radar
radar
مرکز پرسش و پاسخ رادار

موقعیت

بله، اگر اینترنت موبایل شما قطع باشد، هنگام ورود به نرم افزار پیامی مبنی بر درخواست موقعیت وسیله نقلیه بصورت آفلاین مشاهده می‌کنید. در صورت تایید، لینک موقعیت وسیله نقلیه بصورت پیامکی برای شما ارسال خواهد شد. با کلیک بر روی لینک دریافتی، به نقشه گوشی منتقل می‌شوید و می‌توانید آخرین موقعیت وسیله نقلیه را ببینید.

بله، می‌توانید با شماره سیم‌کارت داخل دستگاه ردیاب تماس بگیرید و یا عدد 123 را از طریق پیامک برای آن ارسال کنید. با این کار لینک آخرین موقعیت مکانی وسیله نقلیه بصورت پیامک برای شما ارسال می‌شود (شماره سیمکارت داخل دستگاه در بخش تنظیمات نرم‌افزار رادار قابل رویت است).

خیر، دستگاه ردیاب برای دریافت موقعیت مکانی از ماهواره و ارسال آن به‌صورت لحظه‌ای باید در مکانی قرار داشته باشد که هم سیم‌کارت و هم GPS آنتن‌دهی داشته باشند. بعلاوه گوشی موبایل هم برای نمایش موقعیت دریافت شده باید در مکانی قرار داشته باشد که سیم‌کارت آنتن و اینترنت داشته باشد.

خاموش بودن سیم‌کارت داخل دستگاه ردیاب به یکی از دلایل زیر اتفاق می‌افتد: 

 • خاموش شدن دستگاه ردیاب به دلیل قطع برق ورودی دستگاه
 • ایجاد مشکل برای سیم‌کارت در اثر جابجا شدن یا ولتاژ نامتعارف
 • عدم استفاده طولانی از سیمکارت و باطل شدن خط توسط اپراتور مخابراتی

 

بسته به مدت زمانی که از اتمام شارژ سیم‌کارت گذشته است و حجم اطلاعات ذخیره شده، ممکن است بروز شدن موقعیت بین چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشد.


بله، تعداد خطوط روی نشانگرهای آنتن به معنای میزان کیفیت آنتن‌دهی سیم‌کارت و GPS هستند. هرچه آنتن‌دهی بهتر باشد، موقعیت‌یابی هم دقیق‌تر انجام می‌شود و درصورتی‌که آنتن‌دهی ضعیف باشد، ممکن است موقعیت‌یابی با سرعت و دقت کافی انجام نشود.

خیر، این امکان وجود ندارد. دستگاه ردیاب نصب شده روی وسیله نقلیه تا زمانی که روشن و بدون مشکل است همواره در حال دریافت و ارسال اطلاعات به سرورهای رادار است و امکان تعریف بازه های زمانی برای فعالیت آن وجود ندارد

هشدارها

 • بله، بسته به نوع دستگاه، انواع مختلفی از هشدارها به صورت پیامکی یا تماس قابل دریافت هستند. البته باید در نظر داشته باشید که ارسال هشدارها به صورت پیامکی باعث افزایش مصرف شارژ سیم‌کارت می‌شود، بنابراین این امکان فقط با درخواست شما فعال خواهد شد.
 • در حال حاضر خیر، هشدارهای دریافتی از نرم‌افزار رادار در دو دسته (امنیتی) و (کاربردی) قرار می‌گیرند که صدای هشدار برای هر دسته از پیش تعریف شده است. البته امکان تغییر صدای هشدارهای کاربردی بصورت یکجا در نرم افزار وجود دارد.

مشکل در نرم افزار

 • بله میتوان هر وسیله نقلیه را انتخاب و اطلاعات آن را مشاهده کرد اما امکان مشاهده چند وسیله نقلیه به صورت همزمان در نرم‌افزار وجود ندارد. اگر نیاز دارید تمام وسایل نقلیه را به صورت همزمان در نقشه مشاهده کنید باید از پنل تحت وب استفاده نمایید.

بله، مشاهده موقعیت و دریافت هشدارها در نرم‌افزار نیازمند اتصال به اینترنت است. ولی این امکان نیز وجود دارد که در صورت عدم وجود اینترنت، موقعیت وسیله نقلیه و برخی هشدارها بصورت پیامکی دریافت شوند.

در صورت خرید اکانت وب، دسترسی به نرم افزار و پنل وب بصورت هم‌زمان امکان‌پذیر است. از طریق لینک زیر می‌توانید وارد پنل وب شوید

https://panel.radargps.org/

در حال حاضر خیر. اما میتوانید سرویس مد‌نظر خود را در بخش انتقادات و پیشنهادات نرم افزار اعلام کنید تا در صورت امکان در آپدیت های بعدی اعمال شود.

بله، سرویس‌های دوره ای را میتوان هم  بر حسب زمان و هم کیلومتر تنظیم کرد.

تمامی ردیابها برای نمایش موقعیت وسیله نقلیه در حال حرکت، از  پارامترهایی مانند: فاصله زمانی مشخص، مسافت پیموده شده  و چرخش وسیله نقلیه استفاده می‌کنند. این داده‌ها بصورت خام به سرور ارسال شده و پس از بررسی، روی نقشه به هم متصل میشوند. در نتیجه حرکت وسیله نقلیه در نقشه بصورت لحظه ای نمایش داده نمی‌شود و با وقفه کوتاهی همراه است.

تاریخچه مسیر

 • تاریخچه تردد وسیله نقلیه تا ۳ ماه گذشته قابل نمایش است.
 • برای مشاهده تاریخچه مسیر می‌توانید بازه‌هایی بین چند دقیقه تا یک هفته را انتخاب کنید

پس از گزارش گرفتن از تاریخچه مسیر، در همان صفحه با زدن بر روی علامت پرچم این امکان وجود دارد که هرکدام از رویدادهای ورود و خروج از محدوده، توقف ها، سرعت غیر مجاز، کار درجا، آژیر دزدگیر و سرعت در مسیر پیموده شده را برای نمایش به دلخواه انتخاب کنید.

 

سیمکارت

 • خیر، به دلیل مصرف کم اینترنت توسط دستگاه، معمولا بسته های اینترنتی مقرون به صرفه نیستند و تنها کافیست برای سیمکارت شارژ تهیه کرد.
 • در صورتی که هنگام فعالسازی سیمکارت، ایمیل فعالسازی ارائه شده باشد، کاربر میتواند با نصب نرم افزار مربوط به اپراتور سیمکارت مربوطه، از طریق ایمیل کد تایید دریافت کرده و از آن پس شارژ سیمکارت درون دستگاه را از آن نرم افزار مشاهده کند. یا میتوانید قبل از نصب دستگاه، سیمکارت را درون یک گوشی موبایل گذاشته و کد تایید را دریافت کنید. سپس وارد نرم افزار اپراتور شده و شماره سیم‌کارت را داخل آن ثبت کنید

بطور میانگین برای ترددهای عادی شهری ۲۰۰۰۰ ریال در ماه است و هرچه تردد وسیله نقلیه بیشتر باشد میزان مصرف شارژ سیمکارت هم بیشتر خواهد بود.

دستگاه ردیاب رادار از تمامی سیمکارت‌های موجود در بازار کشور پشتیبانی می کند. اما به دلیل تاثیر آنتن‌دهی بر عملکرد دستگاه، بهتر است از سیم کارتی استفاده شود که در تمام نقاط پوشش مناسبی داشته باشد.


تهیه سیمکارت جدید، مراجعه به نصاب جهت جابجایی سیمکارت، تماس با واحد پشتیبانی رادار جهت اعلام شماره جدید و اطمینان از صحت عملکرد دستگاه.

مدیریت کاربران

 • امکان استفاده همزمان روی ۲ گوشی با یک شماره تلفن وجود ندارد ولی در صورتی که مدیر دستگاه مجوز استفاده شخص دیگر با شماره ای متفاوت را صادر کند، این امکان وجود دارد که تا 10 نفر نرم افزار را بر روی گوشی خود نصب کرده و بصورت همزمان اطلاعات یک وسیله نقلیه را مشاهده کنند. 

برای هر وسیله نقلیه ۱ کاربر به عنوان سرگروه و تا ۹ کاربر به عنوان زیر مجموعه قابل تعریف هستند.

 • در بخش کاربران با فشردن کلید + در پایین صفحه و وارد کردن نام و تلفن زیرمجموعه، می‌توان این کار را انجام داد.

زیرمجموعه‌های یک دستگاه فقط امکان مشاهده موقعیت، دریافت هشدارها و گزارش گیری را دارند. تنظیمات، ویرایش، قطع برق و قفل درب وسیله نقلیه تنها برای سرگروه امکانپذیر است.

بله، برای این کار کافیست مدیر دستگاه در بخش کاربران شخص جدیدی را اضافه نموده سپس توسط گزینه “انتقال دسترسی” سرگروه جدید را معرفی کند.

قطع و وصل برق

 • خیر، از انواع رله‌ها در تمام وسایل نقلیه استفاده می شود. رله قطع برق در واقع یک کلید الکتریکی جهت قطع جریان برق در مسیر مورد نظر است. جهت نصب رله، کابل مورد نظر قطع شده و رله بعنوان کلید بین سیم قطع شده قرار می‌گیرد.

بدلیل اینکه شرکتهای گارانتی کننده وسایل نقلیه مایل به دستکاری افراد متفرقه در سیستم برق وسیله‌ی تحت گارانتی خود نیستند، نصب این قطعه تا اتمام مدت زمان گارانتی این وسایل نقلیه توصیه نمی‌شود.

 • نصب رله قطع برق روی برخی وسایل نقلیه که از سیستم سوخت رسانی یا سیستم برقی خاصی استفاده می‌کنند ممکن است باعث ایجاد صدمه به وسیله نقلیه شود. از جمله این وسایل نقلیه می توان به انواع کامیونها و ماشین آلات سنگین یا وسایل نقلیه ۲ گانه سوز و برخی خودروهای لوکس اشاره کرد.

امکان قطع برق وسیله نقلیه جهت جلوگیری از سرقت طراحی شده و بهتر است در مواقع ضروری انجام شود. استفاده مداوم از این قابلیت، باعث خرابی رله قطع برق و بسته به محل نصب، باعث صدمه به سیستم سوخت یا برق وسیله نقلیه می‌شود.

خیر، این عملکرد در زمان خاموش بودن وسیله نقلیه هم عمل می کند. برای قطع و وصل برق وسیله نقلیه کافیست ردیاب در شرایط آنتن دهی مناسب قرار داشته باشد.

بله، در صورت درخواست کاربر از پشتیبانی و ایجاد تنظیمات امکانپذیر است. در نظر داشته باشید که فرمان قطع برق به صورت پیامکی، تنها از طریق شماره سرگروه قابل انجام است و پس از فعال کردن این فرمان بصورت پیامکی، دیگر امکان قطع برق از طریق نرم‌افزار وجود ندارد.

سایر

 • در صورت قطع اینترنت اطلاعات دریافتی در حافظه دستگاه ذخیره شده و به محض اتصال به اینترنت ارسال خواهند شد.

بدلیل کم بودن حجم اطلاعات ذخیره شده روی ردیاب، قابلیت ذخیره داده ها در حافظه بسته به تردد وسیله نقلیه تا چندین ماه امکان پذیر است.

 • بله، پس از مراجعه به متخصصین برق وسیله نقلیه، دستگاه باز شده و روی وسیله نقلیه‌ی دیگر قابل نصب است.

با وجود اینکه تنظیمات دستگاه به بهینه‌ترین شکل انجام شده، ولی در مورد برخی موارد مانند تنظیم میزان حساسیت سنسور ضربه یا دریافت پیامک های خاص، این امکان برای کاربران توسط تیم پشتیبانی وجود دارد.

اطلاعات مربوط به سریال و شماره سیمکارت دستگاه از بخش تنظیمات و شماره سرگروه و زیرمجموعه‌ها از بخش کاربران قابل مشاهده هستند.

خیر، امکان شنود و مکالمه فقط در برخی از مدل‌های ردیاب موجود در بازار وجود دارد. وجود این امکانات هنگام خرید دستگاه توسط فروشنده عنوان می‌شود.

با مراجعه به سایت رسمی شرکت رادار تمدید اشتراک امکان پذیر است. برای تمدید اشتراک کافی‌است از میان گزینه های تعریف شده طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید و با وارد کردن نام و تلفن سرگروه و شماره سریال دستگاه ردیاب مورد نظر، خرید را انجام دهید. اندکی پس از خرید اشتراک شما تمدید خواهد شد.

در صورتی که وسیله نقلیه تردد دارد و از شارژ سیمکارت داخل دستگاه مطمئن هستید، ولی مدت زیادی از آخرین زمان بروز شدن موقعیت وسیله نقلیه میگذرد، این امکان وجود دارد که دستگاه با مشکل مواجه شده باشد.

لزومی برای این موضوع وجود ندارد.

بله، دستگاه‌های ردیاب اغلب دارای باتری قابل تعویض هستند.

دستگاه ردیاب رادار از زمان فعالسازی دارای ۲ سال گارانتی است. در صورت تایید واحد گارانتی  پس از ارسال، دستگاه مورد بررسی واحد فنی  قرار گرفته و در صورت نیاز، دستگاه جایگزین برای مشتری ارسال می گردد.

پس از نصب نرم‌افزار، با اولین ورود در بخش ثبت نام، نام و تلفن خود، شماره سریال ردیاب و شماره سیمکارتی که داخل ردیاب قرار داده اید را وارد نمایید. در مرحله بعد با وارد کردن اطلاعات تکمیلی شامل نوع، نام، برند، مدل و تصویر وسیله نقلیه، دستگاه فعال شده و در نرم‌افزار نمایش داده می‌شود.

 

برای این کار کافیست پس از ورود به بخش تنظیمات وارد گزینه واگذاری دستگاه شوید. با وارد کردن مشخصات مالک جدید و ثبت آن، دستگاه به شخص جدید واگذار شده و دسترسی مالک و زیر مجموعه‌های قبلی کاملا قطع می‌گردد.

واحد پشتیبانی شرکت رادار با شماره ۰۵۱۳۷۱۷۷  بصورت ۲۴ ساعته پاسخگوی سوالات و آماده برای رفع مشکلات احتمالی شما می‌باشد. همچنین میتوانید از بخش انتقادات و پیشنهادات نرم‌افزار، موارد مدنظر خود را اعلام کنید.