/
/
/
ردیاب، غول آخر امنیت و نظارت!
ردیاب چیست

ردیاب، غول آخر امنیت و نظارت!

زمان انتشار:

بهمن 8, 1398

به اشتراک گذاری:

شاید تا به حال در بین انبوه تبلیغات، بنرها و پیام‌های زیادی که همۀ ما با آن‌ها سروکار داریم، اسم ردیاب به چشمتان خورده باشد؛ ولی تا امروز فرصتی برایتان پیش نیامده تا راجع به آن دقیق‌تر بدانید. شما چقدر با ردیاب آشنایی دارید؟ آیا شما فکر می‌کنید ردیاب خودرو همان دزدگیر خودرو است؟ در این صورت حتما مطالب این مقاله را تا آخر بخوانید.

بهتر است مقاله را با این سؤال آغاز کنیم؛ ردیاب چیست؟ ردیاب یکی از تجهیزات امنیتی است که موقعیت سوژۀ مورد نظر را در هر لحظه اعلام می‌کند. شاید شما هم زمانی که اسم ردیاب را می‌شنوید یاد ردیاب خودرو می‌افتید اما باید بدانید ردیاب کاربردهای بسیار مختلفی دارد که بسته به نیازمان از هرکدام از آن‌ها می‌توانیم استفاده کنیم. به همین دلیل بهتر است قبل از انتخاب ردیاب نیاز خود را دقیق بشناسید تا بدانید کدام ردیاب برای شما مفیدتر و پرکاربردتر است. اما، چرا باید ردیاب بخریم؟

 • اگر پارکینگ امنی برای وسیلۀ نقلیۀ خود ندارید.
 • اگر همیشه نگران فرزندتان در مسیر مدرسه و خیابان هستید.
 • اگر مدیریت یک ناوگان را به عهده دارید.
 • اگر کارفرمایی هستید که چند راننده برای شما کار می‌کنند.
 • اگر به حیوان خانگی خودتان خیلی وابستگی دارید.
 • اگر ماشین‌تان را به بقیه امانت می‌دهید.
 • اگر حواس‌تان به سرعت‌تان نیست.

یا حتی اگر همیشه ماشین خود را زیر تابلوی حمل با جرثقیل پارک می‌کنید!

اگر با هر کدام از مسائل بالا دست و پنجه نرم می‌کنید ردیاب رادار فرشته نجات شماست.

منظور از انواع ردیاب چیست ؟

بعد از آشنایی با اینکه ردیاب چیست ؛ در این قسمت در مورد انواع ردیاب توضیح خواهیم داد. همان‌طور که گفته شد ردیاب‌های بسیار متنوعی برای مصارف مختلفی وجود دارد که در ادامه به طور کلی به آن‌ها اشاره خواهد شد:

 • ردیاب خودرو
 • ردیاب شخصی
 • ردیاب حیوانات
 • ردیاب موبایل
 • ردیاب آهنربایی

ردیاب ماهواره ای خودرو

یکی از پُرفروش‌ترین انواع ردیاب، gps ماشین است. این ردیاب مخفی در هر جای خودرو می‌تواند جاسازی شود و اطلاعات زیادی را در اختیار صاحب خودرو قرار دهد. به کمک ردیاب خودرو، اطلاعات توسط اپلیکیشنی نصب شده بر روی تلفن همراه یا سامانۀ تحت وب در اختیار صاحب خودرو قرار می‌گیرد. اطلاعاتی از قبیل:

 • نمایش موقعیت لحظه‌ای خودرو
 • بروز هرگونه سرقت مثل سرقت خودرو، باتری، ردیاب و..
 • تعریف سرعت مجاز و اطلاع‌دادن به مالک در صورت تجاوز از سرعت مشخص‌شده
 • ذخیرۀ مسافت طی‌شده به طور دقیق همراه با ساعت و تاریخ
 • اعلام حمل با جرثقیل
 • یادآوری خدمات دوره‌ای مثل بیمه و تعویض روغن و…
 • اعلام تغییراتی که در خودرو رخ می‌دهد مثل: بازشدن درب‌ها، جابه‌جایی، تصادف، ضربه و روشن‌شدن خودرو
 • خاموش و روشن کردن خودرو از راه دور

ردیاب خودرو

 

در واقع ردیاب خودرو که در اصطلاح آن را جعبه سیاه ماشین می‌نامند، سخت افزاری است مانند جعبه سیاه هواپیما، که تمامی اطلاعات و آمار مربوط به اتومبیل و راننده را در خود ذخیره و پردازش نموده و به روی سرور ارسال می نماید. این اطلاعات می‌تواند به صورت آنلاین یا آفلاین در اختیار مالک خودرو قرار گیرد. خبر خوب اینکه ما در مقاله امکانات اپلیکیشن ردیاب خودرو این امکانات را به طور کامل بررسی کرده ایم و به شما توصیه می‌کنیم خواندن آن را فراموش نکنید. اما چرا باید با وجود دزدگیر خودرو، ردیاب داشته باشیم؟ جواب این سؤال بسیار ساده است! بارها با صدای آژیرهای ممتد ماشین‌ها در خیابان‌ها مواجه شده‌ایم که هیچ‌کسی به فکر خاموش‌کردن آن نیست. در این مواقع صدای آژیر دزدگیر قطع نمی‌شود چون صاحب ماشین اصلاً صدای کمک‌خواستن ماشین خود را نمی‌شنود. این نشنیدن‌ها سرقت را بسیار آسان کرده است. همچنین با یک جستجوی کوچک در اینترنت، به سادگی روش از کار انداختن دزدگیر پیدا می‌شود و این مهم‌ترین و اولین گام برای دزدی است! اما با ردیاب، شما در هر لحظه آمار ماشین خود را دارید و خیال‌تان از بابت همه چیز راحت است.

ردیاب شخصی

فردی مجهز به ردیاب شخصی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی، استفاده از ردیاب برای اشخاص، براساس نیازهای مختلف بسیار فراگیر و محبوب شده است. در زمینۀ ردیاب شخصی می‌توانیم به ردیاب برای کودکان، سالمندان، بیماران آلزایمری و معلولین ذهنی اشاره کنیم. با این ردیاب‌های هوشمند می‌توانیم موقعیت لحظه‌ای افرادی را که مورد نظر ما هستند، بررسی کنیم و خیال‌مان از گم‌شدن آن‌ها راحت باشد. از دیگر امکانات خوبی که ردیاب‌های همراه در اختیار ما قرار می‌دهند، تعیین محدودۀ حرکتی است. به طور مثال به کمک این ویژگی اگر فرزند ما از محدودۀ حرکتی‌ای که برای او تعیین کرده‌ایم فراتر برود، به ما اطلاع داده می‌شود. یکی از اصلی‌ترین مصرف‌کنندگان این نوع از ردیاب بازاریابان هستند. با وجود ردیاب شخصی محدودۀ حرکتی آن‌ها، ساعات کاری و بسیاری از اطلاعاتی که برای محاسبۀ حقوق آن‌ها لازم است در اختیار کارفرمایان قرار خواهد گرفت.

ردیاب حیوانات

حتماً بارها با آگهی حیوان گُم‌شده مواجه شده‌اید و دیده‌اید که صاحبان این حیوانات از این بابت چقدر نگران هستند. اگر شما یک حیوان خانگی بازیگوش دارید، حتماً چنین نگرانی‌هایی را چه در خانه و چه در فضای باز تجربه کرده‌اید. با استفاده از ردیاب حیوانات می‌توانید از این نگرانی‌های آزاردهنده رها شوید چون به کمک این ردیاب کوچک و سبک که به قلاده و گردن حیوان متصل می‌شود می‌توانید بر روی صفحۀ گوشی تلفن همراه حرکت حیوان را مشاهده کنید یا اگر از پیش چشم‌تان دور شد به راحتی و بدون نگرانی پیدایش کنید.

ردیاب حیوانات

ردیاب موبایل

با وجود حجم زیادی از اطلاعات شخصی که در تلفن‌های همراه نگه داشته می‌شود، گم‌کردن موبایل یک فاجعه است! حادثه خبر نمی‌کند. هر لحظه گوشی شما در خطر است. رادار پیشنهاد می‌کند روی گوشی تلفن همراه خود ردیاب موبایل را نصب کنید و در صورت گُم‌کردن آن به هیچ عنوان نگران نباشید چون امکان پیداشدن تلفن همراه شما، مهم‌ترین کاربرد ردیاب موبایل است. اما این ردیاب کوچک و دقیق کاربردهای دیگری هم دارد برای مثال می‌توان گفت که اگر پدر یا مادری حساس باشید و دغدغۀ کنترل تلفن همراه فرزندتان را داشته باشید می‌توانید با استفاده از ردیاب موبایل از فعالیت‌های او مطلع شوید. همچنین ردیاب موبایل کاربرد نسبتا مشابهی با ردیاب شخصی دارد، به این ترتیب با نصب ردیاب موبایل بر روی تلفن همراه عزیزان خود می‌توانید از موقعیت مکانی آن‌ها به صورت لحظه‌ای باخبر شوید.

ردیاب موبایل

ردیاب آهنربایی

خودروهای سنگین به دلیل حرکت در مسیرهای طولانی و دورافتاده در معرض خطرات زیادی از جمله سرقت بار و راهزنی هستند. بنابراین یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها برای ردیابی و نظارت بر وضعیت محمولۀ بار خودروهای سنگین و كاميون‌هاي حامل كالاهاي ترانزيتي استفاده از ردیاب آهنربایی است. این نوع ردیاب یکی دیگر از تجهیزات امنیتی است که برای صاحبان بار امکان کنترل آنلاین محموله و آگاهی از وضعیت بار را به صورت لحظه‌ای فراهم می‌کند. این ردیاب بدون عملیات نصب بر روی بار قرار داده می‌شود و به منبع برق نیازی ندارد؛ در این حالت باتری‌هایی با توان بالا به دستگاه اضافه شده و مجموعه دستگاه و باتری‌های آن در یک قاب قرار داده می‌شوند. ردیاب‌های آهنربایی دارای شارژر هستند و بعد از اتمام مدت شارژ باتری‌ها، باید برای چند ساعت به شارژر وصل شوند. مدت زمان نگهداری شارژ، بسته به توان باتری و نوع تنظیمات دستگاه (حالت بهینه یا پر هزینه و آنلاین یا آفلاین) می‌تواند بین کمتر از یک هفته تا بیش از یک ماه نوسان داشته باشد.

ردیاب چگونه کار می کند؟

جی پی اس برای تأمین مکان، سرعت و هماهنگ‌سازی زمان برای سفرهای هوایی، دریایی و زمینی؛ دست‌کم از 24 ماهواره و الگوریتم استفاده می‌کند. این 24 ماهواره GPS بر روی مدار متوسط زمین ​​(MEO) به ارتفاع حدود 20000 کیلومتری از سطح زمین قرار گرفته‌اند. ماهواره‌های جی پی اس هر 12 ساعت یک بار (دوبار در هر شبانه روز) یک دور کامل به دور زمین می‌چرخند. اطلاعاتی که از ماهواره‌ها به زمین می‌رسد، توسط 5 ایستگاه زمینی دریافت می‌شود. گیرنده با محاسبۀ اختلاف زمان ارسال سیگنال از ماهواره و زمان دریافت آن توسط گیرنده اطلاعات دقیقی از فاصلۀ گیرنده و ماهواره به دست می‌آورد. یک گیرندۀ GPS سیگنال‌های دریافتی از چندین ماهواره را ترکیب می‌کند تا موقعیت دقیق آن را با استفاده از فرآیندی به نام مثلث‌بندی محاسبه کند. برای تعیین محل گیرنده به سه ماهواره نیاز است، اگرچه اتصال به چهار ماهواره به علت دقت بالاتر ایده آل است. به همین سادگی!

جمع بندی

این هم از صفر تا صد ردیاب! امیداریم سوالات شما را پاسخ داده باشیم. اما اگر همچنان سوالی باقی مانده یا نظر و پیشنهادی دارید با ما در میان بگذارید… همکاران ما در اسرع وقت پاسخگو خواهند بود. در پایان شما را به تماشای این ویدیو کوتاه دعوت می‌کنیم. این بخش در مورد این که ردیاب چیست توضیحات بیشتری می‌دهد. تماشای آن را از دست ندهید.

به این پست امتیاز دهید.

بر روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیازات 5 / 5. شمارش آرا: 1

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

ارسال این مقاله برای دوستان

برای دیدن ویدئو آزمایش ردیاب رادار فرم زیر را پر کنید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۶۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۳۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
ای بابا چرا اینجا
وایستاد! پوچ بود آخه
۳۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۲ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۶ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۱۲۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
۵۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۱‌میلیون تومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۸۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
متاسفانه این یکی
خالی بود

یکی از جوایز ردیاب رادار رو همین الان برنده شو!

اطلاعاتتون رو وارد کنید و بعد با فشار دادن دکمه پایین گردونه رو به چرخش در بیارید، امیدواریم روی بهترین گزینه توقف کنه! 😉

قانون ما:

 • یک بازی برای هر کاربر