صفحه اصلی   »   بلاگ    »   

»

بررسی ردیاب سالمندان

ردیاب سالمندان، بهترین مراقب برای پدربزرگ‌ و مادربزرگ‌ها

|

شنیدن واژه‌ی سالمند خیلی شیرین است. چون اکثر افراد را به خاطرات دور و نزدیک خود از خانه‌ی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی می‌برد که بودن در کنار آن‌ها سرشار از حس خوب است. اما تا به حال به مشکلات نگهداری از سالمندان فکرکرده‌اید؟ این موضوع یکی از بزرگترین نگرانی‌ها برای فرزندان آن‌هاست. علاوه بر این بیماری‌هایی مثل آلزایمر و مشکلات مشابه، این نگرانی‌ها را بیشتر می‌کند. اما چاره‌ی کار چیست؟ چگونه می‌توان این بار را از دوش فرزندان برداشت؟ ما در این مقاله سعی داریم با معرفی ردیاب سالمندان و افراد آلزایمری به شما کمک کنیم تا بتوانید به بهترین نحو از والدین خود مراقبت کنید. پس اگر نگه‌داری از فردی بیمار و یا سالمند مشکلی است که با آن دست و پنجه نرم می‌کنید این مقاله را از دست ندهید.

چرا جی‌پی‌اس سالمندان؟

شاید اولین راه‌حلی که برای مراقبت از یک سالمند به ذهن اطرافیان او می‌رسد، گرفتن پرستار است. اما این را بدانید این راه‌حل برای همه امکانپذیر نیست. از طرفی درگیری فرزندان ممکن است اجازه مراقبت تمام وقت را به آن‌ها ندهد. وجود این قیبل از مشکلات باعث می‌شود ذهن فرزندان همیشه درگیر والدینشان باشد، در حالیکه در آن لحظه کاری از دستشان برنمی‌آید. درچنین شرایطی استفاده از جی‌پی‌اس سالمندان راه حلی قطعی و کارآ خواهد بود.

ردیاب سالمند و بیماران آلزایمری چگونه دستگاهی است؟

ردیاب سالمند و بیماران آلزایمری  ساز و کاری مشابه با ردیاب کودک دارد با این تفاوت که برای افراد مسن به کار گرفته می‌شود. امروزه ردیاب‌های بسیار فراوانی وجود دارد که کاربردهای مختلفی دارند. به طور مثال ردیاب خودرو، ردیاب تجهیزات، ردیاب موتورسیکلت و… اما در این میان ردیاب شخصی کارکردی متفاوت دارد و برای افراد به کار گرفته می‌شود. سه کاربر عمده برای ردیاب شخصی، سالمندان، بیماران آلزایمری و کودکان هستند. این ردیاب بهترین وسیله کنترلی و نظارتی به خصوص برای سه گروه نام برده شده به حساب می‌آید. جی‌پی‌اس همراه سالمندان یک دستگاه در ابعاد کوچک می‌باشد. این دستگاه به کمک جی‌پی‌اس، موقعیت لحظه‌ای افراد مسن را به طور آنلاین به کمک نرم افزار ردیابی سالمندان که بر روی تلفن همراه نصب می‌گردد به فرزندان و یا افراد تعریف شده در سیستم نشان می‌دهد. علاوه بر موقعیت‌یابی، این ردیاب مزیت‌های دیگری هم دارد که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم کرد.

حتماً بخوانید: آشنایی با
حتماً بخوانید: آشنایی با

کاربردهای ردیاب همراه سالمند و بیماران آلزایمری   

در این قسمت از مقاله بررسی خواهیم کرد که چرا استفاده از ردیاب مفید خواهد بود و جی‌پی‌اس افراد سالمند و بیماران آلزایمری چه کاربردهایی دارد:

1. امکان موقعیت‌یابی و ردیابی سالمندان

متاسفانه فراموشی وآلزایمر متداول‌ترین بیماریست که سالمندان زیادی به آن دچار هستند. در سطح حاد این بیماری، افراد موقعیت خود را تشخیص نمی‌دهند و احتمال گم شدن آن ها بسیار بالاست. به کمک دستگاه جی پی اس سالمند موقعیت لحظه‌ای و یا تاریخچه‌ی مسیر آن‌ها که نشان دهنده مسیرهای پیموده شده توسط شخص می‌باشد کاملاً مشخص است. فقط کافیست فرزندان، موقعیت آن‌ها را زیر نظر بگیرند و در صورت خروج از محدوده‌ی امن با اقدامات به موقع، جلوی گم شدن والدین خود را بگیرند. واضح است که به کمک این سیستم موقعیت‌یابی، افراد قادر خواهند بود حتی در صورت وقوع اتفاقاتی مثل گم شدن و یا حوادث این چنینی با ردیابی سالمندان، موقعیت آن‌ها را  پیدا کنند.

ردیاب سالمندان

2. دکمه کمک اضطراری (SOS)

در بسیاری از مواقع سالمندان و یا بیماران آلزایمری توانایی استفاده از تلفن را ندارند. اما با فشردن تنها یک دکمه این امکان فراهم می‌شود که اطرافیان متوجه وقوع یک اتفاق بشوند و به کمک آن‌ها بشتابند. برای این کار فقط لازم است طریقه استفاده از دکمه را به والدین آموزش داد تا در مواقع ضروری آن را فشار دهند.

3. تعیین محدوده مجاز حرکتی

به کمک این ویژگی می‌توان رفت‌و‌آمد افراد مسن را دقیق‌تر زیر نظر داشت. تعیین محدوده‌ی حرکتی به معنی این است که افراد یک محدوده‌ی جغرافیایی برای تردد فرد مسن مشخص می‌کنند. پس از انجام این کار هر زمانی که سالمند از محدوده خارج و یا به آن وارد شود برای شماره‌های تعریف شده در سیستم هشدار و اعلانی ارسال می‌گردد و می‌تواند اقدامات لازم را انجام دهد.

4. امنیت بالا دستگاه جی‌پی‌اس سالمند

به دلیل ابعاد کوچک و عدم تولید صدای خاص می‌توان مطمئن بود کسی قادر به پیدا کردن آن نیست و خطری ردیاب را تهدید نمی‌کند.

جی‌پی‌اس برای افراد آلزایمری

5. حس خوب استقلال با دستگاه ردیاب سالمندان

می‌توان گفت با خرید جی‌پی‌اس برای سالمندان، آزادی را به آنان هدیه می‌کنید زیرا بدون این دستگاه امکان بیرون رفتن و در امان بودن آن‌ها بسیار اندک است و با وجود پرستار، تنها بخشی از مشکلات قابل حل است. این ماجرا بیشتر از اطرافیان، برای خود شخص آزاردهنده خواهد بود زیرا سال‌ها در کمال استقلال زندگی‌ می‌کرده و پذیرش این تغییر ناگهانی و نیاز به مراقبت مداوم بسیار دشوار است. اما خوشبختانه به کمک دستگاه ردیاب سالمندان خیال فرزندان از سلامت پدر و مادرشان راحت است و مطمئن هستند به کمک ویژگی‌های این ردیاب، خطری عزیزانشان را تهدید نمی‌کند. علاوه بر‌این ایجاد حس امنیت و استقلال برای افراد مسن و بیمار بسیار خوشایند خواهد بود.

6. هشدار تصادف و به زمین افتادن

این یکی از بدترین حادثه هایی است که ممکن است برای هر شخصی رخ بدهد. اما پیش آمدن این اتفاق برای یک شخص بیمار یا مسن، دردناک‌تر است. خوشبختانه طراحی ردیاب به گونه ایست که تصادف و به زمین افتادن شخص را متوجه شده و برای افراد تعریف شده در سیستم، هشدار ارسال می‌کند. دستگاه جی‌پی‌اس به کمک سنسورهایی که برای تشخیص تغییر ناگهانی موقعیت به کار گرفته می‌شوند متوجه اتفاقاتی همچون به زمین خوردن و تصادف خواهد شد.

نتیجه‌گیری

ما در این مقاله سعی کردیم به ساده‌ترین شیوه ردیاب سالمندان و هرآنچه که از کابردهای نیاز دارید به شما معرفی کنیم. با خواندن این مقاله می‌توان به این نتیجه رسید تکنولوژی در کنار ما رو به پیشرفت است و اگر هنوز هم برای مسائلی این چنینی دچار مشکلات فراوان هستیم شاید نیاز است بیشتر با این تکنولوژی‌ها دوست باشیم. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شود ما در رادار برای بهبود و پیشرفت منتظر نظرات و پیشنهادات ارزشمند شما هستیم.

با آرزوی موفقیت.

برای دیدن ویدئو آزمایش ردیاب رادار فرم زیر را پر کنید

دیدگاه های این مطلب
0 0 رای
امتیاز این مطلب
guest
امتیاز شما به این مطلب
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
۱۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۶۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۳۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
ای بابا چرا اینجا
وایستاد! پوچ بود آخه
۳۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۲ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۶ماه
اشتراک‌رایگان رادار
۱۲۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
۵۰۰ هزارتومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۱‌میلیون تومان تخفیف
خرید ردیاب رادار
۸۰ هزارتومان تخفیف
نصب ردیاب رادار
متاسفانه این یکی
خالی بود

یکی از جوایز ردیاب رادار رو همین الان برنده شو!

اطلاعاتتون رو وارد کنید و بعد با فشار دادن دکمه پایین گردونه رو به چرخش در بیارید، امیدواریم روی بهترین گزینه توقف کنه! ؟

قانون ما:

  • یک بازی برای هر کاربر
  • صحیح بودن اطلاعات برای دریافت جایزه الزامی می‌باشد