/
/
ردیاب همراه چیست؟

ردیاب همراه چیست؟

ردیاب همراه

ردیاب همراه چیست؟

ردیاب همراه دستگاهی است هوشمند، کوچک و کاربردی که به کمک آن میتوانیم موقعیت افراد را روی نقشه پیدا کنیم.
معمولا این ردیاب ها برای ردیابی و تعیین موقعیت افراد مسن وکودکان استفاده می شود ولی در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم که آیا از این ردیاب ها استفاده کنیم یا خیر و استفاده از آن می تواند مفید باشد یا مضر؟


مزایا و معایب ردیاب همراه چیست؟

استفاده از ردیاب همراه، مانند سایر دستگاه ها و تجهیزات تکنولوژیک، می تواند دارای مزایا و معایب مختلفی باشد که در زیر به برخی از این موارد اشاره می کنیم:
مزایا: موقعیت یابی لحظه ای – تامین امنیت بالا برای شخص مصرف کننده – پیدا کردن آسان افراد به کمک نقشه آنلاین-ایجاد حس آسودگی خیال و به تبع آن ایجاد احساس امنیت و افزایش اعتماد به نفس
معایب: قرار گرفتن در معرض امواج مضر – نیاز به شارژر بعد از اتمام شارژ – امکان گم شدن و دزدیده شدن ردیاب به علت حجم کوچک – قیمت زیاد – وابستگی به پیش نیازهایی تعیین کننده که در کنترل مصرف کننده نیست مثل اینترنت 

کارکرد ردیاب همراه چیست ؟

از این ردیاب ها برای موقعیت یابی افراد استفاده می کنند مانند:
افراد مسن
افراد معلول ذهنی و رفتاری
کودکان خردسال
نوجوانان
زندانی ها
اشخاص سیاسی
و…

آیا باید از ردیاب همراه استفاده کنیم ؟

این نوع ردیاب ها سالها است که در دنیا ساخته می شوند و فناوری نوظهوری نیست و شاید همینک بعضی از افراد از آن استفاده می نمایند، ولی فروش و توزیع آن در ایران مجاز نیست مگر در موارد خاص و اخذ مجوزهای لازم.
یکی از کاربردهای رایج این نوع ردیاب،رصدکردن و کنترل حرکات زندانیانی است که به صورت مشروط آزاد شده اند وتنها مجاز هستند در یک محدوده مشخص تردد نمایند.
این محصول برای انجام عملیات ردیابی باید از تکنولوژی هایی مانند جی پی اس و جی اس ام استفاده کند اما قرار دادن بدن در برابر این مقدار از امواج به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
این امواج در طولانی مدت می توانند گاهی اثرات مخربی برروی عملکرد سیستم های مختلف بدن داشته باشند. ولی با توجه به نیازهای احتمالی کاربر و تعیین اولویت ها، استفاده از آن می تواند بسیار کمک کننده باشد. به عبارت بهتر، این میزان نیاز و اولویت شماست که تعیین می کند آیا ریسک خطرات احتمالی استفاده از آنرا بپذیرید یا خیر.

آیا ردیاب همراه همان ردیاب ماشین است؟

اجزای تشکیل دهنده ردیاب ماشین و ردیاب همراه اشخاص بسیار شبیه هم هستند زیرا هر دو یک عمل را انجام می دهند با این تفاوت که ردیاب های خودرو برای تامین انرژی مورد نیاز خود به برق ماشین متصل می شوند ولی ردیاب های همراه برای این کار نیاز به باطری دارند. تفاوت دیگر این ردیاب ها سایز آنها است که معمولا ردیاب های خودرو بزرگتر هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *