صفحه اصلی   »   بلاگ    »   

»

جلوگیری از سرقت وسایل نقلیه

جلوگیری از سرقت وسایل نقلیه

|

جلوگیری از سرقت می‌تواند دغدغۀ بسیاری از ما باشد. در عصری که در آن زندگی می‌کنیم وسایل نقلیه یکی از مهمترین مسائل روز به شمار می‌روند. این تجهیزات ارزشمند و بااهمیت نه تنها در زمینۀ حمل و نقل شهری و جاده‌ای بلکه در حمل بار، صنعت، ساخت و ساز ساختمان‌ها، کشاورزی و بسیاری دیگر از امور نقش مهمی برعهده دارند. در واقع می‌توان گفت وسایل نقلیه یا ماشین‌های مختلف صنعتی قرن‌ها است که وارد زندگی ما انسان‌ها شده‌اند و به قدری به وجود آن‌ها عادت کرده‌ایم که حتی تصور نبودن آن‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود؛ یا شاید هم بتوان گفت حتی تصور نبودن آن‌ها بسیار دردناک خواهد بود. به همین دلیل رادار قصد دارد در این مقاله در مورد وسایل نقلیه و امنیت کامل این وسایل بنویسد. چون همانطور که می‌دانید سرقت وسایل نقلیه یکی از مهمترین موضوعاتی است که ذهن صاحبان این وسایل ارزشمند و پرکاربرد را درگیر می‌کند.

اهمیت جلوگیری از سرقت وسایل نقلیه

وسایل نقلیه طیف وسیعی از ماشین‌ها را در بر می‌گیرند. برای مثال ماشین‌های سواری با تمام مدل‌های متنوعی که دارند تنها یکی از انواع مختلف وسایل نقلیه به شمار می‌روند. در کنار ماشین‌های سواری لازم است از انواع موتورسیکلت‌ها، ماشین‌های سنگین از قبیل کامیون‌ها و اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها؛ یا حتی ماشین‌آلات صنعتی که در صنعت نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند و بدون شک از ارزش مادی قابل توجهی برخوردار هستند؛ و غیره نام برده شود. اما توجه به این نکته نیز ضروری است که ارزش مادی وسایل نقلیه باعث می‌شود این وسایل مورد سرقت قرار بگیرند و دزدیده شوند. به طور قطع دزدیده‌شدن این وسایل چه ماشین‌های سواری و موتورسیکلت‌ها و چه ماشین‌آلات صنعتی و وسایل نقلیۀ سنگین برای صاحبان آن‌ها ضربۀ اقتصادی شدیدی خواهد بود، بنابراین جلوگیری از سرقت وسایل نقلیه اهمیت بسیار زیادی پیدا خواهد کرد. شاید فکر کنید سرقت وسایل نقلیه لوکس در مقایسه با سایر وسایل نقلیه از اهمیت بیشتری برخوردار است و ضرر اقتصادی بیشتری را متوجه صاحبان آن‌ها می‌کند اما لازم است گفته شود که تمام وسایل نقلیه هرکدام فراخور خود از ارزش مادی و معنوی بسیاری بهره دارند. به عنوان مثال می‌توان به خودروهایی اشاره کرد که گرچه در بازار خودرو از قیمت بالایی برخوردار نیستند اما برای صاحبان خود کارایی قابل توجهی دارند و اگر دزدیده شوند تأثیر چشم‌گیری در اقتصاد بنگاه تجاری یا خانواده خواهند داشت. به این ترتیب شایسته است گفته شود که تمام وسایل نقلیه به ایمنی و امنیت احتیاج دارند و نگرانی در مورد سرقت این وسایل ارزشمند، منحصر به نوع خاصی از آن‌ها نیست. در ادامه در مورد سرقت وسایل نقلیه، اهمیت و راه‌های ایمن‌سازی آن‌ها توضیحاتی ارائه شده است. رادار از شما دعوت می‌کند تا انتهای این مقاله همراهش باشید.

1-‌ سرقت ماشین سواری و راه‌های ایمن‌سازی آن

یکی از انواع وسایل نقلیه که شاید بتوان گفت بیش از سایرین مورد استفادۀ مردم قرار می‌گیرد و دست کم در هر خانواده یک دستگاه از آن وجود دارد ماشین سواری است. بدون شک فراوانی این نوع از وسایل نقلیه باعث می‌شود که سرقت ماشین نیز بالاترین میزان سرقت‌ها را به خود اختصاص دهد. نکتۀ جالب توجه این است که سرقت خودرو تنها شامل سرقت ماشین‌های لوکس نمی‌شود بلکه تمام ماشین‌های سواری ایرانی، خارجی، مدل بالا یا حتی ماشین‌هایی که سال‌ها است از ساخت آن‌ها می‌گذرد را در بر می‌گیرد. البته شاید سرقت ماشین‌های مدل بالا دشوارتر به نظر برسد چون انتظار می‌رود که بازکردن قفل درها یا روشن‌کردن آن‌ها موانع بسیاری پیش روی سارقان ماشین قرار دهد. ضمن اینکه به نظر می‌رسد سارقان برای سرقت ماشین‌های خارجی مجبور هستند از  دیوارها و درهای بسیاری عبور کنند تا به ماشین سواری برسند چون این نوع از ماشین‌ها در بیشتر مواقع در پارکینگ‌های ایمن نگهداری می‌شوند. در صورتی که دیده می‌شود خودروهای معمولی در موارد بسیاری در کنار خیابان یا حتی در کوچه‌هایی خلوت به حال خود رها می‌شوند. به این ترتیب سهولت سرقت سبب می‌شود که سارقان بتوانند بدون دردسر ماشین سواری را یا بخشی از تجهیزات ماشین از قبیل باتری ماشین یا سوخت خودرو یا سیستم صوتی، لاستیک‌ها و لاستیک زاپاس آن را بدزدند. تا از این موضوع فاصله نگرفتیم پیشنها می‌کنیم سری به مقاله امنیت خودرو بزنید و راه های پیشگیری از این سرقت‌ها را در آنجا بخوانید.

مهمترین دلایل سرقت ماشین

شاید جالب باشد بدانید که یکی از فراوان‌ترین گزارش‌های سرقت ماشین در ایران به سرقت ماشین پراید مربوط می‌شود. آیا بی‌توجهی صاحبان خودروها یکی از مهمترین دلایل سرقت‌های بی‌رویۀ ماشین در ایران نخواهد بود؟

سرقت ماشین 206 یا پراید یا سایر ماشین‌های معمولی را با سرقت ماشین‌های ایرانی شاسی بلند مقایسه کنید. صاحبان این خودروها چه تفاوتی با هم دارند. بدون شک در این مقایسه خواهید دید که صاحبان خودروهای گران قیمت‌تر از تجهیزاتی امنیتی ایمن و مطمئن استفاده می‌کنند و مراقب هستند که خودروی آن‌ها حتماً در پارکینگ قرار بگیرد در حالی که صاحبان خودروهای ارزان قیمت‌تر از تجهیزات امنیتی قدیمی یا در برخی مواقع حتی منسوخ‌شده از قبیل قفل فرمان و قفل پدال یا دزدگیرهای نامرغوب استفاده می‌کنند و در بیشتر موارد پارک ماشین در کنار خیابان را به پارک ماشین در پارکینگ ترجیح می‌دهند. تمام این موارد وقتی در کنار هم قرار می‌گیرند باعث می‌شوند سرقت ماشین به امری عادی تبدیل شود و آمار گزارشی آن روزبه‌روز افزایش پیدا کند.

ابزار قدیمی یا تکنولوژی روز!

شاید زمان آن رسیده باشد که صاحبان خودرو برای حفظ سرمایه و دارایی ارزشمند خود وارد میدان شوند، ابزار و ادوات امنیتی قدیمی را کنار بگذارند و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا به حفاظت از اموال خود بپردازند. به طور قطع این قدم بزرگ برای ایجاد امنیت اجتماعی و همگانی بسیار مفید و مؤثر خواهد بود و کمک بسیار مهمی برای نیروی انتظامی و پلیس محسوب خواهد شد. ضمن اینکه اگر هر فرد بتواند آن طور که شایسته و بایسته است از اموال خود محافظت کند پلیس و نیروی انتظامی را درگیر چنین مسائلی نخواهد کرد و به این ترتیب یگان‌های نیروی انتظامی می‌توانند امور مهمتر جامعه را مورد توجه قرار دهند.

تکنولوژی امروز برای جلوگیری از سرقت ماشین سواری

در عصر حاضر استفاده از قفل فرمان و قفل پدال و دزدگیر به تنهایی کافی نخواهد بود. در واقع پیشرفت تکنولوژی همیشه در جهت بهترشدن و راحت‌ترشدن زندگی حرکت می‌کند. بنابراین استفاده از تکنولوژی معقولانه و مؤثر خواهد بود. در دنیای امروز یکی از بهترین روش‌ها برای پیشگیری از سرقت خودرو یا حفاظت از سرمایه استفاده از ردیاب‌ها است. 

همین حالا راداری شوید:
همین حالا راداری شوید:

2-‌  سرقت موتورسیکلت و راه‌های ایمن‌سازی آن

پیشگیری از سرقت وسایل نقلیه با ردیاب موتور

یکی دیگر از وسایل نقلیۀ شخصی که از محبوبیت ویژه‌ای برخوردار است موتورسیکلت‌ها هستند. افراد مختلف با اهداف متفاوتی موتورسیکلت را به عنوان وسیلۀ نقلیۀ شخصی خود انتخاب می‌کنند. بعضی از افراد به طور کلی به موتور علاقه‌مند هستند، برخی دیگر از سرعت بالای موتور لذت می‌برند. ممکن است برخی دیگر به دلیل سهولت استفاده موتورسیکلت را انتخاب کنند. شاید افرادی هم باشند که به دلیل قیمت مناسب به سراغ خرید موتور سیکلت بروند. البته ناگفته نماند که موتورسیکلت‌ها انواع مختلفی دارند و برخی از انواع آن‌ها حتی از برخی ماشین‌ها گران قیمت‌تر هستند. در هر صورت افراد با هر هدفی که موتورسیکلت را انتخاب کنند حتماً به آن احتیاج داشته‌اند و حتماً در مقابل آن مبلغی را پرداخت کرده‌اند و بدون شک به هیچ عنوان دوست نخواهند داشت که وسیلۀ نقلیۀ خود را از دست بدهند. این موضوع در حالی است که سرقت موتورسیکلت یک از رایج‌ترین سرقت‌هایی است که هر روزه گزارش‌های بسیاری در مورد آن منتشر می‌شود.

چرا سرقت موتورسیکلت رایج است؟

موتورسیکلت‌ها در مقایسه با انواع مختلف ماشین کوچک‌تر هستند. گاهی وقت‌ها، برخی موتورها به راحتی قابل جابه‌جاشدن هستند بدون اینکه نیاز باشد آن‌ها روشن شوند. حتی ممکن است یک موتور پشت یک وانت گذاشته شود و برای همیشه گُم شود. این اتفاق هر روزه بارها و بارها رخ می‌دهد در حالی که صاحبان موتورسیکلت‌ها برای حفاظت از وسیلۀ نقلیۀ شخصی خود تنها کاری که انجام می‌دهند استفاده از یک زنجیر است. زنجیری که به سهولت با استفاده از یک انبر قوی و کمی هم زور بازو قابل شکستن است. همچنین استفاده از دزدگیر برای موتورسیکلت‌ها کمتر به چشم می‌خورد و حتی اگر دزدگیر برای موتور استفاده شده باشد از کارانداختن آن به مراتب بسیار آسان‌تر از دزدگیر انواع دیگر وسایل نقلیه خواهد بود. علاوه بر این نبود پارکینگ‌های ایمن نیز یکی دیگر از مواردی است که سبب می‌شود سرقت موتورسیکلت کار راحتی به نظر برسد و روزبه‌روز بیشتر دیده شود. چون صاحبان موتورسیکلت در بیشتر مواقع آ‌ها را در کنار پیاده‌رو یا جلوی درب ورودی به حال خود رها می‌کنند. البته به طور قطع وقتی صاحبان موتورسیکلت به آن محل برگردند و جای خالی موتور را ببینند بی‌اندازه غمگین و عصبانی خواهند شد. پس شاید بهتر باشد پیش از وقوع حادثه با جلوگیری از سرقت موتورسیکلت اجازه ندهید این فاجعه رخ دهد.

تأثیر تکنولوژی در جلوگیری از سرقت موتورسیکلت    

در دنیای امروز با توجه به پیشرفت روزافزون تکنولوژی دیگر جایی برای نگرانی در مورد سرقت موتورسیکلت نخواهد بود. خبر خوب اینکه ما در مقاله روش های پیشگیری از سرقت موتورسیکلت، روش های مختلف را بیان کردیم و به بررسی آن‌ها پرداخته ایم. تکنولوژی با استفاده از کاربرد سیم‌کارت‌های همراه و اینترنت یا حتی پیامک، ردیاب‌ها را به جامعۀ بشری امروزی هدیه کرده‌ است و از این طریق توانسته‌ آسودگی خاطر و رهایی از نگرانی‌های مرتبط با سرقت موتورسیکلت را برای مردم به ارمغان آورد. به این ترتیب شایسته است که تمام صاحبان موتورسیکلت‌ها که تمام انواع مختلف آن را شامل می‌شود از سیستم ردیاب هوشمند استفاده کنند و از این طریق میزان امنیت موتورسیکلت خود را تا حد بسیار زیادی افزایش دهند.

نگران امنیت موتورسیکلت خود هستید؟
نگران امنیت موتورسیکلت خود هستید؟

3- سرقت ماشین سنگین و راه‌های ایمن‌سازی آن

پیشگیری از وسایل نقلیه با ردیاب ماشین سنگین

یکی دیگر از انواع ماشین‌ها که از ارزش و اهمیت شایان توجهی برخوردار هستند و ممکن است مورد سرقت قرار بگیرند و دزدیده شوند ماشین‌های سنگین هستند. این ماشین‌ها که شامل انواع مختلفی از کامیون‌ها، اتوبوس‌ها، مینی‌بوس‌ها، و خودروهای ترانزیتی می‌شوند ممکن است بیشتر در جاده‌های بین شهری تردد داشته باشند؛ البته در شهرها نیز حضور پررنگی خواهند داشت. شاید سرقت ماشین سنگین کار دشواری به نظر برسد. مهمترین دلیل این دشواری می‌تواند بزرگی ابعاد یا توانایی راندن آن باشد. بنابراین می‌توان گفت که سرقت ماشین سنگین از نوع سرقت‌های معمول خیابانی به شمار نمی‌رود و در هر کوچه و محله‌ای شاهد آن نخواهیم بود. اما به هر حال دزدیده‌شدن یک ماشین سنگین به دلیل ارزش بسیار زیادی که دارد می‌تواند ضربۀ اقتصادی غیر قابل جبرانی را به صاحبان این نوع از ماشین‌ها وارد کند. مخصوصاً که انواع مختلف ماشین سنگین ارتباط مستقیم با مشاغل دارند. به این ترتیب کاملاً واضح است که دزدیده‌شدن یک ماشین سنگین در جریان شغلی صاحبان این ماشین‌ها اختلال ایجاد می‌کند و نه تنها صاحب ماشین سنگین بلکه بنگاه یا بنگاه‌های تجاری و خانواده یا خانواده‌های بسیاری را با مشکلات بزرگ اقتصادی روبه‌رو خواهد کرد. بنابراین جلوگیری از سرقت ماشین سنگین نه تنها برای صاحبان آن‌ها بلکه برای کل جامعه امری بسیار مهم و حیاتی خواهد بود.

 چطور می‌توانیم بهتر از ماشین‌های سنگین محافظت کنیم؟ 

در پاسخ به این پرسش که چطور می‌توانیم بهتر از ماشین‌های سنگین محافظت کنیم؟  لازم است که از تکنولوژی کمک بگیریم. همانطور که خیلی خوب می‌دانید ماشین‌های سنگین در بیشتر موارد در مسافت‌های بین جاده‌ای در تردد هستند و به این ترتیب هر زمان صاحبان این ماشین‌ها بخواهند برای استراحت ماشین را ترک کنند مجبور هستند ماشین سنگین خود را در کنار جاده رها کنند. در داخل شهر نیز مشکل مکان مناسب برای پارک ماشین‌های سنگین وجود دارد. چون صاحبان این ماشین‌ها باید آن را به پارکینگ مخصوص منتقل کنند که در بیشتر موارد با محل زندگی خودشان فاصلۀ قابل توجهی دارد یا در برخی موارد و برای مدتی محدود در کنار خیابان پارک کنند چون پارکینگ‌های معمولی گنجایش ماشین‌های سنگین را ندارند. پس بنابراین آنچه برای صاحبان ماشین‌های سنگین اهمیت بسیار زیادی دارد خبرداشتن لحظه به لحظه از ماشین سنگین است.

تأثیر تکنولوژی در جلوگیری از سرقت ماشین سنگین

همۀ ما خیلی خوب می‌دانیم که پیشرفت تکنولوژی توانسته است به راحتی فاصله‌ها را از بین ببرد. اما آیا این کوتاه‌شدن فاصله‌ها در پاسخ به نگرانی‌های همیشگی صاحبان وسایل نقلیۀ سنگین هم راهگشا خواهد بود؟ بدون شک زمان آن رسیده است که صاحبان وسایل نقلیۀ سنگین نگرانی را کنار بگذارند و با استفاده از تکنولوژی روز، به صورت لحظه به لحظه از موقعیت ماشین سنگین خود باخبر شوند. در واقع تکنولوژی با ایجاد و گسترش ردیاب‌ها توانسته است فاصله‌های چند کیلومتری میان ماشین‌های سنگین و صاحبان آن‌ها را به فاصله‌ای چند سانتی‌متری میان گوشی‌های هوشمند و صاحبان وسایل نقلیۀ سنگین تبدیل کند. با این تمهید ویژه، صاحبان وسایل نقلیۀ سنگین می‌توانند به صورت مستقیم در جلوگیری از سرقت ماشین سنگین خود نقش مهم و مؤثری داشته باشند.

برای جلوگیری از سرقت ماشین سنگین کلیک کنید:
برای جلوگیری از سرقت ماشین سنگین کلیک کنید:

4- سرقت ماشین‌آلات صنعتی و تجهیزات و راه‌های ایمن‌سازی آن

ردیاب تجهیزات برای جلوگیری از سرقت وسایل

یکی دیگر از انواع ماشین‌هایی که در صنعت، کشاورزی، راه‌سازی و ساختمان‌سازی نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند و علاوه بر ارزش مادی ارتباط مستقیمی با سعادت و مسائل روز جامعه دارند ماشین‌آلات صنعتی و تجهیزات هستند. شاید سرقت ماشین‌آلات صنعتی کاری بسیار دشوار یا غیرممکن به نظر برسد. اما اهمیت بسیار زیاد این ماشین‌ها به اندازه‌ای است که حتی اگر یک قطعه از این ادوات و ماشین‌آلات کم شود ممکن است ضررهای جبران‌ناپذیری را به صاحبان کارخانجات یا صنایع و حتی تمام افراد جامعه وارد سازد. بر این اساس محافظت از این تجهیزات موضوع بسیار مهمی خواهد بود؛ چون ممکن است با نبود حتی یک قطعه از این وسایل و تجهیزات تمام فعالیت یک کارخانه یا یک پروژۀ مهم ساختمانی یا فعالیت یک زمین وسیع کشاورزی با اختلال روبه‌رو شود و فعالیت ده‌ها یا شاید صدها کارگر را به تعویق بیندازد و به همین راحتی معیشت ده‌ها یا صدها خانواده با خطر مواجه شود. به این ترتیب جلوگیری از سرقت ماشین‌آلات صنعتی و تجهیزات یک دغدغۀ اجتماعی به شمار می‌رود و دیگر یک مسألۀ شخصی نخواهد بود.

چه خطرهایی ماشین‌آلات صنعتی را تهدید می‌کند؟

ماشین‌آلات صنعتی و تجهیزاتی از این قبیل در بیشتر مواقع از ابعاد بسیار بزرگ و وزنی بسیار زیاد برخوردار هستند. به طوری که ممکن است برای حمل و نقل آن‌ها از محلی به محل دیگر لازم باشد از ماشین‌های ترانزیتی کمک گرفته شود؛ چون به هیچ عنوان امکان عبور و مرور ماشین‌آلات صنعتی در خیابان‌های شهری وجود ندارد؛ در صورتی که برای ساخت ساختمان‌های مسکونی یا تجاری کمک گرفتن از این ماشین‌آلات و تجهیزات اجتناب‌ناپذیر است. همین نیاز اساسی به این تجهیزات سبب می‌شود که گاه در طول مدت انجام پروژه این ماشین‌آلات در محل انجام پروژه به حال خود رها شوند. بدون شک هیچ فردی بدون ماشین‌های ترانزیتی نمی‌تواند این ماشین‌آلات بزرگ و سنگین را جابه‌جا کند اما امکان سرقت قطعاتی از این تجهیزات وجود خواهد داشت. ضمن اینکه نبود هر قطعه ممکن است علاوه بر ضررهای اقتصادی، خطرهای جانی نیز در پی داشته باشد. به این ترتیب مراقبت لحظه به لحظه از ماشین‌آلات صنعتی و تجهیزاتی اینچنینی ضروری به نظر می‌رسد. شاید حتی بتوان گفت که صاحبان صنایع مسئول هستند که به بهترین شکل ممکن از این ادوات و تجهیزات مراقبت کنند و حتی یک لحظه نیز از این ابزار و ماشین‌آلات غافل نباشند و تنها به حضور نگهبان اکتفاء نکنند چون تکنولوژی ثابت کرده است که در بیشتر موارد از مراقبت‌های انسانی بهتر و دقیق‌تر عمل خواهد کرد. برای درک بهتر این موقعیت می‌توانید لحظاتی را در نظر بگیرید که نگهبان بر اثر خستگی مفرط به خواب رفته باشد، در این صورت دستبرد به ماشین‌آلات صنعتی و تجهیزات کاربردی به راحتی امکان‌پذیر خواهد بود مگر اینکه تکنولوژی بتواند صاحبان پروژه را به سرعت باخبر کند.

تأثیر تکنولوژی در جلوگیری از سرقت ماشین‌آلات صنعتی و تجهیزات

خوشبختانه پیشرفت تکنولوژی برای این نیاز حیاتی و اساسی نیز پاسخ درخوری ارائه داده است. در واقع استفاده از علم و خلاقیت به همراه نگاه مشفقانه به مسائل مهم جامعه سبب شده است که ردیاب‌هایی مخصوص مراقبت از ماشین‌آلات صنعتی و تجهیزات به عرصۀ صنعت قدم بگذارند و بسیاری از نگرانی‌های موجود در این حیطه را از بین ببرند. به این ترتیب شایسته است گفته شود که استفاده از ردیاب‌ها مؤثرترین و بهترین شیوه برای جلوگیری از سرقت ماشین‌آلات صنعتی و تجهیزات خواهد بود. چون با بهره‌گیری از این شیوه صاحبان پروژه‌های مختلف ساختمانی، صنعتی، کشاورزی و غیره می‌توانند به صورت لحظه به لحظه از موقعیت تجهیزات ارزشمند خود باخبر شوند و از طریق گوشی هوشمندی که در دست دارند به طور دقیق تمام اتفاقاتی را که ممکن است در ساعات استراحت رخ دهند را شخصاً زیر نظر داشته باشند.

اگر نگران امنیت و نگهداری دارایی خود هستید، حتماً بخوانید:
اگر نگران امنیت و نگهداری دارایی خود هستید، حتماً بخوانید:

سخن آخر

تمامی وسایل نقلیه، چه وسایل نقلیۀ سنگین و ماشین‌آلات صنعتی و چه ماشین‌های سواری و شخصی و حتی موتورسیکلت‌ها نه تنها اشیائی قیمتی به شمار می‌روند بلکه کارآیی‌های بسیار مهمی دارند و نقش به سزایی در زندگی فردی و اجتماعی ما انسان‌ها بازی می‌کنند. در حال حاضر نبود هر کدام از این وسایل برای هر یک از ما تهدیدی جدی محسوب خواهد شد. دلیل این اهمیت به‌ سزا  کاملاً واضح است. رشد و پیشرفت تکنولوژی باعث پیچیدگی زندگی انسانی شده است. ذهن انسان با تلاش‌ها و کندوکاوهای بسیار در طول زمانی بس طولانی این تجهیزات و امکانات را به وجود آورده و توانسته است انجام کارهای دشوار و بزرگ را ساده کند. اما بدون شک این امکانات سازنده به مراتب به مراقبت احتیاج خواهند داشت. در پاسخ به این نیاز اساسی به مراقبت باز هم تکنولوژی وارد عمل شد و این بار ردیاب‌ها را برای جامعۀ بشری به ارمغان آورد تا فاصله نتواند ذهن انسان را به خود درگیر کند. چون پیش از هر چیز دیگر ذهن انسان برای دستیابی به پیشرفت‌های بیشتر به فراغت خاطر و آسودگی نیاز دارد. به همین دلیل رادار پیشنهاد می‌کند همین حالا تمام نگرانی‌های اینچنینی را از خود دور کنید و به جای نگرانی‌های حاصل از فاصله، فاصلۀ خودتان را با هر وسیلۀ نقلیه‌ای که دارید به کوتاه‌ترین حدّ ممکن برسانید. وسیلۀ نقلیۀ شما می‌تواند در جیب‌تان باشد.

پ.ن: همین حالا می‌توانید از میان انواع ردیاب، ردیاب مناسب خودتان را انتخاب کنید. ما منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم. در همین صفحه می‌توانید نظر خودتان را برای رادار بنویسید.

برای دیدن ویدئو آزمایش ردیاب رادار فرم زیر را پر کنید

دیدگاه های این مطلب
0 0 رای
امتیاز این مطلب
guest
امتیاز شما به این مطلب
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
۱۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۶۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۳۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
ای بابا چرا اینجا
وایستاد! پوچ بود آخه
۳۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۲ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۶ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۱۲۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
۵۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۱‌میلیون تومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۸۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
متاسفانه این یکی
خالی بود

یکی از جوایز ردیاب رادار رو همین الان برنده شو!

اطلاعاتتون رو وارد کنید و بعد با فشار دادن دکمه پایین گردونه رو به چرخش در بیارید، امیدواریم روی بهترین گزینه توقف کنه! ؟

قانون ما:

  • یک بازی برای هر کاربر
  • صحیح بودن اطلاعات برای دریافت جایزه الزامی می‌باشد