صفحه اصلی   »   بلاگ    »   

»

بهترین ماشین 2020

بهترین ماشین سال 2020 کدام است؟

|

بهترین ماشین سال باید خودرویی باشد که به بهترین نحو ممکن، با زیباترین شکل ممکن، با ارائۀ بالاترین امکانات مورد انتظار، بتواند پاسخگوی نیاز مشکل‌پسندترین افراد دنیا باشد. بدون شک شرکت‌های خودروساز برای دستیابی به این قلۀ افتخار باید از پیچ و خم‌های بسیار زیادی عبور کنند و سختی‌های طاقت‌فرسایی را پشت سر بگذارند. اما پرسش اساسی اینجاست؛ وقتی خودرویی موفق می‌شود عنوان بهترین سال را از آنِ خود کند باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ یا بهتر است پرسیده شود که شما انتظار دارید این خودروی منتخب جهانی چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ رادار در این مقاله قصد دارد از ماجرای انتخاب بهترین خودرو در سال 2020 بنویسد و البته توضیحات دیگری از قبیل قیمت این خودرو و ویژگی‌هایی که باعث شده‌اند این ماشین بهترین سال باشد را به طور مبسوط شرح دهد. رادار از شما دعوت می‌کند تا انتهای این مقاله همراهش باشید تا با اعجوبۀ سال بیشتر آشنا شوید.

بهترین ماشین سال چطور انتخاب می‌شود؟

شایدجالب باشد بدانید که مسئولیت انتخاب بهترین خودرو به عهدۀ روزنامه‌نگاران گذاشته شده است. یعنی افرادی که به طور تخصصی در تمام دوران اشتغال خود به مبحث انواع و اقسام ماشین می‌پردازند و شناخت خوبی از تکنولوژی روز دنیا دارند و باز هم به دلیل ویژگی‌های شغلی که دارند به طور کامل و دقیق مخاطب خودشان یا به عبارتی دیگر مشکل‌پسندترین افراد دنیا را که قرار است خریدار بهترین خودرو سال باشند را می‌شناسند. برای این انتخاب دشوار در هر سال 86 روزنامه‌نگار خودرو از 24 کشور مختلف در سراسر دنیا کاندید می‌شوند و خودروهای ارائه‌شده توسط بزرگترین و خوش‌نام‌ترین شرکت‌های خودروسازی را مورد بررسی قرار می‌دهند و در انتهای جشنواره بهترین خودروی سال را از میان چند نمونۀ ناب انتخاب می‌کنند.

در سال 2020 بیش از 50 ماشین به این مرحله راه پیدا کردند و در مرحلۀ هیجان‌انگیز نهایی تنها سه خودرو یعنی کیا تلوراید به همراه مزدا 3 و مزدا CX-30  باقی ماندند. در میان این سه خودروی جنجال‌برانگیز نیز کیا تلوراید محبوب توانست گوی سبقت را از دو رقیب دیگر خود برباید و برندۀ نهایی این رقابت باشد.

کیا تلوراید توسط یک کارخانۀ خودروساز کره‌ای ساخته شده است. این اعجوبۀ خودروسازی یک ماشین شاسی‌بلند درجۀ یک است که مخصوص بازار خودروی آمریکای شمالی طراحی و ساخته شده است. البته ناگفته نماند که آمریکای شمالی نیز قدردان این توجه کره‌ای بوده است و پیش از اینکه این تحفۀ ناب عنوان بهترین خودروی سال را به خود اختصاص دهد جایزۀ بهترین خودروی شاسی‌بلند سال آمریکای شمالی را به آن اعطاء کرده است. همچنین کیا تلوراید که بهترین مدل الکتریکی سول را دارا می‌باشد جایزۀ بهترین ماشین شهری سال را نیز از آنی خود کرده است.

اما وضعیت سایر رقبا

مزدا cx-30
مزدا 3

بدون شک ماشین‌هایی که به این رقابت بزرگ و جهانی راه پیدا می‌کنند هر کدام به نوعی شایستگی‌هایی داشته‌اند و به طور قطع حرف‌های بسیاری برای گفتن. پس بهتر است اشاره‌ای هم به وضعیت سایر رقبا داشته باشیم. در سال 2020 پورشه تایکان عنوان پرافتخارترین مدل را کسب کرد. همچنین گفتنی است که اولین مدل الکتریکی پورشه نه تنها در بخش بهترین ماشین اسپرت بلکه در بخش بهترین ماشین لوکس نیز بیشترین تعداد رأی داوران مشکل‌پسند را از آنِ خود کرد. جالب است بدانید که پورشه تایکان، این رقیب قَدَر، راحت از سر راه کیا تلوراید کنار نرفته است و جوایز ارزشمندی از جمله جایزۀ ماشین سال آلمان و همچنین بهترین ماشین اسپرت در بازار چین را به خود اختصاص داده است.

اما اگر دوست دارید در مورد برندۀ بهترین طراحی سال 2020 هم بیشتر بدانید لازم است اضافه کنم که در این بخش پورشه تایکان با پژو 208 و مزدا 3 رقابت داشتند. اما در میان این سه رقیب مزدا 3 با اقتدار توانست عنوان بهترین طراحی سال را به خود اختصاص دهد.

قیمت خودرو کیا تلوراید 2020

کیا تلوراید

بدون شک بهترین ماشین سال از قیمتی درخور نیز برخوردار خواهد بود. شاید جالب باشد بدانید که خودروی حیرت‌برانگیز کیا تلوراید در 5 سطح، با 5 قیمت متفاوت عرضه شده است. البته کیا تلوراید در اجزای اصلی و پایه‌ای یکسان است و تفاوت در سایر بخش‌ها سبب می‌شود که قیمت آن از سطحی به سطح دیگر انتقال پیدا کند. به عبارتی دیگر باید گفت تمام مدل‌های کیا تلوراید 2020 پیشرانۀ 6 سیلندر 308 لیتری استاندارد دارند که قدرتی به اندازۀ 291 اسب بخار و گشتاوری با نیروی 355 نیوتون متر را دارا می‌باشد. همچنین لازم است اضافه شود که در تمام انواع خودرو کیا تلوراید تمام سیستم‌های ایمنی استاندارد، که تا به امروز در سراسر دنیا طراحی شده و مورد استفاده قرار گرفته‌اند، به کار رفته‌اند. سیستم‌های بی‌نظیر و ایمنی بخشی از قبیل:  

  • دستیار پیشگیری از برخورد جلو
  • دستیار حفظ خودرو بین خطوط
  • کروز کنترل هوشمند
  • هشدار نقاط کور
  • ورود هوشمند و استارت دکمه‌ای
  • هشدار سرنشین پشتی

کیا تلورایدLX

پایین‌ترین سطح یا مدل پایۀ این خودرو که با علامت LX معرفی می‌شود از قیمتی معادل 31690 دلار برخوردار است. کیا تلوراید LX از رینگ‌هایی 18 اینچی از جنس آلیاژ، لامپ‌های LED، هشدار برای رعایت فاصلۀ پارک خودرو، صندلی‌هایی راحت برای 8 نفر سرنشین که با روکشی از جنس چرم مصنوعی پوشیده شده‌اند، فرمانی با روکش چرم،  امکان ورود به ردیف سوم تنها با فشردن یک کلید، به همراه 6 درگاه USB تشکیل شده است.

کیا تلوراید S Spec

بهترین ماشین سال، یعنی کیا تلوراید شگفت‌انگیز، در سطح بعدی به قیمت 33990 دلار می‌رسد. این نسخۀ ارزشمند و وسوسه‌برانگیز علاوه بر ویژگی‌های پایه‌ای خانوادۀ قدرتمند کیا تلوراید از شاخصه‌های منحصر به فردی از قبیل رینگ‌هایی 20 اینچی، ریل‌هایی سقفی، جلوپنجره و تریمی درجۀ یک، سانروفی برقی، صندلی برقی مخصوص راننده که در 10 جهت قابلیت تنظیم دارد، صندلی‌های جلوی گرم‌شوند، به همراه صندلی‌هایی کاپیتانی در ردیف دوم برخوردار است. همچنین شاید جالب باشد بدانید که در این مدل از کیا تلوراید صندلی‌ها تنها برای 7 نفر سرنشین دارند به این ترتیب در مقایسه با مدل LX یک سرنشین کمتر گنجایش خواهد داشت.

کیا تلوراید EX

اما در سطح بعدی به یکی دیگر از اعضای خانوادۀ بزرگ کیا تلوراید خواهیم رسید که قیمتی معادل 37090 دلار را به خود اختصاص داده است و از تجهیزاتی از قبیل رینگ‌هایی 18 اینچی، تریم‌ صندلی‌های چرمی، ناوبری به همراه صفحه نمایشی 10.25 اینچی، صندلی برقی راننده که در 8 جهت قابلیت تنظیم دارد؛ صندلی‌های جلو مجهز به سیستم سردکن، دستیار راننده مخصوص بزرگراه‌ها، آفتاب‌گیر مخصوص شیشه‌ها، درب پشتی برقی و هوشمند، و در نهایت صندلی‌هایی که گنجایش 8 سرنشین را دارند برخوردار است. 

کیا تلوراید SX

در این سطح به قَدَرترین عضو خانوادۀ کیا تلوراید 2020 خواهیم رسید که با نام کیا تلوراید SX معرفی شده است. این عضو تماشایی اختلاف قیمت قابل توجهی با سایر اعضای خانواده دارد و به قیمت 41490 دلار به فروش می‌رسد. شاید جالب باشد بدانید که این نسخۀ حیرت‌برانگیز از خانوادۀ بهترین ماشین سال رینگ‌هایی 20 اینچی به رنگ مشکی، چراغ‌هایی LED، دو سانروف، صندلی‌هایی کاپیتانی در ردیف دوم، پنل سیستم صوتی هارمن کاردون، نورپردازی داخل کابین، پایش محیط، پایش نقطۀ کور و … را به همراه دارد. اما نکتۀ جالب‌تر اینکه حتی کیا تلوراید SX نیز همچنان قابلیت ارتقاء را دارد. در واقع اگر بر هزینۀ پرداختی بتوانید 4 هزار دلار دیگر هم اضافه کنید آن وقت خواهید توانست از پکیج SX پرستیژ بهره‌مند شوید. این پکیج ناب شامل سیستم چهار چرخ محرک، صندلی چرم ناپا، پوشش درجۀ یک سقف، هدآپ دیسپلی، صندلی‌های ردیف دوم با قابلیت گرم و سرد شونده به همراه غربیلک فرمان گرم شونده؛ می‌شود.

پ.ن: جی پی اس ماشین  شاید تنها آیتمی باشد که جای آن در میان انواع و اقسام امکانات مدهوش‌کنندۀ این خودروی محبوب و وسوسه‌برانگیز خالی به نظر می‌رسد.

سخن آخر

بهترین ماشین سال را می‌توانیم نمایانگر بالاترین سطح تکنولوژی و فناوری جهان هم بدانیم. چون تمام شرکت‌های نام‌دار در عرصۀ خودروسازی و صنعت تمام تلاش و خلاقیت خود را به کار گرفته‌اند تا بتوانند در یک رقابت جنجالی با رقبایی قَدَر و صاحب‌نام خودنمایی کنند و پیروز این میدان باشند. به طور قطع این شرکت‌ها با تکنولوژی پیشین خیلی خوب آشنا خواهند بود و به هیچ عنوان به کم یا حتی معمولی قانع نخواهند شد. این شرکت‌های جنجال‌برانگیز همیشه به دنبال بهترین‌های جهان هستند و تنها به ارائۀ امکاناتی متفاوت، متمایز و تازه فکر می‌کنند. در ضمن تمام این شرکت‌ها می‌دانند که میدان بزرگ تکنولوژی و پیشرفت صنعت روز به روز در حال گسترش است و اگر لحظه‌ای تعلل کنند برای همیشه از دور این رقابت هیجان‌برانگیز خارج خواهند شد. بنابراین شکی باقی نخواهد ماند که بهترین‌ها پس از گذر زمان به ماندگارترین‌ها تبدیل خواهند شد و خاطره‌ها خواهند ساخت.

پ.ن: رادار مشتاق است نظر شما را در مورد بهترین خودرو سال 2020 بخواند. شما می‌توانید در همین صفحه نظر خودتان را بنویسید.  

برای دیدن ویدئو آزمایش ردیاب رادار فرم زیر را پر کنید

دیدگاه های این مطلب
0 0 رای
امتیاز این مطلب
guest
امتیاز شما به این مطلب
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
۱۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۶۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۳۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
ای بابا چرا اینجا
وایستاد! پوچ بود آخه
۳۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۲ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۶ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۱۲۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
۵۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۱‌میلیون تومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۸۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
متاسفانه این یکی
خالی بود

یکی از جوایز ردیاب رادار رو همین الان برنده شو!

اطلاعاتتون رو وارد کنید و بعد با فشار دادن دکمه پایین گردونه رو به چرخش در بیارید، امیدواریم روی بهترین گزینه توقف کنه! ؟

قانون ما:

  • یک بازی برای هر کاربر
  • صحیح بودن اطلاعات برای دریافت جایزه الزامی می‌باشد