کردن غربیلک فرمان، قفل را از کار می‌اندازد.حالا که حرف از قفل فرمان شد بد نیست بگوییم حتماٌ هنگام خرید، قفلی را انتخاب کنید که از فولاد ساخته شده باشد. این قفل ها را معمولاً از سنگین بودن آن ها می‌توان تشخیص داد. سنگین بودن قفل فرمان به معنی مقاومت بالای آن در برابر ضربه خواهد بود.

قفل فرمان برای پیشگیری از سرقت خودرو

3. افزایش امنیت خودرو با قفل کاپوت

یکی دیگر از وسایل کاربردی برای افزایش امنیت خودرو، قفل کاپوت است. حتماً می‌دانید که دزدیدن باتری خودرو یکی از متداول ترین نوع سرقت برای ماشین محسوب می‌شود. قفل کاپوت راه حل این مشکل خواهد بود. این ابزار با جلوگیری از باز شدن کاپوت، اجازه‌ی دزدیده شدن قطعه‌هایی مثل باتری، کامپیوتر خودرو (ECU) و از کار انداختن دزدگیر را به سارق نخواهد داد. این نوع قفل یکی از پرکاربردترین و ارزانترین لوازم ضد سرقت خودرو به شمار می‌آید.

4. قفل رینگ خودرو

شاید کمی ‌عجیب و نامتداول به نظر برسد؛ اما قفل رینگ کمک بزرگی به جلوگیری از سرقت ماشین می‌کند. همانطور که از نام آن پیداست این قفل به چرخ های خودرو بسته شده و مانع از حرکت آن می‌شود. علاوه بر سخت بودن، باز کردن این نوع قفل ها، بزرگ بودن و قابل توجه بودن آن، خود یک عامل بازدارنده برای سرقت خواهد  بود.

قفل رینگ برای جلوگیری از سرقت خودرو

5. بهترین قفل ضد سرقت خودرو

اگر این اسم کمی برایتان ناآشناست حق دارید! قفل ضد سرقت خودرو سابقه‌ی کمتری نسبت به دیگر قفل هایی که معرفی کردیم دارد. ولی به لحاظ کارایی و امنیت قفلی مطمئن است که می‌توانید از آن استفاده کنید. قفل ضد سرقت خودرو از دو بخش مکانیکی و الکترونیکی تشکیل شده است و به کمک یک ریموت کنترل می‌توانید آن را فعال کنید. اگر از مکان نصب آن بپرسید باید بگوییم این قفل  بر روی سگ دست چرخ های جلو و پشت دیسک چرخ نصب شده و در مرحله بعد به کمک جوش آرگون کاملا محکم می‌شود. یکی از مزیت‌های بزرگ قفل ضد سرقت ماشین این است که به هیچ وجه برای سارق قابل دسترس نیست و سارق باید زیر ماشین جک زده، چرخ و دیسک چرخ را باز کند تا به آن برسد که قطعاً این مراحل زمان زیادی می‌برد. علاوه بر این به دلیل وزن پایین و قابل نصب بودن بر روی تمامی خودرو‌ها باید گفت بهترین قفل ضد سرقت برای خودرو محسوب می‌شود.

6. قطع برق ماشین برای جلوگیری از دزدی

با نصب دستگاه سوییچ مخفی خودرو (قطع کن مخفی برق) بر روی خودرو و فعال سازی آن، جلوی سرقت های بسیاری را می‌توان گرفت. به نحوی که اگر سوییچ خودرو هم وجود داشته باشد، بدون دستور ثانویه راننده قابل روشن شدن نخواهد بود. در واقع راننده با فشردن دکمه ای لمسی یا مکانیکی در محلی که برای جایگزاری آن تعیین کرده است فرمان روشن شدن خودرو را صادر می‌کند.

7. جلوگیری از سرقت صندوق عقب

شاید خیلی ساده به نظر برسد و آنقدر بی‌اهمیت تلقی شود که خیلی از افراد در هنگام پارک خودرو به هیچ وجه متوجه صندوق عقب آن نباشند. اما لازم است بدانید که به همین دلیل، سرقت وسایل موجود در صندوق عقب ماشین برای سارقان بسیار راحت خواهد بود. بنابراین توصیه می‌شود به هیچ وجه وسایل ارزشمند خود را داخل صندوق عقب قرار ندهید و برای جلوگیری از سرقت صندوق عقب حتماً از بسته بودن کامل آن اطمینان حاصل کنید.

ضد سرقت کردن خودرو

8. انتخاب مکان روشن و شلوغ برای پارک خودرو

یکی از ابتدایی‌ترین کارهایی که می‌توان برای تامین امنیت خودرو انجام داد، پارک کردن آن در مکان‌های ایمن و مطمئن است. در درجه اول، بهترین مکان برای پارک کردن خودرو، پارکینگ‌ها هستند. اما اگر امکان پارک در چنین مکانی برای شما فراهم نیست با رعایت چند نکته می‌توانید احتمال سرقت ماشین را تا حد زیادی کاهش دهید. پارک کردن خودرو در مکان‌های شلوغ و پر رفت و آمد نسبت به مکان‌های تاریک و خلوت، انگیزه سارقان را برای سرقت کاهش می‌دهد. همچنین پارک کردن در قسمت‌هایی که دارای دوربین مداربسته هستند می‌تواند ریسک سرقت را برای سارقین بالا برده و آن‌ها را از انجام این کار منصرف کند. حتی در صورتی که سرقتی انجام گیرد، می‌توان از این فیلم به عنوان مدرک و مستند برای ثبت شکایات و پیگیری سریعتر استفاده نمود، البته به شرطی که دوربین مدار بسته، خراب نباشد! 

اگر به هر دلیل قادر نیستید خودرو خود را در پارکینگ منزل پارک کنید، می‌توانید با صاحبان خودروهای دیگر هماهنگ باشید و خودروها را به نحوی در کنار یکدیگر و نزدیک به هم قرار دهید تا امکان رفت‌وآمد سارق در بین خودروها نباشد و خطر کمتر شود. 

برای تمام رانندگان ماشین‌های سواری شرایطی پیش خواهد آمد که مجبور شوند خودروی خود را در کنار خیابان پارک کنند و برای انجام کاری برای مدتی به داخل خانه، مغازه یا شرکتی بروند. در بسیاری از موارد این شرایط در حالتی پیش می‌آید که راننده با محله آشنایی خاصی نیز ندارد. در صورت قرارگرفتن در چنین شرایطی حتماً به این نکته توجه کنید که ماشین شخصی خود را در محلی روشن و در معرض دید پارک کنید.

علاوه‌براین برخی از رانندگان تازه‌کار هنگام پارک خودرو به دنبال راحت‌ترین مکان می‌گردند؛ بر این اساس توصیه می‌شود که تا حد ممکن ماشین را در مکانی که ماشین‌های بیشتری وجود دارند و رفت و آمد بیشتری دارد پارک کنید. حتی اگر ماشین را در پارکینگ می‌گذارید اولین جایگاه پارک را،که به خروجی پارکینگ نزدیک‌تر است، انتخاب نکنید بلکه در پیچ و خم پارکینگ به دنبال مکانی دور از دسترس باشید.

پارک خودرو در مکان شلوغ

9. برای خرید ابزار امنیتی خودرو دست‌ودل‌باز باشید 

اگر هنوز فاجعۀ سرقت ماشین را تجربه نکرده باشید شاید کمتر به ابزار امنیتی خودرو فکر کنید و شاید بودجۀ کمتری را برای پرداختن به این امر مهم و حیاتی در نظر بگیرید. اما این موضوع شوخی بردار نیست. چون اگر خودروی شخصی خود را از دست بدهید آسیب اقتصادی بزرگی را متحمل خواهید شد. درحالیکه با پرداخت مبالغی معقول می‌توانید در مقابل این تهدید بزرگ بایستید و از سرمایۀ خود محافظت کنید. در واقع یک روش پیشگیری از سرقت خودرو استفاده از همین ابزارهای امنیتی است که به طور قطع گام مؤثری در این زمینه به شمار خواهد رفت.

10. دزدگیر، یار همیشگی

این روزها کمتر خودرویی را می‌توان پیدا کرد که دزدگیر روی آن نصب نشده باشد. همین دزدگیر ساده و معمولی خیلی اوقات جان ماشین‌ها را نجات می‌دهد. هرچند از کار انداختن آن عمل دشواری نیست اما وقت تنگ است! با این تفاسیر سارق چرا باید خودش را به دردسر بیندازد؟ پس عطایش را به لقایش بخشیده و ماشینی را پیدا می‌کند که دزدگیر روی آن نصب نشده باشد. اما این تمام ماجرا نیست.

بگذارید واضح تر توضیح بدهیم: همه ما می‌دانیم نصب دزدگیر روی خودرو ضروریست. اما چیزی که به آن توجه نمی‌‌کنیم این است که دزدگیر فقط یک عامل بازدارنده است. این عامل ضد سرقت،  با سر و صدا کردن قبل از انجام هر سرقتی، توجه اطرافیان را جلب می‌کند. اینکه بتوانید جلوی سرقت را بگیرید یا نه بستگی به سرعت شما دارد. تمام توان دزدگیر همین است همینقدر ساده! در واقع می‌توان گفت دزدگیر یک ابزار امنیتی لازم است اما کافی نیست! زیرا دلایل بسیار زیادی برای غافل شدن از آژیر دزدگیر خودرو وجود دارد.

دزدگیر خودرو

هرچند این روزها دزدگیرها هم بسیار پیشرفته تر و هوشمندانه تر از قبل عمل می‌کنند که این خود داستانی مفصل دارد. خبر خوب اینکه ما در مقاله تفاوت دزدگیر و ردیاب این موضوع را به طور کامل بررسی کردیم و از شما دعوت می‌کنیم خواندن این مقاله را پشت گوش نیندازید.

مورد یازدهم در پیشگیری از سرقت خودرو؛ از درها غافل نشوید!

حتماً تمام درب‌های ماشین سواری را کامل ببندید حتی اگر ماشین خود را داخل پارکینگ عمومی یا شخصی پارک کرده بودید. برخی از افراد زمانی که ماشین سواری خود را داخل پارکینگ پارک می‌کنند، بدون اینکه از بسته بودن کامل درها اطمینان حاصل نمایند، خودرو را ترک میکنند. در صورتی که ممکن است در همین فاصله سارقان دست به کار شوند و ماشین یا قطعات آن را بدزدند. ممکن است برخی افراد بگویند که مسئولیت حفاظت از ماشین به عهدۀ پارکینگ است اما وقتی این امکان وجود دارد که با بستن کامل درهای ماشین از این رخداد پیشگیری کرد چرا باید شاهد چنین وقایعی باشیم!

ضد سرقت خودرو

12. حواستان به تعمیرکاران جعلی باشد!

یکی از دیگر روش‌هایی که سارقان انتخاب می‌کنند جا زدن خود به عنوان تعمیرکار است. در حقیقت سارقان با  دیدن خودرویی که نیاز به تعمیر دارد فرصت را غنیمت می‌شمارند و به عنوان یک رهگذر که تعمیرکار است برای کمک جلو می‌آیند. بعد از جلب اعتماد صاحب خودرو، پشت ماشین می‌نشیند تا شاید استارتی بزند و در فرصتی مناسب پا به فرار می‌گذارد. پس حتماً در چنین شرایطی مراقب افرادی که با قد کمک به سمت شما می‌آیند باشید و فرصت سرقت و یا وسوسه شدن را برای آن‌ها فراهم نکنید.

13. از قراردادن وسایل ارزشمند در خودرو جداً بپرهیزید

وسایل ارزشمندی از قبیل گوشی تلفن همراه یا لپ‌تاب یا حتی پنل سیستم صوتی ماشین برای سارقان بسیار وسوسه‌بر‌انگیز خواهند بود. وجود چنین وسایلی درون ماشین سبب می‌شود انگیزۀ سرقت در سارقان بیش از پیش شدت بگیرد. گاهی شاید وجود یک کیف که حتی ممکن است داخل آن شیء ارزشمندی هم وجود نداشته باشد باعث سرقت ماشین یا دست کم، شکستن شیشه‌ها برای برداشتن آن شود.

نکات پیشگیری از سرقت لوازم جانبی خودرو

خودرو شما از تمامی جهات در معرض خطر است. این را همه‌ی ما می‌دانیم که بخش بزرگی از آمارهای سرقت مربوط به لوازم جانبی خودرو است. به همین دلیل بد نیست نکاتی که برای پیشگیری از سرقت لوارم جانبی خودرو لازم است را بررسی کنیم.

جلوگیری از سرقت سیستم صوتی ماشین

برای مراقبت و جلوگیری از سرقت سیستم صوتی چندین راهکار وجود دارد. مثلا می‌توانید برای اینکه خیال خودتان را راحت کنید پنل ضبط را بردارید و یا از قفل پنل ضبط استفاده کنید. اگر شما از یک سیستم صوتی قوی استفاده می‌کنید که در قسمت صندوق عقب شما قرار داده شده است، بهتر است حواستان به در صندوق عقب باشد. در واقع؛ برای جلوگیری از دزدیدن باند ماشین بهتر است به نحوی پارک کنید که در صندوق شما رو به یک دیوار باشد و نتوان آن را به آسانی باز کرد.

جلوگیری از سرقت سیستم صوتی

محافظت از رینگ های گران قیمت با قفل رینگ 

همانطور که از اسم آن پیداست قفل رینگ یا همان قفل چرخ برای پیشگیری از سرقت لاستیک‌ها و رینگ های گران قیمت به کار می‌آید. این قفل بیشتر برای کسانی کاربرد دارد که جای مشخصی برای پارکینگ خودرو خود ندارند. قفل رینگ از مهره هایی تشکیل شده که بر روی چرخ خودرو نصب می‌شود و تنها با کلید مخصوص باز خواهد شد. نوع دیگر این سری از قفل که برای توقف طولانی طراحی شده، ظاهری شبیه به گیره دارد و به دور چرخ متصل می‌شود.

جلوگیری از سرقت لاستیک زاپاس با قفل زاپاس

در برخی خودروهایی که لاستیک زاپاس در بیرون از خودرو جاسازی می‌شود، به علت اینکه دسترسی به آن ساده‌تر است، مقوله امنیت لاستیک زاپاس اهمیت بالاتری دارد. هرچند این موضوع برای تمام خودروها مهم است و کافیست سارق بتواند در صندوق عقب را باز کند تا به لاستیک زاپاس برسد!. برای تامین امنیت این لاستیک می‌توان از قفل زاپاس که روی محل نگهداری از لاستیک زاپاس نصب و جاسازی می‌شود، استفاده کرد. به کمک این قفل زاپاس در مکان خود ثابت می‌شود و سارق نمی‌تواند آن را بلند کند.

خب، تا به اینجای مقاله ما 13 راهکار برای پیشگیری از سرقت و لوازم جانبی آن را  مرور کردیم. اما باید توجه داشته باشید این ابزارها و روش‌ها همگی روش‌هایی برای پیشگیری از سرقت هستند و اگر سارقی از سد این موانع عبور کند هیچ یک از این ابزارها کارایی نخواهند داشت. همچنین اگر سارق خودرو شما را هدف قرار دهد قطعا موفق به سرقت خواهد شد، فقط با درصد ریسک بالاتر و عملیاتی زمانبرتر. اما ردیاب فرشته ی نجات خواهد بود. درست زمانی که خودرو شما به سرقت رفته و کاری از دستتان برنمی‌‌آید.

قفل لاستیک زاپاس

ردیاب، بهترین وسیله برای جلوگیری از سرقت اتومبیل

ردیاب رادار که می‌شناسید! شاید بتوان گفت پیشرفته ترین و بهترین سیستم ضد سرقت خودرو همین جی پی اس کوچک است که خرید آن علاوه بر قابلیت های پیشگیری از سرقت، امکانات زیادی را برای کاربر فراهم می‌کند. البته نوع پیشگیری از سرقت در این ابزار با دزدگیر کاملا متفاوت است.

اجازه بدهید شفاف‌تر صحبت کنیم. همانطور که گفتیم دزدگیرها تنها فقط عاملی بازدارنده هستند. اما ردیاب ها تنها این کار را نمی‌‌کنند. با خرید ردیاب خودرو رادار خیال شما قبل از سرقت و پس از سرقت راحت است! در واقع اگر نتوانید پس از هشدارهایی که به کمک نرم افزار دریافت می‌کنید جلوی سرقت را بگیرید، ردیاب دو راه حل پیش پای شما می‌گذارد:

  1. به کمک ردیابی آنلاین مسیر سارقان را دنبال کنید و به پلیس گزارش دهید.
  2. به کمک اپلیکیشن و رله برق به کار گرفته شده، خودرو را متوقف کنید.

ردیاب خودرو رادار چگونه مانع از سرقت خودرو می‌شود؟

ردیاب خودرو رادار که می‌توان آن را به عنوان بهترین وسیله برای جلوگیری از سرقت ماشین معرفی کرد، به تعدادی سنسور مجهز است. با داشتن سنسورهایی که به برق خودرو متصل هستند، متوجه روشن شدن آن شده و بلافاصله برای مالک هشدار ارسال می‌نماید. شما پس از نصب دستگاه و دانلود اپلیکیشن رادار تمامی این هشدارها را از طریق نرم افزاری که بر روی تلفن همراه قابل اجراست دریافت خواهید کرد.

اما روش‌های سرقت خودرو بسیار مختلف است. به‌طور مثال ممکن است ماشین شما بدون روشن شدن در حال حرکت باشد که به معنی آن است که سارقان با هل دادن ماشین و یا بوکسل کردن، قصد سرقت آن را دارند. در این موقعیت، رادار با طراحی هشدار جا‌به‌جایی به کمک جی پی اس، صاحب خودرو یا هر شماره تلفن تعریف شده در سیستم را از این مورد مطلع می‌سازد. از طریق  این هشدارها می‌توان از سرقت ماشین خود جلوگیری کرد و در اولین قدم‌ها خودرو را از دست سارقان نجات داد.

 شاید برای شما هم سوال پیش بیاید آیا امکان سرقت ردیاب و یا از کار انداختن آن نیست؟ ما در طراحی سیستم ردیاب رادار این مورد را هم در نظر گرفته‌ایم و این امکان را، تحت عنوان هشدار سرقت ردیاب خودرو فراهم کرده‌ایم.

هشدار "سرقت ردیاب" رادار

بهترین وسیله برای جلوگیری از سرقت اتومبیل

می‌توان گفت یکی از بزرگترین برتری‌های ردیاب نسبت به دزدگیر هشدار سرقت ردیاب خودرو رادار است. با قطع شدن سیم ردیاب رادار زمانیکه سارق قصد جدا کردن و از کار انداختن آن را دارد، این هشدار برای مالک ارسال خواهد شد. در این هنگام مالک متوجه نیت سارقان می‌شود و فرصت لازم برای انجام اقدامات پیشگیری از سرقت را پیدا می‌کند.

یک نکته اساسی! مهم! ضروری و …!

با توجه به مطلبی که گفته شد می‌توان گفت ردیاب یک راه حل کارآمد برای تمام مواقع است. اما ما بارها و بارها در مقالات گذشته تاکید کرده ایم شما تنها با نصب جی‌پی‌اس، نمی‌‌توانید امنیت خودرو را به طور کامل تامین کنید. دقت داشته باشید که ردیاب یک مکمل بسیار پیشرفته برای دیگر تجهیزاتی است که به امنیت خودرو شما کمک می‌کنند. ما در رادار بهترین گزینه را به شما معرفی می‌کنیم و به کمک امکانات اپلیکیشن رادار  که در اختیار شما قرار می‌گیرد مسئولیت بزرگی از روی دوش شما برداشته خواهد شد.

و اما کلام آخر
این روزها با توجه به شرایط جامعه آمار سرقت وسایل نقلیه خیلی بیشتر از قبل است. سهل انگاری و بی توجهی به نکات امنیتی می‌تواند خسارت مالی سنگینی به دنبال داشته باشد. پس اگر شما هم نگران خودرو و یا هر وسیله ارزشمند دیگری هستید کم کاری نکنید و مواظبت از آن ها را جدی بگیرید. ما در این مطلب سعی کردیم راهکارهایی را معرفی کنیم که به پیشگیری از سرقت خودرو کمک می‌کنند. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید باشد.اگر سوالی در یکی از گوشه‌های ذهنتان جا مانده، حتما از ما بپرسید. همچنین اگر نظری درباره ضد سرقت کردن خودرو دارید که فکر می‌کنید جایش در مقاله خالی است حتما مطرح کنید، تا بتوانیم از آن استفاده کنیم 🙂

برای دیدن ویدئو آزمایش ردیاب رادار فرم زیر را پر کنید

دیدگاه های این مطلب
0 0 رای
امتیاز این مطلب
guest
امتیاز شما به این مطلب
20 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
۱۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۶۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۳۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
ای بابا چرا اینجا
وایستاد! پوچ بود آخه
۳۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۲ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۶ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۱۲۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
۵۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۱‌میلیون تومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۸۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
متاسفانه این یکی
خالی بود

یکی از جوایز ردیاب رادار رو همین الان برنده شو!

اطلاعاتتون رو وارد کنید و بعد با فشار دادن دکمه پایین گردونه رو به چرخش در بیارید، امیدواریم روی بهترین گزینه توقف کنه! ؟

قانون ما:

  • یک بازی برای هر کاربر
  • صحیح بودن اطلاعات برای دریافت جایزه الزامی می‌باشد