صفحه اصلی   »   بلاگ    »   

»

ردیاب کودک

امنیت برای فرزندانی کوچک با ردیاب کودک!

|

همانطور که می‌دانید داشتن فرزند یعنی پذیرش یک مسئولیت بی پایان. به خصوص زمانی که فرزند ما هنوز توانایی دفاع از خود و یا تصمیم صحیح را ندارد. این مقوله زمانی پیچیده خواهد شد که مادر و پدر کودک هر دو شاغل بوده و بخشی از روز مجبور به ترک کودک هستند. در این شرایط شما برای مراقبت از کودک چه راهی را پیشنهاد می‌دهید؟ ما پیشتر در مقاله صفر تا صد ردیاب شخصی به توضیح مفصلی از کارکرد ردیاب شخصی پرداختیم. علاوه بر این به انواع ردیاب های همراه اشاره کردیم. اما در این مقاله قصد داریم ردیاب کودک را مفصل توضیح دهیم و شما را با هرآنچه که از ردیاب کودک لازم دارید آشنا کنیم. اگر شما مادر و یا پدری نگرانید که به دنبال راه حل، برای مراقبت بیشتر از فرزندتان هستید این مطلب را تا انتها بخوانید.

9 موقعیت که شما به جی‌پی‌اس کودک نیاز دارید

جی پی اس کودک راه حلی کارآمد برای بسیاری از مشکلاتی است که پدر و یا مادرهای زیادی با آن مواجه هستند. بگذارید چند مثال برایتان بزنیم:

 • اگر شما پدر یا مادری نگران هستید که دوست دارید فرزندتان را از راه دور کنترل کنید.
 • اگر حتی دوست دارید بدانید فرزندتان در مهد کودک در چه حال است.
 • اگر کودکتان راه مدرسه تا خانه را لی‌لی‌کنان طی می‌کند و دیر می‌رسد!
 • اگر دوست دارید بدانید فرزندتان در سرویس مدرسه در چه موقعیت مکانی قرار دارد و کی می‌رسد.
 • اگر صاحب فرزندی پر جنب‌و جوش هستید که کنترل کردن او بسیار دشوار است.
 • اگر فرزند سر به هوایی دارید که مدام با دست و پای خونی به خانه بر‌می‌گردد!
 • اگر کودکی شجاع و نترس دارید که ممکن است بدون اجازه شما سر از ناکجا درآورد!
 • اگر از کودکی بیمار نگهداری می‌کنید و لازم است همیشه به او نظارت داشته باشید.
 • اگر شما پدر و مادری شاغل هستید که مجبورید در ساعاتی از روز فرزندتان را تنها بگذارید.
ردیابی فرزند در مسیر مدرسه با جی پی اس کودک

در تمامی این موارد ردیاب کودک بار بزرگی از روی دوش شما برخواهد داشت.

ساز و کار ردیاب هوشمند کودک به چه نحو است؟

در مرحلۀ اول این ردیاب‌ها از طریق جی‌پی‌اس موقعیت لحظه ای کودک را تشخیص می‌دهند و به وسیله باتری داخلی، اطلاعات را ذخیره و نگه‌داری می‌کنند. سپس این اطلاعات به یک سرور ارسال می‌گردد. در مرحله بعد کاربر از طریق اپلیکیشن ردیابی که بر روی تلفن همراه خود نصب کرده است، می‌تواند اطلاعات را به طور لحظه‌ای، به صورت آنلاین دریافت نماید. در نتیجه کافی است کودک دستگاه ردیاب را همراه داشته باشد تا افرادی که از قبل برای سیستم تعریف شده‌اند از موقعیت او مطلع شوند. به عبارتی دیگر می‌توان گفت ردیاب هوشمند کودک بدون نصب خاصی قابل استفاده خواهد بود. اما این پایان ماجرا نیست؛ علاوه بر این به کمک ردیاب، امکان مشاهده مسیرهای پیموده شده نیز وجود دارد.

چند نوع جی ‌پی ‌اس برای کودک وجود دارد؟

در جواب سوال بالا باید بگوییم ردیاب هایی که برای کودکان استفاده می‌شود همانند ردیاب های شخصی که قبلا معرفی شد در دو نوع طراحی شده‌اند:

 • ردیاب همراه کودک:

ردیابی با ابعاد کوچک که همراه او خواهد بود و اطلاعات را منتقل می‌نماید.

 • ساعت ردیاب کودک:

ساعت ردیاب کودک با طراحی منحصر به فرد جذاب ترین جی پی اس برای کودک محسوب می‌شود. جالب است نه؟ حالا که حرف از ردیاب ساعتی شد اجازه دهید توضیح دهیم که دقیقاً منظورمان چیست.

ساعت هوشمند ردیاب کودکان به علت اندازۀ کوچک و حمل‌ونقل آسان یکی از پرفروش‌ترین و پرکاربردترین نوع ردیاب همراه محسوب می‌شود. این نوع جی‌پی‌اس همان‌طور که از نامش پیداست مثل ساعت مچی به پشت دست بسته می‌شود. ردیاب ساعتی به علت طراحی زیبا و منحصر به فرد، با داشتن رنگ‌بندی متنوع یکی از پرطرفدارترین ردیاب‌ها، به خصوص برای کودکان، به شمار می‌رود. البته اگر کودک شما رابطه‌ی خوبی با ساعت مچی داشته باشد و آن را گم نکند! استفاده خیلی راحت و علاقه ی کودکان به رنگ های شاد و مختلف دو مزیت عمده این نوع از ردیاب‌ها به شمار می‌آیند.

امکانات ردیاب کودک

ردیاب کودک کارکردی بسیار مشابه با ردیاب سالمند دارد. اما به دلیل اینکه استفاده از ردیاب برای کودکان بسیار حساس است نیازمند دقت بالاتر و طراحی‌هایی متفاوت و مناسب برای کودک می‌باشد. قبل از اینکه به انتهای مقاله برسیم بهتر است چند مورد از امکانات جی‌پی‌اس را بررسی کنیم:

1. امکان موقعیت یابی کودکان

کودکان ضعیف ترین بخش در جامعه امروزی هستند که متاسفانه قربانی اتفاقات ناگواری مثل آد‌م‌ربایی می‌گردند. کودک‌ربایی با دلایل مختلفی مثل باج‌گیری‌، انتقام یا خصومت‌های شخصی رخ می‌دهد. حتی ممکن است این اتفاق ناخواسته باشد. به طور مثال در مواردی سارق متوجه حضور کودک در خودرو نشده و با سرقت خودرو، کودک هم قربانی می‌شود. ردیاب در چنین مواقعی با نشان دادن موقعیت لحظه‌ای کودک به والدین مکان او را برملا کرده و می‌توان جلوی هر اتفاق بدتری را گرفت.

ردیابی کودک با ساعت هوشمند ردیاب کودک

2. دکمه کمک اضطراری (SOS) در جی‌ پی اس کودکان

این قابلیت برای یک کودک فوق العاده است زیرا معمولا بخاطر سپردن شماره‌ی بزرگترها برای یک کودک کار آسانی نیست. اما با فشردن تنها یک دکمه این امکان فراهم می‌شود که پدرها و مادرها متوجه وضعیت کودک شده و به کمک او بشتابند. فقط کافیست به کودک نحوه کار با این دکمه را آموزش داده و از او خواسته شود زمانی که به کمک والدین خود نیاز داشت، آن را فشار دهد. به همین سادگی!

3. تعیین محدوده مجاز حرکتی

به کمک این ویژگی که در ردیاب کودک طراحی شده، مشکل بازی کردن کودکان در محیط باز حل خواهد شد. برای استفاده از این قابلیت والدین باید روی نقشه‌ یک محدوده‌ی جغرافیایی را مشخص نمایند. در واقع این محدوده همان مکان امنی است که کودک شما حق دارد در آن آزادانه بازی کند. زمانیکه کودک از این محدوده خارج و یا مجدداً وارد شود، به والدین از طریق نرم افزار ردیابی، اطلاع داده خواهد شد.

4. بخشیدن حس آزادی با ردیاب کودک

همه ی ما پدر و مادرهایی را دیده ایم که هیچوقت فرزند خودرا آزاد نمی‌گذارند. توجه بیش از حد والدین به کودک گاهی نتیجه عکس دارد و برای کودک اصلا حس خوشایندی نیست. اما با خرید جی پی اس برای کودکان به راحتی این دغدغه برطرف می‌شود و می‌توان آزادی را به کودک هدیه داد.

5. ایجاد امنیت بالا

به دلیل ابعاد کوچک و عدم تولید صدای خاص در ردیاب کودکان، می‌توان مطمئن بود کسی قادر به پیدا کردن آن نیست و خطری ردیاب را تهدید نمی‌کند.  

6. هشدار تصادف و به زمین افتادن

خطر تصادف و زمین خوردن همواره در کمین کودکان است. خوشبختانه طراحی ردیاب به گونه ایست که تصادف و به زمین افتادن شخص را متوجه شده و هشدار ارسال می‌کند. دستگاه جی‌پی‌اس کودک به کمک سنسورهایی که برای تشخیص تغییر ناگهانی موقعیت به کار گرفته می‌شوند، متوجه اتفاقاتی همچون به زمین خوردن و تصادف خواهد شد. در واقع در چنین وضعیتی می‌توانید به موقع به داد فرزند خود با دست و پای زخمی برسید!

نظارت بر فرزند با ردیاب کودک

در نهایت…

بدون شک امنیت برای کودکان، بزرگترین دغدغه برای خانواده هایشان است. برطرف کردن این نیاز کار چندان سختی نیست. باید در انتها بگوییم ردیاب کودک تضمین کننده ی امنیت فرزند شما نخواهد بود، اما قطعاً کمک بسیار زیادی به شما و فرزندتان در این مسیر خواهد کرد. ما در رادار سعی کردیم بهترین روش برای ایجاد امنیت در کودکان را معرفی نماییم و به بررسی ابعاد و ویژگی های مختلف آن بپردازیم. سپس انواع جی‌پی‌اس برای کودکان را برای شما تشریح کردیم و سعی داشتیم به تمامی سوالاتی که ممکن است ذهن شما را در این خصوص درگیر کند، پاسخ دهیم. حالا پس از آشنایی با این تکنولوژی، شما چه راهی را برای تامین امنیت فرزندتان ترجیح می‌دهید؟  پاسخ خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید. موفق باشید!

برای دیدن ویدئو آزمایش ردیاب رادار فرم زیر را پر کنید

دیدگاه های این مطلب
0 0 رای
امتیاز این مطلب
guest
امتیاز شما به این مطلب
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
۱۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۶۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۳۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
ای بابا چرا اینجا
وایستاد! پوچ بود آخه
۳۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۲ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۶ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۱۲۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
۵۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۱‌میلیون تومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۸۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
متاسفانه این یکی
خالی بود

یکی از جوایز ردیاب رادار رو همین الان برنده شو!

اطلاعاتتون رو وارد کنید و بعد با فشار دادن دکمه پایین گردونه رو به چرخش در بیارید، امیدواریم روی بهترین گزینه توقف کنه! ؟

قانون ما:

 • یک بازی برای هر کاربر
 • صحیح بودن اطلاعات برای دریافت جایزه الزامی می‌باشد