صفحه اصلی   »   بلاگ    »   

»

پیشگیری از سرقت موتورسیکلت

11راهکار خیلی مفید برای جلوگیری از سرقت موتورسیکلت

|

شاید تا به حال در خبرها خوانده‌اید که سارقی در کمتر از چند ثانیه موتورسیکلتی را از جلوی یک مغازه به سرقت برده است. مشخص است که پیدا کردن آن بسیارسخت و زمان‌بر خواهد بود. به دلیل پایین بودن امنیت موتور‌ها و راحت بودن سرقت آنان نسبت به اتومبیل، می‌توان ادعا کرد آمار سرقت موتورسیکلت‌ها بسیار بالا رفته و در حال افزایش است. خب، با توجه به این شرایط راه‌حل چیست؟ چگونه موتور را ایمن کنیم؟ ما در این مقاله به بررسی 11 راهکار برای پیشگیری از سرقت موتورسیکلت پرداخته‌ایم و در انتها ردیاب موتورسیکلت رادار را معرفی نموده‌ایم. توصیه می‌کنیم اگر صاحب موتورسیکلت هستید این مطلب را از دست ندهید.

راهکارهایی برای جلوگیری از سرقت موتورسیکلت

با توجه به اینکه موتورها نسبت به خودرو ارزان‌تر هستند و قابلیت مانور بسیار بیشتری دارند، در بین افراد بسیار محبوب می‌باشند. عده ای از افراد هم بنا به دلایل و علاقه شخصی اقدام به خرید موتور می‌کنند. البته امیدواریم اگر شما صاحب موتور‌سیکلت هستید از آن دسته موتورسواران که با فاصله نیم سانتی از کنار ماشین ها عبور می‌کنند و در بزرگ‌راه ها تک‌چرخ می‌زنند نباشید!

قبل از هر چیز باید یادآوری کنیم هیچ یک از روش‌هایی که در ادامه برای جلوگیری از سرقت موتورسیکلت بیان خواهیم کرد به تنهایی نمی‌تواند احتمال سرقت را به صفر برساند. اگر می‌خواهید از بابت سرقت موتورسیکلت خود آسوده خاطر باشید بهتر است تمامی این روش ها را همزمان به کار بگیرید. اما می توان گفت استفاده از هر یک این روش ها می تواند عملیات سرقت را طولانی و دشوارتر سازد.  

1. قفل کردن موتورسیکلت

ساده‌ترین و اصلی‌ترین روشی که در اولین گام سارق را برای دزدی با مشکل مواجه می کند قفل کردن موتور با سوییچ است. حتما با خودتان می‌گویید قفل کردن که چاره کار نیست… بله می‌دانم! اما باید بدانید سرقت موتور سیکلت برای سارقان حرفه‌ای بیشتر از چند ثانیه طول نمی‌کشد. به همین دلیل از این تجهیز امنیتی تنها برای به وجود آوردن تاخیر در عمل سرقت استفاده می‌شود. جالب است بدانید بخش عمده‌ای از سارقان پس از دستگیری اعتراف کرده اند که عمدتاً موتورسیکلت‌هایی را که داخل حیاط ساختمان‌ها و محوطه سازمان‌های دولتی بدون قفل کردن و رعایت نکات ایمنی گذاشته شده بودند، شناسایی می‌کردند. سپس با از اطمینان از غفلت افراد، در چند دقیقه اقدام به سرقت می‌کردند. 

2. پارک کردن در مکانی ایمن

موتورسیکلت خود را در مکان های امن و یا در صورت ضرورت در مکانی شلوغ پارک کنید. بهتر است در محلی باشد که بتوانید آن را ببینید. پارک کردن در کوچه‌های خلوت ممکن برای شما دردسرساز شود. هرچند برخی از سارقان از شلوغی خیابان‌ها برای طبیعی جلوه دادن اوضاع استفاده می کنند. در مرحله بعد پس از اطمینان از نبود صاحب وسیله در آن حوالی، موتور سیکلت را با ترفند به سرقت می‌برند.

امنیت موتور سیکلت

3. خاموش کردن موتور هنگام ترک کردن آن

هیچ گاه موتورسیکلت خود را روشن رها نکنید. چه بسیار موتورسیکلت‌های روشنی که برای انجام کارهای کوتاه رها می‌شوند و افراد با چند ثانیه غفلت وسیله خود را از دست می‌دهند.

 

4. از سوییچ غافل نشوید!

 زمانی که موتورسیکلت را خاموش می‌کنید از برداشتن سوییچ غافل نشوید و شرایط را برای سارق محیاتر نکنید. حتی اگر درگیر اتفاقاتی مثل دعوا و نزاع شدید اولین کار این است که سوییچ را بردارید. سوییچ، کلید حل سرقت موتور است.! شما با  سپردن آن به افراد ناشناس (مثلاً افراد غیرقابل اعتماد در تعمیرگاه‌ها) و یا فراموش کردن آن روی موتورسیکلت در واقع موتور خود را دودستی تقدیم سارقان کرده‌اید.

5. قفل و زنجیر کردن موتورسیکلت

استفاده از روش سنتی زنجیر کردن موتور هم یکی از متداول‌ترین راهکارها برای کاهش خطر سرقت است. شما با بستن موتورتان به میله و یا ستون‌های سطح شهر می توانید راحت موتورسیکلت خودتان را پارک کنید و خطر ربوده شدن آن را تا حدی کاهش دهید. حتی باید گفت در حیاط و یا پارکینگ منزلتان هم موتور خود را بدون زنجیر رها نکنید زیرادر این مکان‌ها هم امنیت بالایی وجود ندارد و سرقت موتور گزارش می‌شود. هرچند با وجود این سری از قفل‌ها باز هم خطر سرقت به صفر نمی‌رسد. بسیاری از سارقان با داشتن ابزارهایی که به فراوانی یافت می‌شود، قادرند به راحتی این قفل‌ها را بشکنند. اما می‌توان امیدوار بود که کار برای آن ها طولانی‌تر و دشوارتر خواهد شد. 

امنیت موتور سیکلت

6. به کار بردن قفل چرخ

این روش برای زمانی کاربرد دارد که شما میله ای برای زنجیر کردن موتور به آن پیدا نمی‌کنید. به کمک این قفل که به چرخ بسته می‌شود موتور شما دیگر قادر به حرکت نیست و چرخ‌ها نمی‌چرخند!

7. استفاده از قفل فرمان

قفل فرمان موتورسیکلت هم یکی دیگر از راه حل های ابتداییست که امروزه سارقان به راحتی با آن برخورد می‌کنند. آن‌ها قفل را طی چند حرکت ساده از پای در می آورند. اما قطعا استفاده از آن خالی از لطف نخواهد بود و نمیتوان آن را بعنوان یکی از روش‌های پیشگیری از سرقت موتورسیکلت معرفی نکرد!

8. فراموش نکردن قفل دیسک

قفل دیسک از دیگر راهکارهای نسبتاً ایمن و مطمئن برای جلوگیری از سرقت موتور‌سیکلت است. شما می‌توانید با زدن این قفل بر روی دیسک ترمز موتور، جلوی حرکت چرخ‌های آن را بگیرید و امنیت موتورتان را تضمین کنید.

9. سوار نکردن مسافرانی با مسیرهای مشکوک

اگر از آن دسته عزیزانمان هستید که با موتور مسافر جابه‌جا می کنید این هشدار را جدی بگیرید. مسافرانی که مقصدشان خارج از شهر و یا مکانی دور افتاده است را سوار نکنید و خودتان را به خطر نیندازید.

10. پرهیز از خرید موتورسیکلت بدون سند

با خرید موتورسیکلت بدون انتقال سند خودتان را در دردسر بزرگی می‌اندازید! موتور بدون سند یا در اصطلاح سوییچی برای پلیس حکم موتور سرقتی را دارد. در نتیجه شما بعنوان صاحب آن هیچ راهی برای اثبات ادعایتان برای عدم سرقت ندارید و درگیر مراحل قانونی خواهید شد. پس بهتر این است خرید خود را از طریق فروشگاه های معتبر انجام دهید و یا از معتبر بودن سند مطمئن شوید.

راههای پیشگیری از سرقت موتورسیکلت

آخرین مورد: ردیاب، راهی برای پیشگیری از سرقت موتورسیکلت

بعنوان آخرین و بهترین راهکار می‌توانیم به ردیاب موتورسیکلت اشاره کنیم. شاید شنیدن واژه ردیاب برای موتورسیکلت برای شما عجیب باشد. ردیاب موتورسیکلت سخت افزار کوچکی است که معمولا در داخل زین موتورسیکلت قرار می‌گیرد. دستگاه با اتصال به سیستم برق موتور، وظیفه ردیابی و ارسال اطلاعات وسیله نقلیه شما را انجام می دهد. ما در ادامه مقاله به بررسی این راهکار برای کاهش سرقت موتورسیکلت خواهیم پرداخت.

نقش جی‌پی‌اس در امنیت موتور سیکلت

متاسفانه بسیاری از موتور سواران نمی‌دانند که می‌توانند وسیله نقلیه خود را به سیستم ردیاب آنلاین مجهز کنند و تا حد زیادی آرامش خاطر داشته باشند. شما به کمک این ردیاب هوشمند می‌توانید با خیال راحت در سطح شهر تردد کنید و مطمئن باشید هیچ کس غیر از شما نمی‌تواند موتور را روشن کند. یکی دیگر از قابلیت‌های ردیاب آنلاین این است که به کمک آن قادر خواهید بود موقعیت لحظه‌ای موتور را بر روی نقشه مشاهده نمایید.

امنیت موتور سیکلت

همچنین برای امنیت موتور سیکلت می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن موبایل‌تان از شرایط و چگونگی وضعیت موتورآگاه شده و درصورت احساس خطر، اقدامات لازم را انجام دهید. ردیاب برای افرادی که به وسیله آن مسافت‌های طولانی را طی می‌کنند یا عاشق کشف مناطق مختلف هستند بسیار مهم و ضروری است. به کمک رادار نه تنها می‌توان از رسیدن به مقصد خود اطمینان حاصل کرد، بلکه می‌تواند برای برنامه ریزی مفید باشند (هر روز چند کیلومتر حرکت کردید؟)

ناگفته نماند بسیاری از دزدی‌های موتورسیکلت با هدف انجام جرم‌هایی مثل زورگیری، کیف قاپی و … انجام می‌شود. بعد از آن موتورسیکلت سرقتی در یک مکان نامعلوم رها می‌شود که در این صورت اثبات بی‌گناهی و سرقت شدن موتور سیکلت بسیار زمان بر خواهد بود. اما به کمک ردیاب می‌توانید زودتر از پلیس محل موتورتان را پیدا کنید. علاوه‌براین به قادر هستید به کمک امکانات اپلیکیشن ردیاب رادار، از اطلاعاتی که در دست دارید بعنوان مستندات استفاده کنید. با توجه به اینکه نصب ردیاب بر روی موتورها چندان برای مردم ملموس و متداول نیست، کمتر سارقی به این فکر خواهد بود که این موتور به ردیاب ماهواره‌ای مجهز است.

ردیاب ماهواره‌ای مورد استفاده در ماشین ها و موتور ها از یک نوع ردیاب هستند. شما با خرید رادار می‌توانید آن را برای موتور خود نصب نمایید. ردیاب موتورسیکلت رادار یکی از با کیفیت ترین و به روزترین انواع جی‌پی‌اس برای انواع موتورها و دوچرخه‌ها می باشد. با نصب این ردیاب کوچک و مخفی در هرجایی از موتورسیکلت می‌توانید از مزایا و امکانات آن بهره‌مند شوید.

جلوگیری از سرقت موتورسیکلت

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم چند راهکار برای ایمن کردن موتورسیکلت بیان کنیم و به بررسی آن‌ها بپردازیم. علاوه بر این سعی کردیم نقش ردیاب رادار را در جهت پیشگیری از سرقت موتورسیکلت تشریح کنیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شود.تمام هدف ما در رادار جلب رضایت شماست، اگر چنانچه سوالی در ذهن شما وجود دارد که ما به آن پاسخ نداده‌ایم با ما در میان بگذارید. همکاران ما در اسرع وقت پاسخگو خواهند بود.

برای دیدن ویدئو آزمایش ردیاب رادار فرم زیر را پر کنید

دیدگاه های این مطلب
0 0 رای
امتیاز این مطلب
guest
امتیاز شما به این مطلب
2 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
۱۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۶۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۳۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
ای بابا چرا اینجا
وایستاد! پوچ بود آخه
۳۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۲ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۶ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۱۲۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
۵۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۱‌میلیون تومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۸۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
متاسفانه این یکی
خالی بود

یکی از جوایز ردیاب رادار رو همین الان برنده شو!

اطلاعاتتون رو وارد کنید و بعد با فشار دادن دکمه پایین گردونه رو به چرخش در بیارید، امیدواریم روی بهترین گزینه توقف کنه! ؟

قانون ما:

  • یک بازی برای هر کاربر
  • صحیح بودن اطلاعات برای دریافت جایزه الزامی می‌باشد