صفحه اصلی   »   بلاگ    »   

»

ردیاب دوچرخه

ردیاب دوچرخه، مانعی بزرگ برای سرقت

|

همین اول مقاله توجه شما را به دیدن کلیپ زیر جلب می‌کنیم. حیرت انگیز نیست؟ در کمتر از 10 ثانیه یک دوچرخه قفل شده به سرقت رفت. پس می‌توان نتیجه گرفت روزانه تعداد بالایی چرخ به سرقت می‌روند وکاری از دست صاحبان آن‌ها ساخته نیست. اما چرا پیدا شدن دوچرخه تقریبا غیرممکن است؟ چه راه‌هایی برای تامین امنیت دوچرخه وجود دارد؟ قطعی‌ترین روش کدام است؟ آیا خرید ردیاب دوچرخه ضروریست؟ اگر شما صاحب دوچرخه باشید این‌ها سوالاتیست که احتمالا ذهن شما را درگیر خواهد کرد. ما در این مقاله تصمیم داریم به این سوالات پاسخ بدهیم و چند نکته که به شما در محافظت از چرخ، کمک می‌کند معرفی کنیم.

ویدئو سرقت دوچرخه در کمتر از ده ثانیه!

ردیاب دوچرخه چیست؟

با بالا رفتن آمار سرقت‌ها و شیوه‌های مختلفی که سارقان به کار می‌گیرند، واژه ی ردیاب زیاد شنیده می‌شود. استفاده از ردیاب برای دوچرخه شاید در ابتدا کمی‌ عجیب به نظر برسد اما اگر سری به فروشگاه‌ها بزنید و از قیمت چرخ‌های حرفه‌ای بپرسید، متقاعد خواهید شد استفاده از جی‌پی‌اس برای دوچرخه هم معقول است.
اجازه بدهید خیلی مختصر و ساده ردیاب دوچرخه را معرفی کنیم. ردیاب دوچرخه دستگاهی کوچک است که به کمک جی‌پی‌اس، سیم‌کارت و اپلیکیشن امکان نظارت و ردیابی را برای مالک فراهم می‌کند و در هر قسمت از چرخ که بتوان آن را مخفی کرد قابل نصب است. در واقع کاربر اطلاعاتی که از طریق جی‌پی‌اس دریافت شده در اپلیکیشن مشاهده خواهد کرد و می‌تواند از راه دور بر دوچرخه نظارت داشته باشد.

نحوه عملکرد ردیاب دوچرخه

این روز‌ها علاوه بر استفاده از ردیاب خودرو، موتورسیکلت، اشخاص و … به کارگیری ردیاب دوچرخه امری ضروری به حساب می‌‌آید. تا به حال فکر کرده‌اید که اگر در شرایطی دوچرخه شما به سرقت برده شد چه چاره‌ای جز پیدا کردن آن توسط پلیس دارید؟ قطعاً بجز گشت و گذار در خیابان‌ها به امید یافتن آن و مراجعه به آگهی‌های فروش دوچرخه چاره‌ای نخواهید داشت. این داستان زمانی خیلی نگران‌کننده است که شما یک دوچرخه حرفه‌ای با قیمت بسیار بالا را از دست داده‌اید. در چنین شرایطی، ردیاب چرخ یک راه‌حل خیلی پرکاربرد خواهد بود. با کمک ردیاب می‌توانید بدون اینکه سارق متوجه وجود جی‌‌پی‌اس شود، محل دوچرخه را پیدا کنید. ردیاب دوچرخه به کمک جی‌پی‌اس امکان ردیابی و کنترل را برای مالک فراهم می‌کند و به واسطه اپلیکیشن میتوان بر آن نظارت داشت. این جی‌پی اس‌ها از نوع شارژی بوده و باید با توجه به نوع و مدلی که دارند آن‌ها را شارژ نمایید.

جی پی اس دوچرخه

مزایای جی پی اس دوچرخه

از جمله مزایای جی پی اس دوچرخه می‌توان ردیابی و نظارت بر آن را نام برد. اگر شما صاحب یک دوچرخه باشید به کمک جی‌پی‌اس به راحتی آن را به دیگران می‌توانید قرض بدهید دقیقا همان ترفندی که در ایستگاه‌های کرایه دوچرخه به کار گرفته می‌‌شود! در واقع زمانی که دوچرخه ای را کرایه می‌کنید با ردیاب مخفی دوچرخه  که در هر جایی از آن امکان نصبش فراهم است شما ردیابی می‌شوید و نمی‌توانید چرخ را سرقت کنید یا در تاریخ مقرر تحویل ندهید.

جی پی اس برای دوچرخه تمام ماجرا نیست...

همانطور که می‌دانید ردیاب تمام ماجرا نیست و نمی‌توان تنها به کمک جی پی اس برای دوچرخه امنیت صددرصد را تامین کرد. رعایت برخی نکات دیگر برای حفظ امنیت دوچرخه و به طور کل هر وسیله ی دیگری ضروریست و نمی‌توانید آن ها را نادیده بگیرید. اگر کمی‌ صبور باشید این نکات را در ادامه مقاله خواهید خواند.

1. شماره تنه دوچرخه، واجبتر از نان شب!

این موضوع به اندازه پلاک خودرو شما، موقع گزارش سرقت به پلیس اهمیت دارد. اما اینکه چرا افراد به شماره تنه دوچرخه خود بی توجهن چیزیست که ما هم نمی‌دانیم. قطعا اگر آن را جایی یادداشت نکرده باشید نباید در بین این انبوه دوچرخه در سطح شهر انتظار داشته باشید پلیس بتواند آن را پیدا کند. ارائه یک تصویر از چرخ و شماره آن کمک زیادی به سریعتر پیدا شدن دوچرخه شما خواهد کرد.

2. قفل چرخ، واجبتر از واجب!

قفل چرخ داستان مفصلی دارد. شما نمی‌توانید ادعا کنید با یک قفل کوچک که در جیب خود دارید دوچرخه‌اتان را ایمن کرده اید. اگر بخواهیم در این مقاله کلیپ‌هایی از سرقت دوچرخه‌های قفل شده بگذاریم حجم زیادی از اینترنت شما را صرف دیدن آن‌ها خواهیم کرد. هم شما می‌دانید و هم ما که قفل کردن دوچرخه موضوعی پیش پا افتاده نیست و بسیار مهم است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در مورد این موضوع کمی بیشتر توضیح بدهیم.

انواع قفل‌های دوچرخه

با توجه به اهمیت موضوع قفل دوچرخه بد نیست نگاهی به انواع قفل چرخ داشته باشیم و معایب و مزایا هر کدام را به طور خلاصه بررسی کنیم:

قفل کابلی:

این قفل ها از نظر سبک بودن در مقام اول قرار می‌گیرند. اما این را بدانید قفل های خوب سبک نیستند و خیلی نمی‌توان در بحث امنیت روی آن ها حساب کرد. قفل کابلی برای مناطقی که خطر سرقت در آن‌جا پایین است مناسب است.  نکته منفی این سری از قفل‌ها این است که به راحتی قابل بریده شدن هستند و برای این کار سارق فقط به یک انبر نیاز دارد.  اما به هرحال استفاده از آن هم از رها کردن چرخ بدون هیچ قفلی بهتر است. قفل کابلی دوچرخه بهترین مکمل برای دیگر قفل هاست. استفاده همزمان آن با قفل دیگر بسیار کارا خواهد بود و زمان سرقت را بالاتر خواهد برد.

قفل کابلی دوچرخه

قفل زنجیری:

یکی از سنتی‌ترین روش‌های قفل کردن، استفاده از قفل‌های زنجیریست. این مدل قفل را می‌توان به هر جسم ثابتی بست و این یکی از دلایل محبوبیت آن‌هاست.  قطور بودن زنجیر و استفاده از قفلی مطمئن ضریب امنیتی دوچرخه را بالاتر خواهد برد و باید به آن دقت داشت. درضمن این را هم بدانید، بهتر است از زنجیری با طول بلند استفاده کنید تا بتوانید آن را از بین چرخ ها و بدنه رد کنید؛ زیرا سارقان ممکن است حتی به لاستیک‌های دوچرخه شما هم رحم نکنند و آن‌ها را به سرقت ببرند. قفل های زنجیری بر خلاف کابلی، از نظر وزنی سنگین هستند و به همین دلیل حمل آن‌ها کمی‌ دشوار است . البته این قضیه برای زنجیرهای با کیفیت صادق است و اگر قفل زنجیری شما سنگین نیست یعنی انتخاب درستی نکرده اید.  نکته مهم این که صرفا با داشتن قفل زنجیری نباید تصور کنید دوچرخه شما ایمن است و خطری آن را تهدید نمی‌کند. همانطور که می‌دانید سارقان برای هر مانعی راه حلی پیدا می‌کنند مخصوصا‍ً زمانی که استفاده از آن ها رایج باشد.

قفل زنجیری دوچرخه

قفل D شکل (U):

خب، تقریبا به قفلی مطمئن برای دوچرخه رسیدیم. قفل‌های D شکل که به واسطه ظاهرشان به این نام معروف شده‌اند یکی از راهکارهای خوب برای تامین امنیت دوچرخه به حساب می‌‌آیند. قفل D از دو بخش U شکل و بخش چفت شونده تشکیل شده است. این سری از قفل‌ها به دلیل سنگین و حجیم بودن، برای حمل دشوار است، اما برای استفاده روزمره در مناطقی که از نظر امنیتی ضعیف است توصیه می‌شود. از دیگر مزایا این قفل، مقاومت در برابر چکش، قلم (اسکنه) می‌باشد.

قفل d شکل دوچرخه

پندهایی از رادار

  1. همیشه سعی کنید دوچرخه خودتان را به یک میله سنگین و بلند یا درخت قفل کنید. در بسیاری از موارد در صورتی که میله کوتاه باشد، سارق دوچرخه را از بالا با قفل‌ها به سرقت می‌‌برند!
  2. هیچگاه برای فروش دوچرخه‌اتان با خریدار درب منزل خود قرار نگذارید. زیرا این ممکن است ترفندی برای سارقان باشد که به بهانه خرید دوچرخه از مکان آن سر در بیاورند و در فرصت مناسب آن را به سرقت ببرند.
  3. برای کارهای کوتاهی مثل خرید که مجبور به ترک دوچرخه هستید، ترجیحاً آن را به کسی بسپارید و از او بخواهید برای چند دقیقه مراقب دوچرخه شما باشد. پارک کردن چرخ زیر دوربین مدار بسته هم می‌تواند راه‌حلی مناسب برای چنین مواقعی باشد.
  4. از قفل کردن چرخ حتی در پارکینگ منزل خودتان هم غافل نشوید.
  5. با قرار دادن دوچرخه در لا‌به‌لای وسایل نقلیه دیگر دسترسی سارق به آن را محدودتر کنید و شکستن قفل را سخت‌تر نمایید.
  6. استفاده همزمان از چند قفل را فراموش نکنید. با این کار زمان زیادی از سارق می‌گیرید و نیاز به ابزارهای مختلف دارد.

از فواید دوچرخه و دوچرخه سواری هر چه بگوییم کم است، اما دقت داشته باشید که با لحظه‌ای غفلت می‌توانید برای همیشه آن را از دست بدهید. پس مراقبت از چرخ شوخی بردار نیست. قفل‌ها و ردیاب‌ها راه حل‌هایی هستند که به شما در این زمینه کمک خواهند کرد. در این مقاله با هم از روش‌های تامین امنیت دوچرخه خواندیم. علاوه بر این ردیاب دوچرخه را معرفی کردیم که بهترین راهکار برای پیشگیری از سرقت است. اگر در زمینه روش‌های پیشگیری از سرقت تجربه‌ای دارید که جایش در این مقاله خالیست با ما در میان بگذارید، حتما از نظر شما استفاده خواهیم کرد. موفق باشید.

برای دیدن ویدئو آزمایش ردیاب رادار فرم زیر را پر کنید

دیدگاه های این مطلب
0 0 رای
امتیاز این مطلب
guest
امتیاز شما به این مطلب
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
۱۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۶۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۳۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
ای بابا چرا اینجا
وایستاد! پوچ بود آخه
۳۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۲ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۶ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۱۲۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
۵۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۱‌میلیون تومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۸۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
متاسفانه این یکی
خالی بود

یکی از جوایز ردیاب رادار رو همین الان برنده شو!

اطلاعاتتون رو وارد کنید و بعد با فشار دادن دکمه پایین گردونه رو به چرخش در بیارید، امیدواریم روی بهترین گزینه توقف کنه! ؟

قانون ما:

  • یک بازی برای هر کاربر
  • صحیح بودن اطلاعات برای دریافت جایزه الزامی می‌باشد