صفحه اصلی   »   بلاگ    »   

»

سرقت باتری خودرو

5 روش مهم که از سرقت باتری خودرو پیشگیری می‌کند

|

حتما می‌‌دانید سرقت خودرو کار آسانی نیست. در واقع هر سارقی از پس چنین عملیات بزرگی بر نمی‌ آید و خود را به دردسر نمی‌ اندازد. اما بالاخره در بین سارقانی که حساب شده و با برنامه ریزی دست به انجام سرقت‌های بزرگ می‌زنند افرادی هم هستند که دزدی‌های کوچک و کم ریسک مثل سرقت باتری خودرو کار هر روزشان است. متاسفانه این روزها آمار سرقت لوازم و قطعات خودرو بسیار بالا رفته است. دلایل مختلفی برای تحلیل این مسئله وجود دارد. شاید بتوان گفت دلیل اصلی آن ریسک پایین و راحت بودن این نوع سرقت باشد. البته اینکه همی‌شه خریدارانی برای خرید قطعات سرقتی، وجود دارند هم بی تاثیر نیست. خب، با این  شرایط چاره چیست؟ در این آشفته بازار چه راه‌هایی برای مراقبت از باتری خودرو وجود دارد؟ ما در این مقاله سعی داریم به تمامی‌ این سوالات پاسخ دهیم و باهم به بررسی این موضوع بپردازیم.

انگیزه‌ی سارقان از سرقت باتری چیست؟

با مطالعه‌ی مصاحبه‌هایی که با سارقین شده بود به این نتیجه رسیدیم نود درصد آن‌ها به علت اوضاع وخیم اقتصادی و اعتیاد شدید مجبور به این نوع سرقت شده‌اند. در واقع بسیاری از این افراد با سرقت باتری خودرو و فروش آن با قیمتی بسیار کم، پول مواد مخدر خود را تامین می‌‌کنند. گاهی موارد این سرقت به علت یک خصومت شخصی است و راحت‌ترین راه برای سارقان، انتخاب این روش دزدی است. در این میان، افرادی هم هستند بعد از اینکه با در بسته برای سرقت خودرو مواجه می‌‌شوند ناچاراً دست به سرقت باتری آن خودرو می‌‌زنند. هرچند این قضیه همیشه درست نیست چون هر سارق روی یک بخش خاص تخصص دارد و با انجام سرقتی که بر آن مسلط نیست ریسک کار خود را بالا نمی‌‌برد. یکی از علت‌های اصلی دیگر که سارقان به این سمت کشیده می‌‌شوند ریسک پایین آن است. تصور کنید باتری خودرو شما به سرقت برده شده است. چه مدرکی برای اثبات آن دارید؟ چگونه آن را شناسایی می‌‌کنید؟ احتمالا شما هم شماره سریال باتری خودرو را حفظ نیستید پس با این وجود نمی‌توانید شخصی که در خیابان مشغول حمل یک باتریست را متهم کنید که سارق است.  اما این موضوع به هر دلیل که باشد چیزی است که روزانه در اطراف ما اتفاق می‌‌افتد و هیچ بعید نیست خودرو ما هم قربانی این نوع سرقت شود. خب بهتر است نگاهی به روش‌های سرقت باتری ماشین بیندازیم و ببینیم سارقان چه مراحلی را طی می‌‌کنند.

دزدیدن باتری خودرو

آشنایی با ترفندهای سارقان

اگر سری به آپارت و یوتیوپ بزنید شاهد حجم زیادی کلیپ با تیترهای سرقت باتری خودرو در یک دقیقه خواهید بود! بله این واقعا امکان‌پذیر است. امروزه سارقان به کمک ابزارهایی که در اختیار دارند برای سرقت یک باطری به یک دقیقه زمان، بیشتر نیاز ندارند. معمولا اکثر سارقان برای این نوع دزدی یک روش مشخص دارند:

در مرحله اول خودروی خود را که در اکثر موارد سرقتی است در کنار خودروی مورد نظر متوقف می‌‌کنند. بعد از این، یکی از سرنشینان به کمک ابزارها و قیچی‌های بزرگ کابل‌ها را می‌‌برد و در مرحله بعد باتری را از جا درآورده و متواری می‌‌شوند.

در برخی موارد اگر سارق احساس کند خطری او را تهدید نمی‌‌کند به شیوه کلاف کردن یا همان خم کردن، درهای خودرو را باز می‌‌کند و علاوه بر باز کردن درب کاپوت لوازم ارزشمند داخل ماشین را هم برمی‌‌دارد. این تمام اتفاقیست که در یک عملیات سرقت باتری خودرو می‌‌افتد.

نکته جالب این که این سارقان بیشتر سراغ خودروهایی می‌‌روند که در مکان‌های تاریک و خلوت پارک شده باشد و این یک زنگ خطر برای کسانیست که نسبت به مکان پارک خودرویشان بی‌توجه‌اند. تا یادمان نرفته این را هم بگوییم بهترین و ساده‌ترین خودرو برای این نوع سرقت خودرو پراید است؛ چون علاوه بر اینکه تعداد آن‌ها خیلی بالاست، درهای آن‌ها هم به راحتی باز می‌‌شوند. حالا بعد از تمام این صحبت‌ها وقت آن است بگوییم چه راه‌هایی برای جلوگیری از سرقت باتری خودرو وجود دارد؟ اما قبل از آن شما را به دیدن کلیپی با موضوع سرقت باتری خودرو دعوت می‌کنیم.

ویدئو دزدی باتری پراید

پیشگیری از سرقت باتری خودرو با چند حرکت ساده

پیشگیری از سرقت باتری خودرو کار سختی نیست. اگر شما نخواهید برای امنیت خودرو خود هزینه کنید، ممکن است مجبور باشید زیر بار خرج سنگین تری برای خرید مجدد آن، لوازم و یا  قطعات آن بروید. خب، بی معطلی برویم سراغ راهکارهایی که برای پیشگیری از سرقت باتری عنوان شده است: 

1. به کار بردن بست باتری خودرو

به شما توصیه می‌‌کنیم به عنوان اولین قدم، برای باتری خودرو بست تهیه کنید. شاید بگویید هر خودرو به طور فابریک شامل بست زیرین باتری می‌باشد، بله درست است اما اگر به دنبال امنیت خودرو  باشید می‌‌دانید بست فابریک به تنهایی کافی نخواهد بود. در واقع با گذاشتن بست و زمان بر بودن باز کردن آن، مدت زمان سرقت برای سارق طولانی شده و ریسک را برای او بالا می‌‌برد. این بست‌ها اگر با تعداد بالایی پیچ بسته شده باشد به علت زمانبر بودن باز کردن آن‌ها، ضریب امنیتی را  بالاتر می‌‌برد.

جلوگیری از سرقت باتری خودرو

2. محافظ ضدسرقت باطری خودرو (قفل باطری)

یکی دیگر از پرکاربردترین لوازم ضدسرقت باطری خودرو استفاده از محافظ ضد سرقت باطری خودرو که به آن قفل باطری هم گفته می شود؛ می باشد. محافظ باتری خودرو با نصب شدن بر روی پیچ هایی که برای نگه داری بست باطری تعبیه شده اند‌ امکان سرقت را تا حد زیادی کاهش می دهد. این ابزار به کمک پیچ ها و قفلی که در آن جای گرفته امنیت باطری خودرو را بالا می‌برند‌.

3. در جلوگیری از سرقت باتری خودرو قفل کاپوت را فراموش نکنید

این ابزار با جلوگیری از باز شدن کاپوت، اجازه‌ی دزدیده شدن قطعه‌هایی مثل باتری، کامپیوتر خودرو (ECU) و از کار انداختن دزدگیر را به سارق نخواهد داد. قفل کاپوت در جلوگیری از سرقت باتری خودرو و بالا بردن امنیت خودرو به خصوص خودروهای پژو و پراید بسیار موثر است؛ زیرا به دلیل فاصله زیاد بین کاپوت و بدنه، سارق به کمک یک پیچ گوشتی قادر به باز کردن آن خواهد بود. این قضیه در خودروهایی مثل 206 بسیار بارز تر است. اما محافظ قفل کاپوت به وسیله دو پیچ که قفل را به بدنه خودرو متصل می‌‌کند، روی قفل نصب شده و مانع از باز شدن آن می‌‌شود.

4. در انتخاب دوست دقت کنید!

در بین اعترافات، افرادی وجود داشتند که قربانی رفاقت ساختگی سارقان با آن‌ها شده بودند. در واقع سارق با یک هدف از پیش تعیین شده با فرد رفاقت می‌‌کند و پس از جلب اعتماد مالک خودرو نیت خود را عملی می‌‌کند. این برنامه می‌‌تواند با هدف سرقت خودرو و یا لوازم ارزشمند آن‌ها چیده شده باشد.

5. به‌عنوان آخرین و بهترین راهکار: برای خودرو خود ردیاب تهیه کنید

قبل از این که به پایان مقاله برسیم بهتر است با است نگاهی به ردیاب خودرو بیندازیم و ببینیم چگونه این سیستم یک راهکار قطعی، برای پیشگیری از سرقت باتری خودرو خواهد بود. 
ردیاب ماشین

ردیاب خودرو چیست و چگونه جلوی سرقت باتری را می‌گیرد؟

ردیاب خودرو راهکاری مطمئن است که مثل بادیگاردی قدر، محافظ ماشین شما خواهد بود. در حقیقت ردیاب خودرو تلفیقی از دو بخش سخت افزار و نرم افزار است که علاوه بر موقعیت یابی،امکانات زیاد دیگری را در اختیار مالک قرار می‌دهد. پس از جاساز کردن این دستگاه کوچک در ماشین کار رادار آغاز خواهد شد و تمامی اطلاعات و آمار مربوط به اتومبیل که از جی‌پی‌اس دریافت کرده را در خود پردازش و ذخیره می‌نماید. در مرحله بعد تمامی این داده‌ها بر روی سرور ارسال شده و به کمک اپلیکیشن یا سامانۀ تحت‌وب، در اختیار صاحب خودرو قرار می‌گیرد.

یکی از ویژگی‌هایی که در این مقاله به آن تاکید داریم، هشدار سرقت باتری در ردیاب خودرو رادار می‌‌باشد. به کمک این اعلان، زمانی که سارق اقدام به سرقت باتری کند، تلفن همراه شما به صدا در می‌‌آید و می‌‌توانید اقدامات لازم را انجام دهید. در واقع شما با صرف هزینه‌ای برای خرید ردیاب خودرو از خسارات زیادی پیشگیری خواهید کرد.

پیشگیری از سرقت باتری خودرو

جلوگیری از سرقت باطری پراید

خودرو پراید یکی از اتومبیل هایی است که به دلیل ضعف های امنیتی بالا معمولا مورد هدف سارقان قرار می گیرد. باطری این خودرو هم در زمره رایج ترین دزدی های اتومبیل است. اگر شما هم مالک خودرو پراید هستید، پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از سرقت باطری پراید تمام راهکار های این مقاله را به کار بگیرید. به این ترتیب ایمنی خودرویتان را افزایش داده و سارقان را ناکام خواهید گذاشت. 

به عنوان نکته پایانی باید گفت به کارگیری تمامی‌ این امکانات نیازمند داشتن وقت زیاد و یا هزینه ی بالا نیست. شما با یکبار خریدن ابزارهایی که در بالا معرفی شد کمک بسیار زیادی به آرامش روانی و مخارج خود خواهید کرد. اما باز هم احتیاط شرط عقل است و نباید به دلیل رعایت نکات ایمنی، خودرو را در هر محل و شرایطی پارک کرد. ما در این مقاله سعی کردیم شما را با شایع ترین روش‌های سرقت باتری خودرو آَشنا کنیم و شما را از شیوه ی عملکرد سارقان آگاه کنیم. در پایان نکاتی در خصوص پیشگیری از سرقت باطری خودرو بیان کردیم که امیدواریم برای شما کاربردی باشد. اگر چنانچه تجربه ی روشی جدید برای جلوگیری از سرقت را دارید از طریق کامنت با ما در میان بگذارید.

 

برای دیدن ویدئو آزمایش ردیاب رادار فرم زیر را پر کنید

دیدگاه های این مطلب
0 0 رای
امتیاز این مطلب
guest
امتیاز شما به این مطلب
6 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
۱۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۶۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۳۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
ای بابا چرا اینجا
وایستاد! پوچ بود آخه
۳۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۲ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۶ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۱۲۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
۵۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۱‌میلیون تومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۸۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
متاسفانه این یکی
خالی بود

یکی از جوایز ردیاب رادار رو همین الان برنده شو!

اطلاعاتتون رو وارد کنید و بعد با فشار دادن دکمه پایین گردونه رو به چرخش در بیارید، امیدواریم روی بهترین گزینه توقف کنه! ؟

قانون ما:

  • یک بازی برای هر کاربر
  • صحیح بودن اطلاعات برای دریافت جایزه الزامی می‌باشد